Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Kako napraviti tortu u obliku Sundjer Boba :D

heart.gif



Potrebno je:

  • 1200 gr mlevenog keksa
  • 200 gr mlevenih oraha
  • 200 gr čokolade
  • 350 gr šećera u prahu
  • 500 gr margarina
  • 4 jaja
  • 350 ml gaziranog soka sa ukusom narandže
  • fondan
  • braon boja u prahu
  • margarin za premazivanje

Jaja, margarin i šećer izmiksati. Dodati mleveni keks, orahe i rendanu čokoladu. Sipati sok i dobro promešati da se sve sjedini. Staviti smesu na tacnu i oblikovati tortu da gornji deo glave bude 23 cm, a donji deo gde su pantalone 19 cm.
Na torti napraviti udubljenja (slika 1). Tortu premazati u tankom sloju sa margarinom ili džemom od kajsija.Razvući žuti fondan debljine oko 4-5 ml i prebaciti preko torte (slika 2). Pritisnuti fondan da se lepo zalepi za tortu, pogotovu gde su pre toga napravljena udubljenja. Iseći višak fondana, a onda fondan podvući malo pod tortu (slika 3).
Od belog fondana iseći traku širine 4 cm i staviti je u nastavku žutog. Braon fondan staviti preko belog i pokriti ostatak donjeg dela torte (slika 4). Višak fondana iseći i takođe ostatak fondana podvući pod tortu.
Napraviti belu kragnu od košulje i crvenu kravatu.

Oči napraviti tako da beli krug bude oko 5 cm,a onda srazmerno manji plavi i crni krug. Oči zalepiti sa malo vode. Napraviti nos, usta, ruke i noge kao na slici. Sve delove lepiti sa četkicom i malo vode. Sa suvom četkicom i braon bojom u prahu osenčiti udubljena na torti.
Tortu ostaviti u frižideru do služenja.
2956056560086219738S600x600Q85.jpg

 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ali pravi je! :)
Mogu da zamislim kako dečije okice gledaju ovako nešto.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Da. Izgleda bas originalno a kad pogledas, to su u glavnom te jednostavne torte bez filova i mazanja. Zbog cvrstine. A nema ko ne voli plazmu i orahe. Posao je samo pogledati koji crtac i biti malo mastovit. ;)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Da. Izgleda bas originalno a kad pogledas, to su u glavnom te jednostavne torte bez filova i mazanja. Zbog cvrstine. A nema ko ne voli plazmu i orahe. Posao je samo pogledati koji crtac i biti malo mastovit. ;)

Ima tu malo i manuelne tehnike.
Imam mnogo mašte, ali ne baš mnogo umeća kad treba izvesti tako nešto. Od drugih materijala još i nekako, ali kad su kolači u pitanju, ne baš. Malo mi je frka k'o tebi od želatina. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Eto vidis :) a ja bas to gotivim. Sve vrste umetnosti, tako da mi taj deo bas predstavlja zadovoljstvo. Fondan kao plastelin :D
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416


img0643yu4.jpg


što se tiče fila i tri patišpanja ali to već možete po svom ukusu da napravite. Što se tiče ukrašavanja ove torte,podloga je bio žuti šlag. Ostali delovi su pravljeni od ratluka,šećera u prahu i prehrambrene boje. Na 100 gr ratluka ide 200 gr šećera u prahu.
Zubi su bili,orbit žvake
icon_e_smile.gif


2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
pravim je klincu za rodjendanyes3
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top