Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
[ATTENTION]Vidim da se razvila strahovita rasrprava oko stvari koje su najnormalnije na svakom forumu bilo stranom ili domacem.Valjda je svima jasno da tezina posta u download zoni ili u recimo forumu Skole i Fakulteti nije ista kao u slobodnim diskusijama.
Kvalitetan post u download zoni sa uploadom i svim ostalim elementima moze da potraje 2-3 sata, u njega je ulozen ogroman rad i trud.Bokijev tutorijal sa sve SS i silnim objasnjenjima ima svoju cenu.Kad neki korisnik trazi odredjenu igru,film,album ili knjigu pretraga iziskuje debelu pretragu po netu.
E sad drugari 5 smajlica ,klip sa youtuba,slicica i slicne stvari ne mozemo stavljati u isti kos.Indikativno je to da su dnevni top posteri vec svima poznati i svi znamo koja je njihova sfera interesovanja.
Sta cemo sad ?
Ima i korisnika i clanova staffa kojima to bode oci i priznacete sa potpunim pravom.Ajd i oni da strajkuju.Jbg ovo je Srbija i uvek ce biti bipolarna.

Teme sam prebacio ja po mom misljenju sa punim pravom.Ko zeli da strajkuje nek nastavi (nisam bio duzan ni ovo objasnjenje da iznesem), a ko zeli i dalje da se oseca delom zajednice uvek ce biti na SF-u.
Pozz [/ATTENTION]​
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
[ATTENTION]Vidim da se razvila strahovita rasrprava oko stvari koje su najnormalnije na svakom forumu bilo stranom ili domacem.Valjda je svima jasno da tezina posta u download zoni ili u recimo forumu Skole i Fakulteti nije ista kao u slobodnim diskusijama.
Kvalitetan post u download zoni sa uploadom i svim ostalim elementima moze da potraje 2-3 sata, u njega je ulozen ogroman rad i trud.Bokijev tutorijal sa sve SS i silnim objasnjenjima ima svoju cenu.Kad neki korisnik trazi odredjenu igru,film,album ili knjigu pretraga iziskuje debelu pretragu po netu.
E sad drugari 5 smajlica ,klip sa youtuba,slicica i slicne stvari ne mozemo stavljati u isti kos.Indikativno je to da su dnevni top posteri vec svima poznati i svi znamo koja je njihova sfera interesovanja.
Sta cemo sad ?
Ima i korisnika i clanova staffa kojima to bode oci i priznacete sa potpunim pravom.Ajd i oni da strajkuju.Jbg ovo je Srbija i uvek ce biti bipolarna.

Teme sam prebacio ja po mom misljenju sa punim pravom.Ko zeli da strajkuje nek nastavi (nisam bio duzan ni ovo objasnjenje da iznesem), a ko zeli i dalje da se oseca delom zajednice uvek ce biti na SF-u.
Pozz [/ATTENTION]​

Sve je tačno što kažeš,ali niko nije otvarao neke teme u delu za školu i slično,već tamo gde joj je i mesto! Ako može brdo forumskih igara da stoje u slobodnim diskusijama ne vidim zašto ne bi mogla tema "Poklanjam članu","Dobro jutro" i slično!
O Bokijevim tutorijalima ne buh da govorim mnogo - skidam kapu za trud i objašnjenja! Ali,nismo svi ovde iz istog razloga. Neko je ovde radi druženja,neko radi download-a,itd.
Ako nešto članovima staffa i bode oči - neka sankcioniše! Ali,kad takvo nešto uradi - neka važi za sve! Ne mogu svima biti zanimljive iste teme. Na primer, "drugari 5 smajlića,klip sa youtube-a,sličica i slične stvari" se (mahom) zanimaju za teme iz slobodnih diskusija. A,ako ti misliš da su teme sa punim pravom u spam-u - neka ih tamo,ali onda počisti i neke teme iz sl.diskusija koje su članovi staffa otvorili,a koje su isto spam! Meni lično nije važan procenat ispod nick-a,ni da li će neka moja tema biti ovde ili onde; ponašam se,zezam se i to je to...
Ceo ovaj štrajk je zezanje i ne vidim ništa loše tu i što da i "štrajkači" nisu i ne budu deo zajednice SF!? ;)
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Niko ovde nije osporavao trud ljudi koji prave kvalitetne teme u download sekciji. Najjednostavnije rešenje je da se njihovi postovi vrednuju kao 5 ili 10 postova u drugim delovima foruma (mereno zlatom, SF evrima ili nekako drugačije) i valjda bi onda svi bili zadovoljni. Ovako se nameće zaključak da bilo koja tema u slobodnim diskusijama koja postane popularna i u kojoj se ostavi gomila postova mora biti prebačena u spam zarad mira na prvom spratu SF kuće. Zašto onda uopšte postoji nedownload deo foruma? Meni se čini da ste vi želeli da okupite što više ljudi što je vrlo pohvalno, da čovek može da skine film, muziku, ali i da prodiskutuje o najrazličitijim stvarima. Zašto sada ovo drugo više nije poželjno?

Druga poruka koju kao staff šaljete je da su članovi na ovom delu foruma manje vredni.

Treće, diskusija je večna, a piraterija neizvesna. ;)
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Ne zelim da ulazim u rasravu ali imam utisak da mislis da sam ja subjektivno prebacivao teme iz slobodnih diskusija u spam.
Ostavljao sam teme otvorene od strane clanova staffa a teme obicnih korisnika prebacio.
Ne sefe ne radi tako ova ekipa foruma jer da je tako forum ne bi bio gde je sada.

Ali teme

Sta mislite koje boje stucni ce da nosi sudija na utakmici Sauthempton - Sanderlend

i komentari tipa

Prvi kaze......

Gde si narandjasti.......

Drugi........

Tu sam skocko skini mi se vise...

Prvi......

Lose si volje veceras......

bilo ko da ih otvori bice prebacene gde im je mesto,

Drago mi da ti kao jedan od "najbucnijih" u temi kazes da je u principu sve bilo jedno cisto zezanje ali ima neko ko je to previse primio srcu.
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Niko ovde nije osporavao trud ljudi koji prave kvalitetne teme u download sekciji. Najjednostavnije rešenje je da se njihovi postovi vrednuju kao 5 ili 10 postova u drugim delovima foruma (mereno zlatom, SF evrima ili nekako drugačije) i valjda bi onda svi bili zadovoljni. Ovako se nameće zaključak da bilo koja tema u slobodnim diskusijama koja postane popularna i u kojoj se ostavi gomila postova mora biti prebačena u spam zarad mira na prvom spratu SF kuće. Zašto onda uopšte postoji nedownload deo foruma? Meni se čini da ste vi želeli da okupite što više ljudi što je vrlo pohvalno, da čovek može da skine film, muziku, ali i da prodiskutuje o najrazličitijim stvarima. Zašto sada ovo drugo više nije poželjno?

Druga poruka koju kao staff šaljete je da su članovi na ovom delu foruma manje vredni.

Treće, diskusija je večna, a piraterija neizvesna. ;)

Forum je jedan i nema spratove trenutno download zona privlaci vecu paznju korisnika dokle ce ne znamo ali to nema veze sa celom pricom. Niko ne kaze da postoje manje ili vise bitni korisnici.Dajem ti za pravo kad kazes da niko ne zna dokle ce ta download zona da postoji jer se ne zna sta donosi dan a sta noc.
Zato se i non-stop otvaraju novi forumi koji i sluze za diskutovanje o raznim sferama zivota.
Nemojmo da menjamo teze ovde se radi o cisto spamerskom delu ili forumu slobodne diskusije.
Ne mesaj babe i zabe i ne globalizuj na ceo forum nismo mali ni ti ni ja.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ok, nemam primedbi, razumeli smo se, samo se ne slažemo oko svega. Da ne bude da generalizujem nešto, evo recimo deo foruma Forumske igre ima puno tema idealnih za "nabijanje" postova, ako je nekom do toga (Azbuka gradova, razni kaladonti, treće slovo itd.), i prosto ne vidim da su Dobro jutro i Poklanjam članu besmislenije teme od tih. Znam da je veliki forum i da se stalno razvija i da ne može uvek sve biti pod konac u svakom datom momentu, ali nadam se da shvataš da su ljudi ovde, iako je sve počelo kao zezanje, malo po malo iskazali istinski revolt. I hvala ti što si imao sluha da popričaš sa nama, jasno je da nisi morao, ali ljudski je što jesi. yes3
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Drago mi je da smo se razumeli i da zivot tece dalje.Neka je tema jos dva dana da jos par ljudi iznese svoje negativno ili pozitivno misljenje nebitno
pa onda idemo pod

sl_mottura_lokot_2.jpg


Da je srece ne bi je ni otvarali.
Nego sto ono kazu
Kako bi se videli :).
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Vidim da sam pominjan pa i ja da kazem koju.......

Ako je ,,strajk,, pokrenut u smislu sali ili da se razbije malo monotonije na forumu...onda je to ok.Medjutim ako je pokrenut iz nezadovoljstva ili necega drugog to onda vec ne stoji.Niko nikom nije obrisao teme niti postove vec jednostavno prebacene su u deo foruma za koji smo smatrali da treba da bude......I tu je kraj price..Iskreno receno kolegi Vanakiru ili Mihajlu treba pola dana za jedan kvalitetan post.....(treba downloadovati film,naci prevod,usaglasiti sa filmom,uploadovati,uraditi info o filmu,postaviti post.....) kao takodje i meni za jedan tutorijal najprostiji treba bar pola sata .....i realno nemoze se to isto vrednovati kao post .......Dobro jutro bleso.....
Meni postovi neznace nista (imam ih blizu 80000 na netu) ali jednostavno bode u oci korisnicima i vise puta sam i ja dobijao na pp pitanja i morao da obrazlazem i branim sto se odbraniti nemoze.......
Iskreno neznam sta je od tema prebaceno u delu spam ali se unapred slazem sa uradjenim jer imam puno poverenja u kolege i znam da je uradjena prava stvar te to i podrzavam......

Ko god je iskren ,posteno ce priznati da ovo sto sam rekao sam u pravu i treba razlikovati tezinu postova u svakom slucaju......Razlog vise sto nikom nije nijedan obrisan ......da jeste ja bih se pobunio protiv brisanja.......
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top