Stereo Audio Pojačivač sa IC STK439

Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Evo jedne jednostavne šeme za izradu kvalitetnog audio pojačivača 15 / 20W sinusne snage. Sve komponente koje su potrebne za gradnju prikazane su na šemi...
Napajanje ne mora biti stabilisano već samo dobro filtrirano... za dobijanje potrebnog jednosmernog napona od 39V potreban je mtržni transformator snage 100VA 230 / 29V AC, grec od 3,3A ( B80C3300 ) i elektrolitski kondenzator 4700uF / 63V.....i to je to....

Evo jedne jednostavne šeme za izradu kvalitetnog audio pojačivača 15 / 20W sinusne snage. Sve komponente koje su potrebne za gradnju prikazane su na šemi...
Napajanje ne mora biti stabilisano već samo dobro filtrirano... za dobijanje potrebnog jednosmernog napona od 39V potreban je mtržni transformator snage 100VA 230 / 29V AC, grec od 3,3A ( B80C3300 ) i elektrolitski kondenzator 4700uF / 63V.....i to je to....

Dodato posle 1 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
Pošto se spremam za posao propustio sam nešto da dodam uz šemu pojačivača " Vrlo Bitno "....Hladjenje...yes3
Evo " Originalne Ideje "....:yea:...za hlađene IC - STK439 iskoristiti komletni kuler za P4 procesor...a napajanje za njega prema šemi koju prilažem.....

sap439.png


Pošto sam skoro pravio za jednog prijatelja taj pojačavač....upotrebio sam " Originalnu Ideju " za hlađenje.....i sve radi " Super "....:yea:. Drugom prilikom postaviću i sliku gotovog izgleda pojačivača.....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top