Tačerova: Kada bih sve mogla ispočetka, ne bih ulazila u politiku

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tačerova: Kada bih sve mogla ispočetka, ne bih ulazila u politiku


Blic


Bivša britanska premijerka, baronica Margaret Tačer otkrila je da ne bi ulazila u politiku kada bi mogla da krene ispočetka u životu, zbog onoga što je to donelo njenoj porodici.

225829_margaret-tacer-foto-rojter_f.jpg


Ovo neobično priznanje našlo se u novoj knjizi konzervativnog poslanika lorda Spajsera, torijevskog plemića, pod nazivom “Spajcerovi dnevnici”.


Knjiga daje dobar pogled u godine kada je “čelična lejdi” bila na političkoj sceni Velike Britanije, uključujući konflikt oko Foklandskih ostrva, eksploziju bombe u hotelu “Brajton” 1984. godine, tokom konferencije Konzervativne stranke, što je doživljeno kao direktni napad na britansku vladu, i njeno povlačenje 1990, kada ju je sopstvena partija isterala iz kancelarije.


Tačerova je 1995. rekla da bi zarad porodice vodila drugačiji život, na sastanku sa lordom Spajserom i u pratnji svog supruga, ser Denisa, koji joj je pružao potpunu podršku tokom njenog mandata.


Sin “čelične lejdi” Mark zaradio je reputaciju plejboja, a vrhunac je bio njegov nestanak na šest dana, tokom trke Pariz-Dakar. Njegova sestra bliznakinja Kerol je novinarka koja se pojavila u rijaliti šou “Ja sam slavna ličnost, izbavite me odavde” 2005.


Kerol mesecima ne posećuje svoju majku, navode mediji, dok Mark trenutno živi u Španiji, a u London dolazi jednom mesečno. Unuci bivše premijerke žive u Teksasu, sa svojom majkom Dajen, bivšom Markovom ženom.


 
Natrag
Top