Koristite zastareli pregledač. Možda neće pravilno prikazivati ove ili druge veb stranice. Trebali biste nadograditi ili koristiti alternativni pregledač.
Iako nam odlazak na manikir može predstavljati sjajan način da se odmorimo i opustimo, to nam može oduzeti mnogo vremena i novca. Ako vam je dosta odlaska u salon uz malo truda i zahvaljujući ovim savetima, vaše ruke i nokti mogu dobiti sjajan tretman i kod kuće.
1. Skinite lak sa noktiju, ako ga imate. Najbolje je da koristite uljane skidače laka, koji ne sadrže aceton i neće oštetiti vaše nokte. 2. Skratite nokte makazicama ili grickalicom na dužinu koju želite i potom uzmite turpiju. Turpijajte nokte u jednom pravcu, a ne naizmeničnim pokretima gore-dole ili levo-desno, i to od ivice nokta ka sredini. Potom turpijom za poliranje omekšajte krajeve i površinu nokta. 3. Omekšajte zanoktice uljem ili kremom za ruke i potom ih štapićem za zanoktice lagano gurajte prema nazad. Zanoktice štite nokte od bakterija i čine ih mekim, pa ne bi trebalo da ih sečete. 4. Uklonite mrtve ćelije i povratite vlažnost kože uz pomoć pilinga za ruke. Temeljno operite ruke nakon toga i pobrinite se da štapićem uklonite eventualne ostatke preparata ispod noktiju. 5. Ojačajte nokte i omekšajte kožu pomoću kreme za jačanje noktiju koju ćete naneti na svaki nokat, ali i na unutrašnje i spoljašnje delove šake. Dok razmazujete kremu, masirajte ruke – neka ova mini masaža ruku malo potraje. 6. Nanesite prvi sloj bezbojnog laka. Ovaj sloj hidrira i štiti nokte. Sačekajte oko dva minuta dok se osuši, pa potom nanesite sledeći sloj. 7. Pažljivo nalakirajte nokte u željeni lak u boji. Sloj bezbojnog laka koji ke već na noktima olakšaće vam zadatak da savršeno prekrijete površinu nokta. Ukoliko želite, možete naneti još jedan sloj laka u boji, posebno ako se radi o svetlijim lakovima. 8. Poslednji korak je nanošenje poslednjeg sloja, koji treba da štiti lak na noktima kako se ne bi iskrzao.
Svaka žena je zadovoljna ukoliko može da se ponosi lepim noktima i rukama. S obzirom da većina za manikir teško izdvaja vreme i novac, kada doterate svoje nokte i ruke do savršenstva učinite sve kako bi takvi i ostali što duže. Donosimo vam 3 najgora neprijatelja njihove dugotrajnosti i lepote.
Sredstva za čišćenje. Agresivna sredstva za čišćenje najveći su neprijatelj vaših noktiju, ali i ruku. Hemikalije isušuju kožu, uništavaju nokte i izazivaju zanoktice, a sjajni lak na vašim noktima pretvaraju u isušenu masu. Prilikom čišćenja obavezno koristite gumene rukavice.
Piling za lice i telo. Iako je preko potreban koži jer uklanja mrtve ćelije, što je čini mekom i svežom, nažalost sličan učinak ima i na lak na vašim urednim noktima. Trljanjem, sitna zrnca će oštetiti lak posebno na rubovima noktiju. Savetujemo vam da najpre uradite piling celog tela, a zatim i manikir.
Kreme za potamnjivanje. Veštački ten puno je zdraviji za kožu od solarijuma i sunčanja, ali je zato veliki neprijatelj vaših noktiju. Pigment koji će kožu učiniti preplanulom ostaje na rubovima noktiju i stvara žućkasti sloj koji ne izgleda nimalo primamljivo. Nakon nanošenja kreme dobro operite ruke sapunom i to nekoliko puta trljajući kožicu oko i ispod noktiju i sve će biti u redu.
Dočekajte leto sa prelepim rukama uz pomoć jednostavnog tretmana jačanja noktiju koji možete uraditi kod kuće.
Jedna od prvih stvari koje muškarci primete na ženi su lepe, negovane ruke i nokti. Stoga mnoge od nas upravo zbog tog razloga pridaju veliku važnost negi ovih delova tela.
Spas za vaše lomljive nokte može biti maska koju možete napraviti i sami. Da stvar bude bolja, vrlo je verovatno da sve od navedenih sastojaka već imate u svojoj kuhinji:
Sastojci:
2 kašičice meda
2 kašičice biljnog ulja
1 mala kašičica soli
1 žumance
Postupak:
Nokte umočite u smesu dva do tri puta na dan po 10 minuta ili koliko vam to vaše obaveze omogućavaju, i uživajte u obnovljenim noktima koje su vam podarile priroda i vaša kuhinja.
Pravilna briga o noktima može znatno da vam produži vek manikira na vašim noktima. Predstavljamo vam nekoliko stvari koje zasigurno mogu da vam unište lep izgled noktiju.
Suv vazduh. Iako je stanje najgore zimi, suvi nokti i kožica oko njih mogu biti problem tokom cele godine. Ukoliko se stanje vaših noktiju doslovno menja s godišnjim dobima, problem može biti nedovoljno ili čak i previše vlage. Nokti, poput kože, podležu uticaju suvoće vazduha.
Rešenje: Losion za masažu ruku. To je najbolji način da vam ruke uvek izgledaju besprekorno.
Prečesto pranje ruku. Iako je to osnova higijene osnova higijene, preteranim pranjem možete s noktiju i ruku skinuti prirodna ulja i vlagu koja im je potrebna.
Rešenje: Korisitite blaga sredstva za pranje ruku i nikako ne štedite na losionima i kremama za ruke.
Suvoća zbog razređivača. Ako često menjate lak, čestim korištenjem acetona isušićete nokte i kožicu oko noktiju. Jednaki efekat na nokte izazvaćete ako ste izloženi jakim sredstvima prilikom čišćenja kuće.
Rešenje: Koristite rukavice. Kod skidanja laka izaberite sredstvo za uklanjanje laka bez acetona.
Sredstva za jačanje noktiju. Mogu vaše nokte učiniti čvršćima, ali i lomljivijima, jer u pravilu sadrže formaldehin.
Rešenje: Umesto sredstva za jačanje, koristite ono za negu noktiju. Ako ne možete bez njih, potražite ona bez formaldehina.
Saznajte koje opasnosti vrebaju iza veštačkih noktiju
Saznajte koje opasnosti vrebaju iza veštačkih noktiju
Jeftini tretmani noktiju obično uključuju i lepak koji sadrži hemikaliju MMA, a izaziva rupice između lažnog i pravog nokta gde se razmnožavaju bakterije.
Dugi, čvrsti i elegantni nokti za mnoge su simbol ženstvenosti, ali žene koje nemaju prirodno takve nokte mogu ozbiljno da oštete svoje veštačkim noktima, piše Dejli Mejl. Zelena buđ, žuljevi, infekcije i bolni lomovi posledica su stavljanja jeftinih veštačkih noktiju, tj. korišćenja nekvalitetnog lepka i drugih materijala, slažu se kozmetičari. Takođe, veliki je problem i loša nega veštačkih noktiju.
"Efekat koji jeftine imitacije lažnih noktiju imaju na koži uporedila bih sa ostavljanjem flastera na koži nekoliko nedelja. Koža se neprestano vlaži, čime postaje pogodno tlo za razvoj gljivica i infekciju bakterijama", kaže Louis Tomas-Mins, diplomirana kozmetičarka i savetnica britanske Flit Strit klinike za lepotu.
Objasnila je da se najveća opasnost kod stavljanja veštačkih noktiju krije u jeftinom lepku koji sadrži hemikaliju metil metakrilat (MMA). Iako je ta hemikalija zabranjena u SAD-u, Novom Zelandu i Australiji, u EU njeno korišćenje je legalno, ali i dalje štetno. Lepak s MMA veže akrilni nokat toliko čvrsto za prirodni, da se često veštački nokat može odstraniti jedino tako da se iščupa i prirodni. Previše punjenja akrilom pak uzrokuje pojavu sitnih rupica koje se pojavljuju između prirodnog i veštačkog sloja nokta. Tamo se lako sakuplja voda i nastaju brojne infekcije.
"Ako stavljate veštačke nokte pazite gde to radite i raspitajte se o svim sastojcima koji se koriste u tretmanu, jer je moguće da ćete dugoročno oštetiti svoje nokte kod neadekvatno opremljenih i osposobljenih kozmetičara", naglasila je Tomas-Mins, prenosi 24 sata.
Trend kombinovanja boja koji diktiraju modni stručnjaci ove sezone primenjuje se i u lakiranju noktiju. Kao hit ovog proleća izdvojio se dvobojni manikir, u više varijanti
Dvobojni manikir
Modni stručnjaci poseban akcenat stavljaju na kombinovanje boja, a ovaj trend primenjen je i u lakiranju noktiju. Kao hit ovog proleća izdvojio se dvobojni manikir, u više varijanti.
* Jednu boju možete namazati samo na ivice nokta, a drugom popuniti prazninu.
* Tamnijim lakom namažite nokte i sačekajte da se osuše, potom uzmite kontra boju koja treba da bude upečatljivija i nanesite je na vrh nokta, pa potom izvucite trougao.
* Ovaj stil podrazumeva i francuski manikir u različitim tonovima. Na vrh nokta stavite jednu boju, na ostatak drugu, a možete i obrnuto - recimo, na koren nokta namažite žuti lak, a na ostatak plavi.
Ukrašavanje noktiju uz pomoć perlica je pravi hit, a ne morate da budete profesionalac da biste to učinili na pravi način. Za svečanije prilike birajte srebrne ili zlatne perlice
Ukrašavanje noktiju uz pomoć perlica je pravi hit
Od kada je britanski brend "Ciate" predstavio svoju liniju lakova za nokte pod nazivom "kavijar manikir", žene širom sveta priklonile su se novom trendu - ukrašavanju noktiju uz pomoć perlica. Međutim, i bez proizvoda ovog brenda možete da napravite "kavijar" manikir. Ne morate da budete profesionalac da biste to učinili na pravi način.
Potrebni su vam: lak u boji po izboru, mikroperlice, papirni tanjir ili plastična kutijica da ne biste napravili nered.
Minijaturne perlice možete da kupite u pojedinim kineskim radnjama, ali i da naručite posredstvom interneta, odnosno I-beja. Ako se odlučite za crne perlice i crni lak, zaista ćete dobiti efekat kavijara na noktima. A, ukoliko volite vedriji izgled noktiju, opredelite se za raznobojne ili perlice u jarkim bojama, a za najsvečanije prilike birajte srebrne ili zlatne.
Postupak je sledeći:
* Namažite jedan sloj laka i ostavite da se osuši. Taj sloj čak ne mora da bude savršeno namazan.
* Jedan nokat premažite drugim slojem laka i, dok se još nije osušio, prislonite površinu nokta na perlice rasute u kutijici ili na tanjiru. Na ovaj način, lak će imati ulogu lepka. Ponovite postupak sa svakim prstom. Nemojte da mažete sve nokte zaredom, jer će se sušiti i perlice neće moći da se zalepe.
* Kada su se perlice zalepile, jagodicom palca suprotne ruke blago pritiskajte nokat po nokat. Perlice će se jače spojiti sa lakom, pa će "kavijar" manikir duže trajati. Nemojte ništa da radite narednih 15-20 minuta, kako biste bili sigurni da se sve dobro osušilo.
Ovo možda nije najpraktičniji način ukrašavanja noktiju, ali je veoma ekstravagantan, ženstven i ima 3D efekat. Njegova loša strana je što traje nešto kraće, najduže do tri dana, kada perlice počinju da ispadaju, pa je dobro stavljati ga samo za specijalne prilike. Takođe, i uklanja se lako, na uobičajen način, uz pomoć acetona.
Nail art ili umetnost ukrašavanja noktiju već neko vreme je hit u svetu, a sada je popularan i kod nas.
Nail art se podjednako primenjuje kako na prirodnim, tako i na veštačkim i na izlivenim noktima. Ovo je usluga koja će vam zaista ulepšati i nokte i dan!
Što se boja tiče u modi je sve što se slaže uz sladoled!
Napominjemo – 3D nail art je za smelije dame.
Pevačica Keti Peri koja voli da eksperimentiše sa lakovima za nokte pokrenula je novi trend u saradnji sa kompanijom OPI, "šater" manikir koji stvara "pukotine" na noktima. Da li vam se dopada?
OPI kolekcija se sastoji iz pet lakova za nokte, četiri su podloga u boji a peti lak se koristi kao finiš nakon svih ostalih. Njime se upravo i postiže taj napukli izgled noktiju.
Lakovi za nokte su dobili imena po pesmama sa drugog albuma Keti Peti. Ovaj trend odmah su prihvatile poznate dame, pa ga rado šetaju teniserka Serena Vilijams i pevačica Ferdži.
Ovaj trend prvo je viđen na modnim revijama još prošle godine, a uprkos sumnjama uspeo je da postane jedna od retkih novina koja je sa modnih pista uspela da postane i trend koji nosi sve više dama.
Sa pista pravo na ulice: Kavijar manikir
Kavijar manikir nosiće se i ove jeseni, a novu kolekciju ovakvih lakova za nokte predstavio je brend "Ciate", u tri zanimljive nijanse i kombinacije boja i sitnih perlica.
To su: Ciate Caviar Stop The Press sa kombinacijom sive, metalik srebrne i ružičaste nijanse, Ciate Caviar Head Turner kao glamurozni miks zlatnih, bronzanih i smaragdno zelenih perlica, i Ciate Caviar Candy Shop koji spaja petrolej zelenu osnovu i šarene perlice.