Svetislav će dobiti posao na jedan dan da bi otišao u penziju

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Izgubio mu se jedan dan staža


Traži zaposlenje na osam sati da bi mogao u penziju





Beta | 19. 12. 2010. - 10:25h
cat_icn_more.png
14:13h


GORNJI MILANOVAC - Umesto da počne da prima zasluženu penziju, Svetislav Nedeljković (60) iz Leušića, na padinama Suvobora, traži zaposlenje u trajanju od samo osam sati. Toliko mu nedostaje po obračunu Fonda penzijsko-invalidskog osiguranja da bi ostvario punu radnu penziju, ili će morati da sačeka, prema sadašnjim propisima, da navrši 65 godina života.
101471_0804-svetislav-nedeljkovic-foto-beta_f.jpg


Nedeljković je izjavio agenciji Beta da je čitav radni vek proveo u Fabrici reznog alata u Čačku, radeći na brušenju navoja, gde je posle 38 godina i osam meseci proglašen za tehnološki višak i otišao na Zavod za tržište rada.

- Rečeno mi je da posle 16 meseci stičem uslove za punu penziju, a to je bilo 2. decembra, kada sam podneo zahtev, da bi posle nedelju dana dobio obaveštenje da mi nedostaje jedan dan da bih ispunio 40 godina osiguranja - kaže Nedeljković.

Nedeljković ističe da nikada nije minut zakasnio, nema dana bolovanja, a ako bi čekao starosnu penziju, to ne bi bilo 65 godina, jer se menja zakon, već sa 67, i nije mu jasno "gde se izgubi taj jedan dan".

Nedeljković se sprema da ovih dana ode u Čačak i Gornji Milanovac, da moli da ga neko primi da radi osam sati u bilo kojoj smeni i bilo koji posao, kako bi zadovoljio sve uslove koje traži administracija Fonda PIO.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Svetislav će dobiti posao na jedan dan da bi otišao u penziju




Izvor: Blic V.Nikitović | 20. 12. 2010. - 16:20h

GORNJI MILANOVAC - Nekoliko firmi iz Čačka, Gornjeg Milanovca, Obrenovca, Sjenice, ali i drugih gradova, pokazalo je interesovanje da na jedan dan zaposli Svetislava Nedeljkovića (60) iz gornjomilanovačkog sela Leušića, saznaje “Blic”. Ovom bivšem radniku čačanske “Fabrike reznog alata” nedostaje samo osam radnih sati da ispuni 40 godina osiguranja.
101547_0804-svetislav-nedeljkovic-foto-beta_f.jpg


“Usled proceduralne greške u PIO fondu sada moram da tražim jednodnevni posao, jer bih u suprotnom morao da čekam pet godina do starosne penzije. Već su mi se javljali zainteresovani poslodavci iz nekoliko gradova u okruženju, ali i iz jednog trgovinskog lanca u Obrenovcu, kao i auto radionice iz Sjenice. Ne bih još govorio o imenima zainteresovanih firmi, jer je sve još uvek u fazi pregovora”, kaže za “Blic” Svetislav Nedeljković.


Kako nezvanično saznajemo, jedan poslodavac iz Gornjeg Milanovca spreman je da Nedeljkovića primi u jednodnevni radni odnos, a da mu potom, po završetku posla, organizuje i ispraćaj u penziju.
 
Natrag
Top