Tablet ne podize sistem

Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Pozdrav za sve !
Dopao mi u ruke neki table E-star (vrv kinez).Dobro bi mi dosao za tekstove pesama da ne akam telefon.
Prilikom startovanja pojavi se slika kao da je napravljen hard reset,odaberi jezik pa da te dalje vodi kroz konfiguraciju ali se preko toga pojavljuje poruka o gresci Google play stop working potvrdim sa OK ,nastavim dalje sa konfiguracijom i tu stane "Just sec.." i toliko od njega.
Postoji li neka fora da se vrati u funkciju ?
Unapred hvala !
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Neki e-star. Neki tablet, neki laptop, neki ....

e-Star jeste čist kinez ali ti modeli uopšte nisu loši.
Imaš dve mogućnosti
- da ponovo odradiš hard reset iz bootloadera (tj iz recovery-ja), iz čišćenje keša, itd ... postupak imaš objašnjen na netu na mnoooogo sajtova
- da uflešuješ poslednji firmver. Za ovo ti je potrebna mSD kartica od par GB, i da to "neki" doboije svoje ime i prezime (tačna oznaka modela)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Hvala na brzom odgovoru i da uputim izvinjenje ako moj post (pitanje) izgleda tako da izazove reakciju kao da sam to mogao i sam uraditi bez da ovde postavljam pitanja.
Moje poznavanje tematike je taman toliko da se obratim onako kako i jesam.
Na tabletu nema oznaka osim izbledelo E-star.Evo setio se i prikopcao ga na laptop i vidim da ga "prepoznaje" kao "Estar beauty 2 HD" za neku drugu oznaku cu morati nekako da se snadjem.Da sam znao sta tacno treba da trazim ja bih svakako posetio te mnoge sajtove pa probao da sam uz pomoc objasnjenja resim "slucaj" pomocu reseta iz bootloadera-recovery-ja.O uflesovanju firmwera ne bih ni da govorim.
Jos jednom se izvinjavam i hvala u svakom slucaju.
Svako dobro !
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Dobro, nije tako strašno :)

Nije mi bila namera da kritikujem, znam da nemaju svi znanja i volje za ovo, materija je široka. Ali htedoh da naznačim problematiku.

Gigatron je prodavao (CT ih je uvozio), oznaka
eSTAR BEAUTY 2 HD (Beli) - ES-BEAUTY-W-7.1
crni bi trebalo da ima zvaničnu oznaku ES-BEAUTY-B-7.1

Ako ne uspeš da ga oporaviš iz recovery-ja, ostaje ti da pišeš CT-ovoj podršci za firmver, jer inače ga nećeš nigde naći.


P.S.
Kod ovakvih generičkih modela, ako ne može da se pronađe fabrički firmver, moguće je uflešovati generički, ili od nekog drugog klona, kojih ima obično zilion (tzv crossflash-ovanje). Otvori se tablet (par šrafića), pročita oznaka na matičnoj ploči, pa pravac na 4PDA gde je obično moguće naći sav potreban materijal i uputstva.
Ako niste spretni za ovakve akrobacije, bacite ga u kantu ili poklonite nekom da se bakće sa njim (znam koliko vremena i volje je potrebno, više puta petljao ...)
:D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Dobro, nije tako strašno :)

Nije mi bila namera da kritikujem, znam da nemaju svi znanja i volje za ovo, materija je široka. Ali htedoh da naznačim problematiku.

Gigatron je prodavao (CT ih je uvozio), oznaka
eSTAR BEAUTY 2 HD (Beli) - ES-BEAUTY-W-7.1
crni bi trebalo da ima zvaničnu oznaku ES-BEAUTY-B-7.1

Ako ne uspeš da ga oporaviš iz recovery-ja, ostaje ti da pišeš CT-ovoj podršci za firmver, jer inače ga nećeš nigde naći.


P.S.
Kod ovakvih generičkih modela, ako ne može da se pronađe fabrički firmver, moguće je uflešovati generički, ili od nekog drugog klona, kojih ima obično zilion (tzv crossflash-ovanje). Otvori se tablet (par šrafića), pročita oznaka na matičnoj ploči, pa pravac na 4PDA gde je obično moguće naći sav potreban materijal i uputstva.
Ako niste spretni za ovakve akrobacije, bacite ga u kantu ili poklonite nekom da se bakće sa njim (znam koliko vremena i volje je potrebno, više puta petljao ...)
:D
Svakako ti hvala na odvojenom vremenu i volji.
Moze li taj postupak iz recovery-ja u par koraka ?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Pa nije par koraka, ima više.

U principu - uključuješ tablet držeći neku kombinaciju dugmića (VOL- najčešće), pojavi se tzv recovery meni.... na dugmiće za kontrolu zvuka šetaš se gore dole kroz meni, potvrđuješ/ulaziš u podmeni na power dugme (najčešće)...
Ako omašiš kombo i uđeš u ADB mod, onda samo pritisni i drži power dugme malo duže da se uređaj isključi, pa onda jovo nanovo...
Da ti objašnjavam svaku stavku zasebno, potrajalo bi, zato:
malo guglanja dalo bi ti odgovor i slikovita objašnjenja ...npr
https://www.wired.com/story/how-to-use-android-recovery-mode/

Ili pronađi sam neko drugo koje ti više odgovara :)
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Da kad sam te pitao istog momenta sam skontao :)
Da,pokusavao hard reset pomocu kombinacije dugmica (udjem u recovery mod).Odradi reset i pri rebooth_u opet "Google play has stopping..." "Just sec" i tako just" ceo dan :)
Poslao poruku CT,tj njihovoj servisnoj podrsci i dobio ljubazan odgovor da ne mogu da mi posalj fw i uputili me na servis.Obzirom da ce sve to vrv da kosta kao ceo novi tablet,mislim da je najpametnije da uzmem cekic :)
Tebi jos jednom hvala na sugestijama i strpljenju.
Svako dobro.Ziv,zdrav i veseo bio !
 
Natrag
Top