Sve na jednom DVD-u

Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
45
Duži vremenski period radim sa računarima, kao i instalacijama na istim, pa mi je palo na pamet da se posao oko instaliranja gomile programa, nakon instalacije siestema, može pojednostaviti! Primera radi, po završetku instalacije OS, i Drivera, pristupa se instalaciji antivirusa, Playera, Media, jednom rečju, mnogih aplikacija.
Ja bih hteo da napravim na jednom DVD-u skup svih potrebnih aplikacija s tm što bih im instalaciju pokretao jednim klikom.
Npr, Jedan klik i instalira se Antivirus kao i Advanced System Care.
Drugi klik, pokrene instalaciju Chrome, Firefox, Skype...
Treći, TotalComander, CD Burner...
Dalje, Vinamp, GomPlayer, DVDPlayer, MV2Player...
Naravno, da sve ove grupe aplikacija bi trebalo da imaju po jednu prečicu na "naslovnoj" strani Diska.
Možda bi taj Disk trebao da "liči" na Hirens-boot - a, odprilike?


Da li je ovakvo nešto izvodljivo? Ako jeste, kako kreirati takav Disk.
Unapred hvala na odgovoru, pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
potraži na forumu, boki71 je napravio nešto tako - na jdenom DVD-u OS i ponajbolje aplikacije!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Duži vremenski period radim sa računarima, kao i instalacijama na istim, pa mi je palo na pamet da se posao oko instaliranja gomile programa, nakon instalacije siestema, može pojednostaviti! Primera radi, po završetku instalacije OS, i Drivera, pristupa se instalaciji antivirusa, Playera, Media, jednom rečju, mnogih aplikacija.
Ja bih hteo da napravim na jednom DVD-u skup svih potrebnih aplikacija s tm što bih im instalaciju pokretao jednim klikom.
Npr, Jedan klik i instalira se Antivirus kao i Advanced System Care.
Drugi klik, pokrene instalaciju Chrome, Firefox, Skype...
Treći, TotalComander, CD Burner...
Dalje, Vinamp, GomPlayer, DVDPlayer, MV2Player...
Naravno, da sve ove grupe aplikacija bi trebalo da imaju po jednu prečicu na "naslovnoj" strani Diska.
Možda bi taj Disk trebao da "liči" na Hirens-boot - a, odprilike?


Da li je ovakvo nešto izvodljivo? Ako jeste, kako kreirati takav Disk.
Unapred hvala na odgovoru, pozdrav!

Koji ti je OS? XP, 7. 8?
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
To ti postoji već dugo vremena, kako je već rečeno imaš na forumu boki je to dobro uradio, pronađi na internetu Last xp isto dobar dvd
 
Natrag
Top