Stari i Novi zavjet

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovanje i pozdrav svim članovima foruma
budite blagoslovljeni u Duhovnom rastu, spoznaji istine
pripremio sam nekoliko dokaza o važnosti cjeline, povezanosti Starog i Novog zavjeta
sve te knjige zajedno nazivamo Sveto Pismo ili Biblija

Mnogi koji tvrde da vjeruju u Evanđelje i koji ga propovijedaju čine sličnu pogrešku. Oni odbacuju starozavjetne spise o kojima je Krist rekao:
“Vi istražujete Pisma u kojima mislite da ima život vječni. I upravo ona svjedoče za me.”
Evanđelje Ivan 5:39
Odbacujući Stari, zapravo odbacuju Novi, jer su oba dijelovi nerazdvojive cjeline. Nitko ne može pravilno prikazati Božji Zakon bez Evanđelja, ili Evanđelje bez Zakona. Zakon je utjelovljeno Evanđelje, a Evanđelje je objašnjenje Zakona. Zakon je korijen, a Evanđelje je mirisni cvijet i plod koji on zatim donosi.
Stari zavjet rasvjetljava Novi, a Novi objašnjava Stari. Svaki od njih je objava Božje slave u Isusu Kristu. Oba objavljuju istine koje će ozbiljnom tražiocu neprestano otkrivati nove dubine značenja.
Istina u Kristu i preko Krista je nemjerljiva. Istraživač Pisma, gledajući u njegove dubine, kao da gleda u izvor koji se stalno produbljuje i širi. U ovom životu mi nećemo stići sagledati tajnu Božje ljubavi. To če biti moguče otkupljenim i spašenim dušama u vječnosti.
izvor teksta Ellen White
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Kršćani, nažalost su odbacili svoje židovske korijene a s time i Stari Zavjet i Zakon koji je temelj kršćanstva. Odbacivajući Zakon, Toru nemaju čvrste temelje na kojem bi sagradili vjeru, koja je put u život vječni preko Isusa Krista koji umrije za nas. Zato je važno da kršćanin drži kompletnu Bibliju a ne samo drugi dio, odnosno Novi Zavjet. Kojeg je RKC bezobrazno odvojila od Temelja-Starog Zavjeta.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Koliko ja znam Pravoslavna to nije ucinila a Jevreji nikad nisu priznali NZ-et tako da i dan danas citaju samo toru u sinagogama.

Pravoslavna crkva drzi oba zaveta ali je vise opredeljena na NZ-et jer kad je nesto novo staro se odbacuje,ali kad je u pitanju biblija stari zavet se koristi radi utacnjenja novog zaveta.

Pozdrav.
 
Natrag
Top