Stari racunari

Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1
Imam 10 starih racunara u jednoj sobici i napravio bih jednu improvizovanu ucionicu. To su jednake HP masine, Pentium III procesori, 128MB RAM-a, HD 10-20GB itd. Zao mi je da se neupotrebljavaju a niko nece da ih kupi :-( Koji operativni sitem bi odgovarao tim racunarima ako na njih budem instalirao i koristio samo par programa (npr. word, excel... i to stare verzije)? Znaci, masina treba da omoguci rad u u npr. Wordu 2000 i da ne blokira, da ne pada sistem svakih nekoliko dana itd. Racunare ne planiram umrezavati niti pustati na Internet niti koristiti USB stikove, niti instalirati antivirusne programe. Dakle, samo kao pisace masine. Bio bi dobar neki pouzdan OS koji nije puno zahtevan (hardverski). Nisu potrebne nikakve druge estetske i ostale performanse sistema. Zahvaljujem
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
35
na tim mašinama Windows 98 radi dobro word 2000 radio mi super na pentium 2 sa 64Mb rama i hardom od 8 Gb
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Koja ti je brzina procesora.....?

Ako je do 400MHz......Win 2000 NT

Ako je do 800MHz.......XP SP2 ( max ) .....za bolju stabilnost uradu pozeljno jos 128Mb SDram...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Imam 10 starih racunara u jednoj sobici i napravio bih jednu improvizovanu ucionicu. To su jednake HP masine, Pentium III procesori, 128MB RAM-a, HD 10-20GB itd. Zao mi je da se neupotrebljavaju a niko nece da ih kupi :-( Koji operativni sitem bi odgovarao tim racunarima ako na njih budem instalirao i koristio samo par programa (npr. word, excel... i to stare verzije)? Znaci, masina treba da omoguci rad u u npr. Wordu 2000 i da ne blokira, da ne pada sistem svakih nekoliko dana itd. Racunare ne planiram umrezavati niti pustati na Internet niti koristiti USB stikove, niti instalirati antivirusne programe. Dakle, samo kao pisace masine. Bio bi dobar neki pouzdan OS koji nije puno zahtevan (hardverski). Nisu potrebne nikakve druge estetske i ostale performanse sistema. Zahvaljujem

128 RAMa je minimum za rad XPa, sa onim sto ti hoces, samo Word, odradi slobodno taj OS, zbog stabilnosti rada, malo sporije, zbog rama podizanje sistema, ali kada krenes sa wordom , nema problema, nebitno da li je 2000 ili 2003.
Druga opcija je Linux, i recimo Open ofice, uz njih nemas problem sa eventualnom inspekcijom, ako sta radis poslovno.
98. ne pokusavaj ni pod razno, nema drajvera za taj OS.
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Najbolje Windows 2000 bootabilan CD nadji, ili XP SP2, ali ti treba bar po 256 MB RAM-a da bi radio lepo, moze i sa 128MB, ali dosta je sporiji, e sad ti razmisli, mozes od njih napraviti da 5 bude u Full-u sto bi se reklo, jer sta bi radio sa tolikim racunarima.
Tvoj je izbor najbolji...
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruka
1.381
Dajem ti predlog kad vec imas tolko racunara da otvoris igraonicu
 
Natrag
Top