Stojković: Napuštam Lisabon!

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Stojković: Napuštam Lisabon!
24. oktobar 2009.


00012622.jpg


Vladimir Stojković nikako da stane na gol Sportinga iz Lisabona. Ni u Ligi UEFA, u četvrtak protiv Venspilsa u Letoniji, srpski golman nije bio na klupi za rezervne igrače, što je definitivna potvrda da na njega ne računa trener Pedro Barbosa. Ipak, konačan rastanak sa klubom, na pomolu je u januaru 2010. godine.

- Odlučan sam u nameri da po svaku cenu napustim Lisabon - kaže Stojković za Večernje novosti. - Treniram punom parom i maksimalno sam spreman za takmičarski ritam, ali su šanse minimalne da se ovde promeni status. Razgovaraću sa čelnicima Sportinga, pošto ovako više ne ide i pored moje čelične volje.

Odlaskom u drugu ekipu, svi treba da budu zadovoljni, pošto Portugalci sada plaćaju visok ugovor.

- Sporting ima neke svoje želje, kada je u pitanju obeštećenje i zbog toga nisam otišao letos u Evropu. Ostao sam da se borim, da stanem na gol. Ipak, učiniću sve da u narednom prelaznom roku budem u drugoj zemlji.

U zenitu karijere za golmana je mnogo važno da bude standardan.

- Kroz utakmice se stiče sigurnost, što se u mom slučaju pokazalo u Španiji. Kada sam stao na gol Hetafea, prekinuli smo seriju slabih rezultata i pobedili Sevilju. Meni je poraslo samopouzdanje, a onda su usledile odlične partije. Iskreno, kada ste stranac, pogotovo golman, niko za vas neće mnogo da se žrtvuje.

Stojković ima zacrtani plan za nastavak karijere.

- Lično sam spreman i da za manju platu branim, pošto me čeka SP u Južnoj Africi, a kada se takmičiš sa najboljima, moraš da budeš smiren i u vrhunskoj formi.

Agenti Olimpijakosa su gledali našeg golmana na utakmici protiv Rumunije, pošto hoće da pronađu naslednika za legendarnog Nikopolidisa.

- Krug se polako sužava, a jedino što me u svim pregovorima zanima, samo je moja minutaža. Na kraju, verujem u srećan rasplet u novoj godini - zaključio je Stojković.
 
Natrag
Top