Svi bi "tač skrin" telefone

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Svi bi "tač skrin" telefone



Svetsko tržište mobilnih telefona sa ekranima osetljivim na dodir - "tač skrin" (touch screen) porašće ove godine na 362,7 miliona komada, što predstavlja rast od 96,8 odsto, u odnosu na 184,3 miliona prodatih komada 2009. godine, prognozirala je američka agencija "Gartner".

v162562p0.jpg


Prema prognozi te agencije, koja se bavi istraživanjem tržišta u oblasti informacionih tehnologija, do 2013. godine ta vrsta mobilnih telefona činiće 58 odsto ukupnog broja prodatih mobilnih telefona u svetu i više od 80 procenata u razvijenim zemljama Severne Amerike i Zapadne Evrope.

Najveći obim prodaje, mobilni telefoni sa ekranom osetljivim na dodir, ostvariće ove godine u regionu Azije i Pacifika - više od 129 miliona komada, što predstavlja 35,6 odsto svetskog tržišta te vrste telefona.

U zapadnoj Evropi će se prodati 26,8, a u Severnoj Americi 24,4 odsto svih mobilnih telefona sa ekranom osetljivim na dodir.



Izvor: Tanjug
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Nemam nameru da ikada kupim bilo koji od tih telefona, jer mi on služi isključivo za razgovor i poneku poruku. Još će napraviti da kuva kafu ili čuva decu, na sve će ličiti osim na ono šta mu je osnovna namera-komunikacija...
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Po meni, najbolji telefoni su telefoni sa QWERTY tastaturom (tipa Nokia E61, E63, E71; Alcatel OT Tribe, Samsung Corby B3210 itd). I, najvažnije od svega, jeste da je telefon monoblok.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
3
кћерки узех пре неки дан у випу водафоне тач 547 дете се одушевило, све је лепо и фино. проблем међутим испаде када сам јој са неког цда који имам инсталисао неке игрице. исти проблем се десио и са неким књигама у јар формату које сам јој ставио на телефон. наиме игра или књига је на екрану, али чиме је играти? нема тастера на телефону?

претпостављам да се можемо опростити од тих књига и игрица. вероватно треба набавити игре које су прилагођене телефонима који имају екране осетљиве на додир. зна ли неко нешто више о томе? хвала унапред!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Po meni, najbolji telefoni su telefoni sa QWERTY tastaturom (tipa Nokia E61, E63, E71; Alcatel OT Tribe, Samsung Corby B3210 itd). I, najvažnije od svega, jeste da je telefon monoblok.

Tu se u potpunosti slazemo. Koristio sam i600, pa i780, presao na s5230 i HTC P3600i i vratio se na B7330 Omnia pro. Monoblok qwerty telefon je zakon pogotovo u kombinaciji sa win mobile. Naravno, sve je stvar ukusa i potrebe.
 
Natrag
Top