Street art

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
ulicna-umetnost01.jpg


ulicna-umetnost02.jpg


ulicna-umetnost03.jpg
ulicna-umetnost04.jpg


ulicna-umetnost08.jpg

ulicna-umetnost10.jpg


ulicna-umetnost11.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Žive slike na asfaltu

Žive slike na asfaltu

Kurt Vener, bivši radnik u američkoj Agenciji za svemirska istraživanja, već godinama iscrtava trgove brojnih gradova tri-de tehnikom. Njegova dela su postala prava umetnost o kojoj se već nadaleko čulo.​

RTS

Zanimljivim hobijem kojim oduševljava svet, Amerikanac Kurt Vener, upisao je sebe u istoriju svojevrsne ulične umetnosti.

KV2-527.jpg

Iako je bivši radnik u američkoj Agenciji za svemirska istraživanja, Kurt već godinama iscrtava ulice i trgove brojnih gradova sveta, ispoljavajući talenat kom se s pravom treba diviti.

KV3-527.jpg

Međutim, njegovi poslednji tri-de radovi su sigurno najspektakularniji do sada.

Posmatrajući neverovatne slike na gradskim pločnicima zaista nećete biti sigurni da li gledate u stvarni prizor ili u sliku.

KV-527.jpg

Realistični umetnik objavio je i knjigu u kojoj je predstavio svoja dela.

Vener, koji je nekada bio viši ilustrator naučnik u NASI, koristi pametnu tehniku kako bi svoja dela prikazao u tri-de tehnici.

KV2-b.jpg

U knjizi "Asphalt Renaissance", predstavio je neka od svojih najboljih dela, a pažnju svakako odmah privuče Spajdermen naslikan u tematskom parku Universal Studios u Japanu. Tu su, takođe, prikazana i dela naslikana na ulicama Londona, San Franciska, Rima.

Kurt Vener je rođen u Mičigenu, ali je odrastao u Kaliforniji. Njegovo prvo zaposlenje je bilo u NASI, koju je napustio kako bi u Italiji studirao umetnost.

KV5-527.jpg

Kurt Vener​

Kurt Vener
U Italiji je izrađivao i oltarske slike, freske, a radio je i mural Sikstinske kapele, tačnije „Strašnog suda".

„Dela izgledaju stvarno jer je svaka slika prethodno matematički izračunata i precizno rađena. Za jednu sliku mi je potrebno pet do sedam dana", objasnio je 52-godišnji umetnik.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Da li postji nesto vise o tehnici,vrstama boja i sl?Veoma mi se dopadaju radovi,cak sam jedan bazen,za sad nemate tu sliku, izdvojila i posto imam neki betonirani prostor od 60-70kvadrata,razmisljam da pokusam repliku ovog bazena.trenutno radim na skiciranju,ali neznam koje boje su trajnije posto se preko tog dela ide autom?Boje za bazen?znam da mi treba oko 14kg boje,plus razredjivaci i dr. im li neko iskustva ili savjet?
 
Natrag
Top