Taksista uhapšen zbog pokušaja ubistva kolege

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Taksista uhapšen zbog pokušaja ubistva kolege




Izvor: Nezavisne novine- 25.11.2010 20:30
Davud Muminović


slitunain.php



SARAJEVO - Zbog pokušaja ubistva Envera Suljagića Dade, predsjednika Udruženja "Sarajevotaksi", policija je privela četiri osobe od kojih je jedna zadržana u pritvoru.
Iz MUP-a Kantona Sarajevo saopšteno je da su u srijedu navečer i u četvrtak ujutro uhapšene osobe sa inicijalima E.V. (32), I.R. (31), F.K. (52) i A.Đ. (32), svi iz Sarajeva.
Nezvanično saznajemo da je zbog sumnje da je počinio krivično djelo pokušaj ubistva u pritvoru zadržan taksista Ashat Đonko.
Napad na Suljagića desio se u srijedu oko 18 sati u Sarajevu, ispred zapadne tribine stadiona "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.
Maskirani napadač presreo je mercedesa kojim je upravljao Suljagić i pucajući iz automatskog oružja u automobil ispalio desetak metaka. Suljagić je zadobio ogrebotine, vjerovatno od krhotina stakla.
"Vozio sam se kući nakon kafe. Napadač je iskočio u dijelu bez osvjetljenja. Kada je počeo pucati pokušao sam da ga zgazim automobilom, ali on se sklonio. Kad sam prošao i počeo bježati, zapucao je u stražnji dio auta. Ne znam kako sam preživio", ispričao je Suljagić.
Nakon ove pucnjave u potragu za napadačem, osim policije, uključili su se i taksisti, članovi Udruženja "Sarajevotaksi".
"Odmah smo se rasporedili na ulicama prema Vogošći i okolnim naseljima, ali nismo nikoga uhvatili. Vjerovatno su bili dobro organizovani, pa je napadača ispod parka kod stadiona čekao jedan od saučesnika", kazao je jedan od taksista "Sarajevotaksija", koji su jučer došli pred stadion "Koševo" da prisustvuju policijskoj rekonstrukciji događaja.
Okupljeni taksisti jučer su rekli da poznaju uhapšenog Ashata Đonku. "Bio je kad nas i onda je prešao u konkurentsku firmu. Mislim da je ovdje pozadima mnogo dublja. Dado se bori za nas i to očigledno nekome smeta", rekao je jedan od taksista.
Uhapšeni Ashat Đonko u Sudu BiH je 2005. godine osuđen na uslovnu kaznu zbog rasparčavanja lažnih novčanica, a njegovo ime se dovodi u vezu sa još nekim krivičnim djelima izvršenim u Sarajevu.
"Ljudi koji rade nelegalno toliko su finansijski ojačali da mogu da plate plaćenog ubicu. Meni prijetnje dolaze svakodnevno. Ovo je napad ljudi koji rade nelegalno i prevoze građane bez plaćanja dadžbina državi", ustvrdio je Suljagić.
Iz konkurentskih taksi udruženja u Sarajevu tvrde da je oružani napad kod stadiona na Koševu posljedica kriminalnih radnji samog Suljagića.
 
Natrag
Top