Sygic Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Sygic 21.0.12-1943

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

Sygic 21.0.12-1943
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Nens, primetio sam da je u tvom prethodnom postu Sygic 21.0.12 verzija za 30mb veca od verzije 21.0.10 za arm8 koju si okacio prethodno. Da li mozes da kazes o cemu se radi, velika je razlika u velicini fajlova, da li mozda fale neke funkcije u ovoj novijoj verziji?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Nije nens autor :)
Nije bitna veličina, i ni u kom slučaju nema veze sa funkcijama

Konkretno u ovom slučaju, u originalnom izdanju ima dosta mrtvog kõda. Sigikovi programeri često zaboravljaju neke grafičke module koji imaju svrhu samo tokom razvoja, Itd. Pa se naprasno sete i pročiste ga ponekad.
 
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
59
Može li mala retrospektiva instalacije aplikacije i mape?
Neće da mi prepozna mape skinute sa Map downloaderom.
Instaliram aplikaciju, pokrenem je i traži mi da preuzem mapu. Izaberem bilo koju, npr. Andoru.
Na računaru preuzmem mape TomTom 2022.02 Sygic 20.X.X i prebacim ih u folder Maps u
/storage/emulated/0/Android/data/com.sygic.aura/files/maps/
Pokrenem Sygic 21.0.12.1943 međutim nema tih mapa koje sam preuzeo.

Honor 50 sa Android 11 OS
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Probaj kad ih skineš i prebaciš da nakon toga restartaš mobitel a ne zaboravi ubaciti sa mapama content i wcl
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Probao sam malopre da instaliram Sygic 21.0.12 na uredjaju u kolima na kome je android 7.1.1 ali uopste ne prepoznaje tip datoteke, ne prikazuje ikonicu Sygic-a, kad pokrenem instalaciju kaze da je doslo do problema u rasclanjivanju datoteke. Da li neko od vas mozda ima uredjaj sa android 7 ili nize, jel radi kod vas? Sad cu da probam neki stari telefon da nadjem pa da probam.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Probao sam malopre da instaliram Sygic 21.0.12 na uredjaju u kolima na kome je android 7.1.1 ali uopste ne prepoznaje tip datoteke, ne prikazuje ikonicu Sygic-a, kad pokrenem instalaciju kaze da je doslo do problema u rasclanjivanju datoteke. Da li neko od vas mozda ima uredjaj sa android 7 ili nize, jel radi kod vas? Sad cu da probam neki stari telefon da nadjem pa da probam.

@ivica122, nadam se da si preuzeti fajl (sa linka iz posta #3,761) prepoznao kao arhivirani *.7z fajl u kome su dva apk fajla, armeabi-v7a i arm64-v8a. Kada se preuzeti sadržaj raspakuje, dobijaju se ta 2 instalaciona apk fajla. Koristiš onaj koji odgovara tvom telefonu ili Android sistemu u automobilu...

Instalirao sam bez problema na telefonima:

Samsung J5 (2016), Android 6.0.1, armeabi-v7a
Samsung A8 (2018), Android 7.1.1, arm64-v8a


Sve radi korektno u sobnim uslovima, osim što na oba telefona ne radi Sign Recognition. Pokrenem ali ne prepoznaje slike znakova ograničenja brzine sa ekrana računara, kako inače testiram ovu funkciju na telefonu Huawei P30 Lite, gde mi je ista verzija 21.0.12, ali sa svim plaćenim licencama, dakle "fabrički" Premium+. Ipak, ova funkcija je po mom početnom mišljenju i dalje diskutabilna (nekorisna), tako da to i nije neki nedostatak...

EDIT 1
Može li mala retrospektiva instalacije aplikacije i mape?
Neće da mi prepozna mape skinute sa Map downloaderom.
Instaliram aplikaciju, pokrenem je i traži mi da preuzem mapu. Izaberem bilo koju, npr. Andoru.
Na računaru preuzmem mape TomTom 2022.02 Sygic 20.X.X i prebacim ih u folder Maps u /storage/emulated/0/Android/data/com.sygic.aura/files/maps/
Pokrenem Sygic 21.0.12.1943 međutim nema tih mapa koje sam preuzeo.
Honor 50 sa Android 11 OS
Kolega @Nidzo80, verovatno imaš svojih razloga što želiš da mape skineš downloaderom, možda najnovije TA 2022.02, možda HERE ili OSM... Inače, mape TA se preuzimaju bez problema iz aplikacije sa uključenim internetom. Pošto sam večeras instalirao, proverio sam, aplikacija preuzima TA mapu 2022.01... Sa pomenutom plaćenom licencom Premium+, ja sam ažurirao mape i imam TA mape Februar, dakle 2022.02. Ovo bi značilo da kreator MOD aplikacije, pored Sign Recognition, nije otključao i ovu Premium+ funkciju, jer plaćeni Premium+ podrazumeva i mesečni apdejt TA mapa... Možda je to razlog što navigacija ne vidi ubačene nove mape, ukoliko je pokreneš uz uključen WiFi ili mrežni internet, jer nije otključano mesečno ažuriranje mapa. Da li je to u pitanju, to ipak ne znam.

EDIT 2
Sada sam probao. Prebacio sam TA mape 2022.02 sa wcl folderom i content.info fajlom (iz telefona Huawei P30 Lite) u telefon Samsung A8 (gde je MOD 21.0.12 iz #3,761) i kada otvorim folder Maps vidim da su mape ostale 2022.02 iako je WiFi i dalje uključen. Ali, u aplikaciji, kada proverim "Preuzimanje mapa", aplikacija kaže "Trenutne mape: Januar 2022"... Nažalost, nisam video razliku u mapama Januar i Februar 2022 i ne mogu proveriti direktno na ekranu navigacije. Ipak, pošto u fajl menadžeru telefona piše da je mapa 2022.02 onda je verovatno Februar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Znam, naravno, da je 7z arhiva, raspakovao sam ja to prvo pa tek onda prebacio na fles i odneo tako da instaliram ali nije htelo. Hvala za info, bar sad znam da hoce da radi na androidu 7, probacu opet sutra.

Evo probao sam ispocetka i radi :) Skinuo sam opet arhivu i raspakovao na PC pa onda prebacio oba apk fajla na drugu sd karticu i tako odneo u auto, udenuo karticu i sad je uredjaj video oba fajla, instalirao sam onaj za arm64-v8a i radi. Sve premium funkcije su aktivne. Ono sto mi se dopalo je sto je integrisan glas za pojedina obavestenja. Za prekoracenje brzine zvuci vrlo lepo i prijatno ali za prekrsajne kamere mi je malo prejak i morao sam da ga zamenim obicnim zvucnim signalom.
 
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
59
@navigas hvala ti. Proradilo je nakon gašenja Sygic-a preko opcije Force stop.
Takođe nudi apdejt januarskih mapa iako očitava februarske.
Znači nije potrebno preuzimanje sa map downloadera. Može i iz aplikacije?
 
Natrag
Top