Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Instalirao sam arm8 dodao ručno mape i radi odlično vidim da je ispravljeno ono sa simulacijom jer prije poslije simulacije kad zadaš drugu rutu stoji tamo di je stalo jedino reset aplikacije je ponovno pokrenuo a sada je i to u redu sutra ću je probati u vožnji
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Iz aplikacije ne pokusavati da se preuzme NISTA!

Problem postoji i ne svidja mi se sto pri pokusaju pruzimanja mape ode u trial. Nemam resenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
NOVI NAČIN

Zamena audio datoteka u Sygic aplikaciji.

Preuzmite ZIP faj i raspakujte na PC. Prekopirajte u mobilni telefon.

1.
Instalirajte MT manager.

2.
Tapnite Sygic APK i odaberite VIEW

3.
Sa MT mangerom (imate levu i desni stranu) otvorite folder gde se nalaze audio datoteke.
A druga da bude u folderu
Sygic\assets\res\sound\
U nju prekopirate imenjene audio datoteke.

4.
Zatvorite MT manager.

5.
Sada je APK ne potpisan. Tapnite nepotpisan APK. Slika ispod.

1.png
6.
Tapnite FUNCTION i odaberite APK Sign . Ranije potpisivanje na PC-ju je Schema v1.
v1 je potpisivanje aplikacije do androida 10
v2 je od androida 7 pa na dalje.

7.
Odaberite Scheme V1 + V2 - da moze raditi na svim androidima.


2.png
 

Prilozi

  • Obavestenja na srpskom.zip
    99,3 KB · Pregleda: 101
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pokusavao sam prvo nacin preko pc ali nisam uspijevao. Pa sa apk editor preko mob i nisam uspijevao ali ovo funkcionise. Bravo
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Preko PC-ja moze ali sema je v1. Znaci nece raditi na androidu 11. Naravno moze i preko APK editora. Settings/Sing i odaberes APK. Preko MT mangera mozete da vidite da li je i koja je sema i u potpisanoj APK. A uz put MT je odlican file menadzer.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Sygic 21.0.6-1920

Podrzava - armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

Sygic 21.0.6-1920
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Hvala - Balatan

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.

Napomena - Postavljena nova verzija armeabi-v7a - 10.02.2022. 19:10
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sygic verzija 21.0.10 - Veliki napredak

Neki članovi FB Beta grupe su komentarisali da su već uočili da je najnovija verzija 21.0.10 donela dosta poboljšanja. Proverio sam u realnim uslovima.

1a) Ono što je najvažnije, članovi u Grupi kažu da se kod njih popravilo i rutiranje i rerutiranje. Oni su ranije, kao i ja, i slikama ilustrovali čudne putanje...
Ja sam već juče ujutru primetio da sada navigacija ne izbegava uvek gužvu, več koristi i deo puta i sa gužvom, jer je i to deo saobraćaja. Naravno, ukoliko aplikacija izračuna da je to najbrža ruta. Slike od juče, do TC "Ada Mall" (slike na mestima 3 i 4 u donjim velikim slikama) pokazuju da sada navigacija ne insistira bez izuzetka na korišćenju obilaznih ulica samo da bi se gužva izbegla...
Ranije je "izbegavanje gužve" bilo prioritetni parametar. Bilo je bitno samo da ne vozimo ulicom u kojoj je i neznatna gužva. To što se ide zaobilaznim putem i uskim ulicama, navigacija nije uzimala u obzir... Juče popodne sam vozio do svakodnevnog odredišta, do Liona i nazad. Sada je navigacija vodila klasičnom putanjom, od Auto-komande preko Južnog Bulevara i Ulicom Grčića Milenka, slike na mestima 1 i 2 u donjim uporednim slikama. Dakle, navigacija više ne vodi krivudavom putanjom i uskim zakrčenim uličicama. Na velikim slikama se vidi uporedno rutiranje sa iste lokacije do istog odredišta.

1644922279318.png

1644922319780.png

1b) Ono što je takođe odmah vidljivo (samo u realnoj vožnji), verzija Sygic 21.0.10, ukoliko se odstupi od izabrane putanje, više ne insistira na vraćanje na tu putanju. Recimo, kada sam ranije izabrao put do kuće pored Sajma, i onda vozio uz Bulevar Vojvode Putnika, Sygic je predlagao skretane desno, ka Bulevaru Vojvode Mišić, bez obzira što bi to bilo preko uskih i loših ulica... Juče je Sygic nastavio da vodi kako sam i želeo, preko Topčidarske zvezde i dalje kroz Košutnjak. Dakle, rerutiranje je sada logično i mnogo bolje!

2)
Problem Sign Recognition u UK, gde se vrednost prepoznatog znaka u mph tretirala kao da je km/h i konvertovanjem u mph smanjivala dozvoljena brzina, sada je otklonjen. Očitana vrednost se direktno upisuje kao dozvoljena brzina izražena u mph.

Međutim, problemi vezani za Sign Recognition, koji su na početku navedeni, smatram da će se teško rešiti. Pitanje je da li se uopšte može naći neki kompromis između ograničenja brzine samo na osnovu znaka i onog ograničenja koje je već upisano u mapi. Postoji opasnost da, ako se čeka na sledeći saobraćajni znak, a njega nema na putu ili nije prepoznat, navigacija će koristiti pogrešnu vrednost ograničenja brzine, primer u prilogu 60km/h na auto-putu... U realnoj vožnji se juče dešavalo da je navigacija u Beogradu pogrešno prepoznavala znake i upisivala nemoguće vrednosti: ograničenja brzine, recimo, 110km/h ili samo 10km/h...

Na osnovu prvih 50km, imam utisak da je sada navigacija Sygic znatno kvalitetnija... Jer, osnovna funkcija, rutiranje i rerutiranje je, po svemu sudeći, sada daleko korektnije. Posebno nema nepotrbnih izbegavanja gužve u rerutiranju, a te situacije se mogu videti samo u realnoj vožnji.

Preporučujem svim članovima da (kada budu u prilici) probaju Sygic verziju 21.0.10 u realnoj vožnji.

Ovo je zanimljiv primer iz FB Grupe. Jedan Poljak se toliko naljutio zbog lošeg vođenja, da je javno napisao da više neće koristiti Sygic navigaciju iako je platio.
Meni je bilo zanimljivo, skinuo sam mapu Poljske Februar 2022. i sa Sygic 21.0.10 mu pokazao da sada navigacija korekno skreće i ne pravi nepotreban "krst", kako je on nazvao situaciju iz realne vožnje. Sada će i on ipak probati novu verziju jer navigaciju nije apdejtovao 6 meseci (!?), dosta neozbiljno... Slika u Prologu "Wroclaw"

U Prilogu su slike vezane za ranija nerazumljiva rerutiranja prethodnih Sygic verzija. Takođe, vidi se kako Sign Recognition nekada daje odlično prepoznavanje a nekada samo pokvari parametar dozvoljene brzine...
 

Prilozi

  • 1644939032381.png
    1644939032381.png
    659,4 KB · Pregleda: 15
  • Stepenice umesto Juzni Bulevar.jpg
    Stepenice umesto Juzni Bulevar.jpg
    77,5 KB · Pregleda: 14
  • Uvek izbegava J Bulevar.jpg
    Uvek izbegava J Bulevar.jpg
    64,7 KB · Pregleda: 13
  • Okolo-naokolo.jpg
    Okolo-naokolo.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 13
  • Okolo zbog 100m.jpg
    Okolo zbog 100m.jpg
    69,3 KB · Pregleda: 15
  • OK detekcija sa 45kmh.jpg
    OK detekcija sa 45kmh.jpg
    82,8 KB · Pregleda: 17
  • Gde nadje 110kmh.jpg
    Gde nadje 110kmh.jpg
    115,4 KB · Pregleda: 19
  • 60kmh ali po snegu.jpg
    60kmh ali po snegu.jpg
    85 KB · Pregleda: 15
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
1b) Ono što je takođe odmah vidljivo (samo u realnoj vožnji), verzija Sygic 21.0.10, ukoliko se odstupi od izabrane putanje, više ne insistira na vraćanje na tu putanju.
Konacno! Hvala Navigas za info i na analizi :) Ovo sam cekao, stvarno je uzasno kad krene da insistira da se vratis na unapred zadatu putanju, nekad to moze veoma komplikovano da bude i totalno glupo. Nadam se da od ovog izdanja nema vise i onog problema kad vozim autoputem a iz vedra neba sygic krene "skrenite desno" a ja na sred autoputa :)
 
Natrag
Top