“Šumaher je varao 1994. godine”

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]“Šumaher je varao 1994. godine”
[/h] Izvor. B92 | JT

Bivši timski kolega Mihaela Šumahera Jos Verštapen optužio je Nemca da je svoju prvu titulu, 1994. godine, osvojio na ilegalan način.

13402401614edfc6c418254594422233_orig.jpg

Beta
Holanđanin, koji je te sezone vozio u Benetonu zajedno sa Šumaherom, rekao je da je Nemac u svom bolidu imao ilegalna elektronska pomagala.
“Znam šta se dešavalo kada smo bili zajedno u Benetonu. Ljudi misle da tražim izgovore, ali znam da se njegov bolid razlikovao od mog”, rekao je Verštapen.
Mislio sam da je to nemoguće, kočio sam na granici, ulazio sam u krivine što sam bolje mogao, pa je pitanje kako je Šumaher to mogao? Nešto nije bilo kako treba. Postojala su elektronska pomagala na njegovom bolidu, niko to nije pominjao, ali sam bio uveren u to. Kada sam pitao Flavija Brijatorea za to, on mi je rekao da nema potrebe o tome da pričamo. Ali, sada znam dovoljno”, dodao je Verštapen.

Verštapen je istakao i šta misli o svom timskom kolegi, koji je sada rekorder Formule 1 sa sedam osvojenih titula.

Kao i svi drugi, Mihael takođe zavisi od svog bolida. Za mnoge je on bio Bog, ali nije Supermen. U kartingu me nikada nije pobedio”, naglasio je Holanđanin.

 
Natrag
Top