Stripove u skole (krenimo iz Ladjevaca)

Član
Učlanjen(a)
23.12.2009
Poruka
1
Ljubitelji stripa,
Pre tri godine pocela je nasa akcija da se i strip predstavi djacima. U pocetku (kao i svaki pocetak) bilo je tesko i neinteresantno... Ali, kako je vreme odmicalo i nasa stripoteka se popunjavala, interesovanje za strip je poraslo . Danas, vecina ucenika uzima strip ili Politikin zabavnik, cuva ga izmedju dve knjige u rancu i nosi kuci da procita.
Zeleo bih da se ova akcija prosiri po celoj nasoj zemlji, kako bi ucenici imali pojam sta je to strip i, naravno, kako bi stekli i kulturu citanja (ovde mislim ne samo na strip, vec i na knjige)!
Moja ideja je da uz pomoc ljudi koji vole strip zazivimo ovu ideju, da organizujemo par seminara iz ove oblasti i "ubacimo" stripove u skole!!! Adresa nam je data u naslovu i postavljena je na Facebook-u.
Unapred hvala!!!
Zeljko Jovanovicsmile3
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
35
divna i plemenita ideja. eno prikljucio sam se grupi. imate li neki forum gdje bi mogli da razmijenimo ideje? ako nemate, mozemo na brzinu da napravimo jedan gdje bi razmijenili neke skenirane stripove ako ima zainteresovanih, dogovorili te seminare i sve to...volio bih da budem u toku sa desavanjima vasih akcija.
pozdrav
 
Natrag
Top