Stari model - problem sa podesavanjem datuma

Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruka
3
Naime, komsija mi je doneo svoj telefon da mu podesim datum i vreme, posto zna da se ja i inace bavim racunarima, telefonima i drugom tehnologijom, a on je malo stariji covek i slabo se razume. U pitanju je neki Samsung telefon, ali neznam tacno koji je model jer nisam stigao da pogledam, slican modelu E1160. Ovakav jos slucaj nisam nikada imao.. Uspeo sam da podesim vreme i to jedva nekako, jer mora da se koristi i automatsko podesavanje letnjeg racunanja vremena (nema opciju da se iskljuci), a kad podesavam stalno preskace neke zone (npr posle zone +01:00 dodje zona +03:00) i vraca sat, ali to nije problem posto sam uspeo nekako ne znam ni sam kako, vec je problem datum koji uopste ne moze da se podesi na danasnji dan, samo izbacuje "pogresan unos". I idem ja tako redom godine i uspem da podesim 2014 godinu, a kod 2015, pokazuje "pogresan unos", odem ja na listanje kalendara i listam mesec po mesec i posle decembra 2014 nece dalje tj. uopste nema kalendar. Zar je moguce da telefon nema softwerski ubacen proracun za naredne godine posle 2014, a radio sam i sa mnogo starijim telefonima od ovog modela iz 2007 i mogli su normalno da izracunaju datum. Zna neko u cemu je tacno problem, da li je ovo na sta ja mislim ili mozda ima neko resenje...
 
Natrag
Top