Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
I to stoji. Testirao sam poznatim ulicama, namjerno skretao krivo, vodila me katkad nekom čudnom zaobilaznom rutom, ali ako tada isključim navođenje pa ponovno pokrenem prema istom cilju pravilno rutira. Čudno.
S druge strane ovako ili onako dovede do cilja...kao i većina drugih...:).
pričaš o 13.5.3???
ne mogu tako što reći, koristim je mjesecima i nisam primjetio neka veća obilaženja, osim s novim mapama 2016.03, ali ovdje sam vidio da se ljudi žale i na mapu Srbije 2016.03
Here je očito zeznuo prioritete puta ponegdje
Nisu to neki veliki obilasci ali nerviraju
Dok sa starijim mapama 2015.12 takve se stvari nisu događale
Znači da nije do same navigacije, nego mapa
Ali opet kažem ništa zabrinjavajuće, rijetko obilazi
A ovo da obilazi, pa kad ponovno upališ onda ne zvuči nevjerojatno
Takvih iskustava nemam
Mislim da je nešto do postavki ili same apk koju imaš

Također sam svoju 13.5.3 "mrcvario" i to jako često namjerno pogrešno skrećući ili čak time da joj zadam odredište prema kojem ne da idem, nego se od njega udaljujem, ostaje iza mene
Tako da je svako malo morala rekalkulirati rutu
I nije mi radila greške čak ni pri takvoj torturi

Iskreno, prezadovoljan s 13.5.3
Da je nekako samo ubaciti onaj prelijepi noćni izgled iz 13.6.x, e to bi bilo fora
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruka
29
Da, verzija o kojoj pišem je 13.5.3, R-117088. U pravu si puno toga zavisi od verzije mapa, očito ove novije imaju specifične prioritete pa otuda i pokoje nebulozno rerutiranje, ali ništa što bi kvarilo ukupni utisak. Noćni izgled u novim verzijama je stvarno "mrak" i šteta što se nemože ubaciti u 13.5.3. Isto tako meni neprikazuje podignute zgrade u modu "otisak stopala", nije nešto bitno, ali to je valjda sve dio šminke koje imaju verzije 13.6.x, za razliku od 13.5.x.
 
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
hm, nisam te baš shvatio najbolje ovo zadnje
ako je otisak stopala onda i ne mogu biti uzdignute
nadalje, zavisi koje imaš zgrade, Here ili OSM
ja sam svoju 13.5.3 hajmo reći modificirao
primjerice Hrvatska imaš u Here mapama samo zgrade 4 najveća grada - ZG, ST, RI, OS
ja imam u svim HR gradovima zgrade, jer sam ubacio OSM zgrade
zgrade su uzdignute i tek kad im se u vožnji približiš "potonu" na otisak stopala
općenito sam dosta mijenjao i "prčkao" po 13.5.3
npr. mijenjao sam kut kamere jer mi je bio previše "strm", više volim da vidim u daljinu, prirodnije je, zar ne?
ubacivao POIplaza radare i kamere
ubacivao nove tonove upozorenja npr. kad prekoračiš ograničenje brzine
uglavnom sam je prilagodio sebi
i prezadovoljan sam
13.5.3 ima običaj, barem tvornička relativno često crashati
i to sam uspio riješiti...
moja vrlo rijetko crasha
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Da, verzija o kojoj pišem je 13.5.3, R-117088. U pravu si puno toga zavisi od verzije mapa, očito ove novije imaju specifične prioritete pa otuda i pokoje nebulozno rerutiranje, ali ništa što bi kvarilo ukupni utisak. Noćni izgled u novim verzijama je stvarno "mrak" i šteta što se nemože ubaciti u 13.5.3. Isto tako meni neprikazuje podignute zgrade u m odu "otisak stopala", nije nešto bitno, ali to je valjda sve dio šminke koje imaju verzije 13.6.x, za razliku od 13.5.x.

Koristim i ja Sygic Truck verziju koju pominjete, sa mapama 2016.03. Dajem par skrinšotova sa buildings footprint i buidings elevated. To je rezultat fajlova srb.2dc i srb.lma - i njih prilažem. To nisu originalni fajlovi iz mape 2016.03.

Screenshot_2016-10-12-23-36-02.png Screenshot_2016-10-12-23-42-14.png

Edit: ne mogu da pošaljem fajlove srb.2dc i srb.lma - dobijam grešku da je datoteka prevelika.
 
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
Sygic Truck/Android/settings.ini

ovaj dio mora vam biti ovakav da zgrade ne bi nestajale

DisplaySettings]
;townblocks mode (auto,on,off) - auto is default
m_eTownblocksMode=DisplaySettings::TownBlocksOn
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.995
Sygic 16.3.8

ef85b15b131b.png


Instrukcije:
- Kopirajte folder Sygic u root sdCard.
- Skinite mape sa - Sygic PC maps DOWNLOADER
- Dodajte ostali sadrzaj. Instalisite aplikaciju.
Aplikacija radi online i ne mijenja content.info i ne prima novu licencu. Rade svi servisi.

voices imate ovdje -

http://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/page-225#post-1962709
* Samo za clanove foruma. Ne dijeliti dalje.

Apk + Base folder

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.995
Sygic 16.3.9

ef85b15b131b.png


Uputstvo:
- Kopirajte folder Sygic na root.
- Ako nemate, preuzmite mape i content.info samo sa - Sygic PC maps DOWNLOADER
- Dodajte svoje fajlove (glas Sygic/Res/voices, rute, itd)
- Instalirati apk

Uputstvo za instalaciju na eksternu SD karticu

- Preimenovati folder Sygic u files i kopirati na eksternu SD karticu u folder Android/data/com.sygic.aura/
-
Instalirati apk

voices imate ovdje -

http://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/page-225#post-1962709
* Samo za clanove foruma. Ne dijeliti dalje.

Apk + Base folder

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Sygic 16.3.9
- Dodajte ostali sadrzaj. Instalisite aplikaciju.

Meni ovo ne radi - osim ako nisam potrefio šta treba da bude "ostali sadržaj". Posle instalacije i startovanja traži od mene da izaberem hoću li fajlove na internoj ili na eksternoj kartici. Posle toga se "zakuca" u oba slučaja. Primećujem da nema fajla "version" u Sygic folderu.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Meni ovo ne radi - osim ako nisam potrefio šta treba da bude "ostali sadržaj". Posle instalacije i startovanja traži od mene da izaberem hoću li fajlove na internoj ili na eksternoj kartici. Posle toga se "zakuca" u oba slučaja. Primećujem da nema fajla "version" u Sygic folderu.

Konačno je proradilo "with a little help of my friends", što bi rekli stari Beatlesi. Stvar je u nejasnoj instrukciji "Kopirajte folder Sygic u root sdCard". "sdCard" mogu shvatiti samo kao "SD kartica" koja je uvek eksterna i ne mogu to shvatiti kao internu (RAM) memoriju telefona (koja nikada nije SD kartica). Možda je to negde razjašnjeno, ali zašto se ne može napisati jednostavno "Kopirajte folder Sygic u root interne memorije."
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
i to može biti sd kartica ne kao mass storage (prenos podataka)
interna memorija je podeljena na više sektora. ako imate internu 16GB , 32GB
onda taj prostor je podeljen u više particija kao hard disk na kompjuteru,
jedna particija je
1. operativni sistem
2. bootloader
3. recovery
4. nešto kao eeprom gde se nalaze security podaci, imei i ostalo
5. ram memorija ( koja nije kao na kompjuteru poseban slot nego u sastavu tih 16, 32GB)
teorijski može da se poveća ili smanji ram memorija ali to treba znati kako
6. sistemska memorija
7. interna memorija
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ako imaš slot za eksternu karticu onda se interna naziva
sdcard0
a eksterna sdcard1
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ako telefon nema slot za eksternu karticu onda se interna memorija zove samo kao sdcard
---------------------------------------------------------------------------------------------------
na nekim telefonima sa mm androidom eksternu možeš sjediniti sa internom kao proširenje
i tako dobiješ + 4,8,16,32,64,128GB internog prostora
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Natrag
Top