Student osmislio izgled bašte poznatog lanca kafića

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Student osmislio izgled bašte poznatog lanca kafića





Izvor: 24sata.rs



Novosadski student arhitekture Novak Božović pobedio je na konkursu za izgled bašte „Costa coffe“ kafeterija. Idejno rešenje ovog apsolventa Fakulteta tehničkih nauka biće realizovano do kraja maja, a njegov projekat će zaživeti na sedam bašta širom Srbije.


335992-15.jpg

Oni su osvojili prva tri mesta: Slobodan Milošević, Marko Slavković, Denis Ikonić, Novak Božović


- Kada sam video „Costa coffe“ konkurs, odlučio sam da se posvetim izradi bašte. Često ne znate šta će biti prioritet žiriju, da li nešto ekstremno i neobično ili nešto pak lako izvodljivo, a originalno. Odlučio sam da napravim projekat koji bi bio ekonomski isplativ, a lep - kaže ovaj akademac.

On objašnjava da je najteži deo bila ideja, dok je realizacija celog projekta trajala samo 15 dana.


- Zaista nisam očekivao da ću pobediti, ali sam bio izuzetno zadovoljan radom, koji sam i pre pobede pokazivao prijateljima. Poslao sam samo taj jedan rad i bio prijatno iznenađen kada su mi javili da sam pobedio. Nagrada mi mnogo znači s obzirom na to da uskoro završavam fakultet, i da ću u CV-ju imati već jedan realizovan projekat širom zemlje - kaže Božović.


Sama zamisao kako bi bašta trebalo da izgleda, kako kaže, „isplivala“ je nakon posmatranja ove kafeterije. Za svoj projekat Božović je dobio novčanu nagradu od 50.000 dinara, ali i mogućnost da učestvuje u realizaciji samog projekta.


335998-16.jpg

Bašta


- Novak, kao pobednik, pored novčane nagrade, dobio je i mogućnost da u "Delta Sportu" bude na praksi, odnosno da učestvuje u realizaciji njegovog rešenja od početka do kraja, da bude deo tima i na taj način nauči kako se određeno idejno rešenje implementira u skladu sa "Costa Coffee" brend standardima - kaže portparol "Delta sporta" Anja Dmitrović.

Ona kaže da je Božovićevo rešenje najupečatljivije predstavilo ono što „predstavlja ove kafeterije" originalnost, udobnost i kvalitet.


- On je koristio drvo kao dominantan materijal koji deluje toplo na one koju u njemu borave. Struktura, odnosno konstrukcija, vizuelno je najupečatljivija i verujemo da će ostaviti najjači utisak kako na naše goste tako i na prolaznike i svakako na lokaciju na kojoj će se realizovati - kaže Dmitrovićeva.


Drugo mesto zajedničkim radom osvojili su Marko Slavković i Slobodan Milošević, a treće Denis Ikonić.
 
Natrag
Top