Tačkice na zidu

Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
Molim Vas da mi pomognete kako bih rešio sledeći problem... Kuća je zidana ciglom (spoljašnja izolacija od stiropora debljine 12 cm, pod stiropor 10 cm, plafon stiropor 25 cm) i završena pre 3 godine, ali su se na zidovima počele pojavljivati nekakve tačkice, čak i sada u letnjem periodu i to malo iznad poda, pored prozora sa strane, ali i iznad prozora. Pošto planiram da krečim ove godine, da li imate nekakav savet za rešavanje ovog problema.
 

Prilozi

  • IMG_7123_resize.jpg
    IMG_7123_resize.jpg
    84 KB · Pregleda: 13
  • IMG_7124_resize.jpg
    IMG_7124_resize.jpg
    23,7 KB · Pregleda: 13
  • IMG_7125_resize.jpg
    IMG_7125_resize.jpg
    95,8 KB · Pregleda: 13
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mora da je bilo vlage u zidu pre uradjene izolacije.Sada ta vlaga ne moze napolje vec ulazi unutra.Moras praviti duze promaje u prostorijama gde se to pojavljuje,da bi se zid isusio.Ako preko toga uradis novo gletovanje i krecenje,samo ce se pomeriti i naci drugo mesto gde ce izbiti.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
I zimi i leti otvaram prozore u svim prostorijama, postoji mogućnost da je u zidovima bilo vlage, jer smo žurili da se uselimo, ali nije mi jasno kako se te tačkice pojavljuju i leti. Uglavnom zimi u prostorijama držim apsorbere vlage u kući, ali se tačkice i dalje pojavljuju, mada je u pojedinim ćoškovima bilo i buđi (to nisam spominjao) koju eliminišem koristeći Savo...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Leti je vlažnost vazduha takođe visoka kada je zapara a to je skoro uvek. Mi koristimo onaj uređaj za sakupljanje vlage za dva tri dana može da skupi nekoliko litara vode.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
I zimi i leti otvaram prozore u svim prostorijama, postoji mogućnost da je u zidovima bilo vlage, jer smo žurili da se uselimo, ali nije mi jasno kako se te tačkice pojavljuju i leti. Uglavnom zimi u prostorijama držim apsorbere vlage u kući, ali se tačkice i dalje pojavljuju, mada je u pojedinim ćoškovima bilo i buđi (to nisam spominjao) koju eliminišem koristeći Savo...
JKDforever ti je lepo odgovorio.Te tackice od budji nemoj nikako cistiti vlaznom krpom vec iskljucivo suvom.Ako slucajno imas ventilatore,stavi ih,ili ako je jedan,drzi uperen u taj deo zida gde se pojavljuje budj,pa premestaj,posle sat vremena na drugo mesto tu gde se to pojavljuje.I samo suvom krpom skidaj to sa zida.Ako imas parno grejanje,zimi ti je suvlji vazduh po prostorijama nego leti,iako imas isparivace na radijatorima.
 
Natrag
Top