Tajna materije

Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Svijet u kojem živimo i sve oko nas-da li je stvarnost ili ne?

Pogledajte prije komentara ovaj film, iako je od islamskog autora vrijedi ga pogledati.
Kod:
fs.fmanager.net/files/video/wmv/bo/maddenin_ardindaki_sir_bosnakca_105.wmv



Svaki predmet ili odnosno živa i mrtva materija ima svoju frekvenciju. Neke frekvencije čujemo a neke ne. Kako gledate na ovo: Reče Bog....i postade (stvori se materija)...?


Što Vi mislite?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U ovom filmu se oseća uticaj filma " matriks " i to u prvom delu filma jer pokušava da se kaže da smo mi na jednom mestu kog uopšte nismo svesni a ono što vidimo i osećamo nije stvarnost nego progam u koji je naša svest ubačena. To je tema iz filma " matriks " i ovde je prezentirano kao dokazana činjenica. Ne slažem se da je ono što vidimo i osećamo samo slika signala u našem mozgu već da je sve to stvarnost baš onako kako i vidimo. Druga je stvar koliko smo u mogućnosti da vidimo jer ono što vidimo to nije sve. Na primer naš sluh ne čuje visoke frekvencije koje će da čuje slepi miš ili naše oko ne vidi zrake koje vidi pčela tako i frekvencije koje stvaraju materiju koje izlaze iz opsega našeg zapažanja za nas su ne vidljive. Čudno je da su naučnici decenijama proučavali gravitaciju a niko nije postavljao pitanje šta je u stvari gravitacija. Kada su postavili to pitanje onda su došli do saznanja da postoji materija koju mi ne vidimo i nazvali je crna materija. Recimo ako između zemlje i sunca nema ništa na koji način onda sunce utiče na zemlju gravitacijom ? Znači da ipak nešta ima u tom prostoru što mi ne vidimo.
Još jedna zanimljiva stvar su " neutrini " čestice koje odnekud dolaze i prolaze kroz naše telo i mozak kao kroz prazan prostor i opet negde odlaze velikom brzinom i tako milijonima u svakoj sekundi. Pitanje koje nisu postavili u vezi toga je da li te čestice tako prolazeći prikupljaju informacije koje odnose ?
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Dobro, a kako komentiraš déjà vu? Siguran sam da se to svakome od nas desilo, mnogo puta.
Déjà vu je poremečaj u prostoru i vremenu. Pa ako je toliko stvaran ovaj svijet kako ti tvrdiš onda se tako što ne može desiti. Očito, je da je materija nešto sasvim drugo doli stvarnost.

Riječju su stvarani svjetovi, dakle zvukom. Što ako je taj naš svijet tek zvuk, nešto slično hologramu!?
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobro, a kako komentiraš déjà vu? Siguran sam da se to svakome od nas desilo, mnogo puta.
Déjà vu je poremečaj u prostoru i vremenu. Pa ako je toliko stvaran ovaj svijet kako ti tvrdiš onda se tako što ne može desiti. Očito, je da je materija nešto sasvim drugo doli stvarnost.

Riječju su stvarani svjetovi, dakle zvukom. Što ako je taj naš svijet tek zvuk, nešto slično hologramu!?
Teško da bi se moglo reći da je fenomen zvan deja vu, poremećaj u prostoru i vremenu. Viđenje "već viđenog" je neka vrsta zastoja u našoj memoriji ili "preklapanje" slika iz sadašnjosti i prošlosti. Radi se, dakle, samo o psihološkom fenomenu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Tipično ateistički stav. Koji ne mogu nikako shvatiti da postoji nešto više te da materija nije realnost. Već i samo odraz realnosti odnosno kopija stvarnosti, kopija duhovne dimenzije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Dobro, a kako komentiraš déjà vu? Siguran sam da se to svakome od nas desilo, mnogo puta.
Déjà vu je poremečaj u prostoru i vremenu. Pa ako je toliko stvaran ovaj svijet kako ti tvrdiš onda se tako što ne može desiti. Očito, je da je materija nešto sasvim drugo doli stvarnost.

Riječju su stvarani svjetovi, dakle zvukom. Što ako je taj naš svijet tek zvuk, nešto slično hologramu!?

Lično nemam problema sa ovim poremećajem Deja vu.. Ponekad mi se desi da proveravam dva ili tri puta da li sam zaključao stan pa kad se vratim da proverim to je već viđeno ali sam svestan da se vraćam drugi ili treći put a ne da stanem i pomislim kako je to već bilo. Svet nije stvaran samo za one koji imaju neki mentalni poremećaj u vidu šizofrenije i sl. Materija je za nas stvarnost ono što vidimo nije nikakav hologram ni 3D optička iluzija. Svet oko nas nije san koji je isprogramiran a mi u nekoj komori umočeni u tečnost i prokačeni na centralni kompijuter kao u filmu matriks. Materija ne može biti zvuk nego frekvencija koja se odvija u strunama od kojih se sastoje kvarkovi a zatim atomi. To se sve odvija u mikrokosmosu daleko od našeg pogleda a proizvod svega toga je materija koja može da se oblikuje na razne načine pa i da oživi .
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
U ovom filmu se oseća uticaj filma " matriks "

Film matrix uopste ne govori o religiji, i bogu, niti o realnosti, vec o politici i nesvesti ljudi da su robovi njihovih drzavnika i korporacija. Tacno je da se na prvi pogled upravo to vidi, ali to je samo povrsinski pogled. Kad se film gleda vise puta, tek onda se svi elementi koji se ne vide pri prvom gledanju, daju videti.

Deja vu, ili vec vidjeno, je jednostavno sugestija mozga da je neka scena vec prethodno dozivljena, tj da je slika koju prvi put vidimo, vec vidjena. Nista vise od osecaja koji je lazan. Ima gomile laznih osecaja u ljudskom telu, koji se drugacije manifestuju.

Btw i alah iz filma, takodje moze biti samo nasa percepcija. Nista ga ne izuzima iz te jednacine. To je bukvalno argument koji nema kraja.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top