SVETI DUH I NJEGOVA ULOGA U SPASENJU LJUDI

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ako smo rascistili sa reci ELOHIM ,

hajde da vidim problem sa zamenicom "MI"
"DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI,
Bog je na nebu pre Adama i Eve stvorio nebrojano mnogo andjela.,zar ne,ili mislis da je prvo stvorio Adama i Evu pa tek onda andjele?
Posto mu je barem jedna osoba asisitirala mogao je sa pravom da kaze "MI"!!!, ne vidim u cemu je tu problem?,zasto mislis da ih je bilo 3? Mozda ih je bilo i 333 pa cemu to pitanje???

Postovanje Rise,

Ovo ti je najveci fijasko koji si ikad mogao da ucinis.

Slazem se sa tobom da je Bog pre stvaranja Adama i Eve stvorio ne samo andjele, nego i ostale svetove u Svemiru. Medjutim, ako se ELOHIM (sto su Tri lica Bozanstva) obracao andjelima koji su mu pomagali u stvaranju, kao sto ti tvrdis, da li ti time izjavljujes da su i ANDJELI STVORITELJI? Nadji nam makar jedan tekst u Bibliji koji potvrdjuje da su i andjeli STVARALI nas svet.

Sta za tebe znaci da NACINIMO, po SVOM OBLICJU? Da li time zelis da nam kazes da Andjeli imaju ista svojstva kao i Bog Stvioritelj?
Rise, nepobitno je da se ovde YAHVEH obraca BOGU SINU i DUHU SVETOME.

I najzad, kao STO SMO MI? Zar zbilja mislis da se ove izjave bilo na koji nacin mogu uklopiti u ucenje Kule strazare?

Izvini Rise, ali ovo su izjave Visnjega, a ne moje ni tvoje, i ne mislim da je dobro izvrtati ih i prikaziavatu u neistinitoj formi. Zar nije mnogo bolje da primimo ove Bozje izjave onakve kakve jesu i da ih prihvatimo onako kako je Bog to izgoviorio.


Gore si pokusao da nam dokazes da ELOHIM znaci jednina.
I to ti je pravi promasaj.

Postoje najmanje dva jednostavna razloga da se ustanovi da je Elohim jedan.[/COLOR je napisao(la):
1.VI cika Miko,se razlikuje i lepse sa postovanjem zvuci nego kad kazem "TI cika Miko" ...,zar ne?
[

U pravu si, zaista lepse zvuci. Medjutim, Bogu se iz opravdanih teoloskih razloga u Bibliji nikad ne obracamo sa VI, jer bi u tom slucaju znacilo da ima vise Bogova. Cak ni Bog se u bibliji ni carevima ne obraca sa VI, nego uvek sa ti, iako su i u stara vremena ljudi se velicanstvima obracali sa Vi.

2.Za paganskog boga Dagona se takodje kaze elohim Dagon[/COLOR je napisao(la):
sudije 16:23
23 I knezovi filistejski skupiše se da prinesu veliku žrtvu Dagonu bogu svom, i da se provesele, pa rekoše: Predade nam bog naš u ruke naše Samsona neprijatelja našeg


Svima nama je dobro poznato da paganski obicaji nemaju nicega zajednickoga sa Bogom Biblije.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija govori da je čovek stvoren po BOŽJEM liku, a ne po liku anđela.

Lik u bibliji ne označava samo fizičko obličje, već i razum, emocije,moć upravljanja i vladanja, itd.

Ovo su obeležja Boga, i Bog kada stvara bića, stvara ih po svom modelu, a ne po modelu drugih bića.
U tom smislu, čovek je stvoren po obličju tri Božanskih ličnosti, i sa njihovim osobinama.

Osim toga, u tekstu koji glasi: "HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE..." iz konteksta celog teksta moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, jer tekst kaže "I SIĐE BOG DA VIDI KULU"
Ovde se nigde ne spominje da su sa Bogom sišli anđeli, već Bog, odnosno - tri ličnosti Božanstva, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva, i tekst govori o njihovoj diskusiji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog u starom zavetu kaže proroku - da pozove Duha da oživi pobijena Izrailjska vojska.

Tada vidimo da prorok priziva Duha Svetoga da dune u nos ovih ljudi, kako bi oživeli, i da Duh čuje, i dolazi.

"Тада ми рече: пророкуј духу, пророкуј, сине човјечји, и реци духу: овако вели Господ Господ: од четири вјетра дођи, душе, и дуни на ове побијене да оживе.
И пророковах, како ми се заповједи и уђе у њих дух, и оживјеше, и стадоше на ноге, бјеше војска врло велика" ( Jezekilj 37. 9 - 10 )

Ovo je aluzija na stvaranje - gde je Bog udahnuo silu života u nos Adama kako bi on oživeo, što je dokaz - da je Duh Sveti Bog, nosilac životodavne sile koja oživljava, i da katkad molitva Duhu nije bez osnova.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top