Svekrva - žena koja 'sve zna najbolje'

Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
124
Sta vi pojedine žene kukate na svekrve, pa i vi ćete verovatno biti u toj ulozi, tj. bićete svekrve.

Moja supruga sa tim nema problema, ima najbolju svekrvu na svetu, jer je moja majka sama sebi dovoljna, tako da ne kontaktiramo i nema problema.
Poznato je i da se žene naježe kada ih muž u nečemu uporedi sa njegovom majkom. Npr. "moja majka ne pravi musaku na ovaj način već...". Naravno, postoji mogućnost udarca tiganjem u potiljačni deo.


Daj Bože da sve budemo u toj ulozi. Ali dok ta uloga ne dođe, moramo se izboriti sa trenutnom situacijom, koja nije laka. Ti to ne bi mogao da znaš jer nisi snajka i nemaš svekrvu. Već sam napomenula da niko ne može da reaguje isto na mamine reči i postupke i na svekrvine. Te s toga ti govoriš - ''Moja je majka najbolja svekrva na svetu''. Meni ne smeta poređenje jer je normalno da žena bolje kuva kad ima 30 godina ''staža'' iza sebe. U pitanju su druge i mnogo teže stvari. A naravno da će žena sa tvojom majkom bolje da funkcioniše kada ne kontaktiraju svakodnevno, tj., 24h dnevno. Da je vidim kada bi bilo suprotno...:)

Svekrva, kao i svaka majka, gaji sina 20 i nešto godina, deli sa njim sve, deo je njegovog života... Kada u njegov život (a njhovu kuću) uđe neko drugi, ona ne može tek tako da digne ruke i da se ne meša. To je normalno i potpuno razumljivo. Ali posle nekog vremena (u mom slučaju par godina), ona zaista mora da shvati i da prestane da se meša. Jer nije više ona ta koja gradi njegov život, već on sa drugom osobom. Tada, kada se pretera i to u mnogo većim stvarima nego što je kuvanje, dolazi do konflikta.

:yea:
 
Natrag
Top