Šta za vas znači ''skroman život''?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Istina je da čovek može da živi i u luksuzu, ali u razumnoj meri.
Ne može se živeti u 3 kuće u isto vreme ili se voziti 2 auta u isto vreme. Treba imati meru ....
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Istina je da čovek može da živi i u luksuzu, ali u razumnoj meri.
Ne može se živeti u 3 kuće u isto vreme ili se voziti 2 auta u isto vreme. Treba imati meru ....

Meni bas nista ne fali sa tri kuce .... Mada se spremam da tu trecu prodam ... Ali ne vidim kakve to ima veze sa skromnosti, to mi je nasledje, nije moja krivica sto je deda toliko zidao .....

A normalno je ako si u braku i zaradjujete dobro oboje da imate dva automobila, tako da ni to nema veze sa skromnoscu ......
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Meni bas nista ne fali sa tri kuce .... Mada se spremam da tu trecu prodam ... Ali ne vidim kakve to ima veze sa skromnosti, to mi je nasledje, nije moja krivica sto je deda toliko zidao .....

A normalno je ako si u braku i zaradjujete dobro oboje da imate dva automobila, tako da ni to nema veze sa skromnoscu ......

Sto se toga tice potpuno si u pravu... nije bitno sta imas ili posedujes vec nacin koriscenja.
Da li trosis koliko ti je neophodno ili se rasipas...
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Kada sam bila IV godina gimnazije(početkom devedesetih), profesor Filozofije me je pitao:'' Kakav bi život želela kada postaneš svoj čovek''?

Ja sam mu odgovorila:''Želela bih skroman život''.

Sledećeg jutra zakasnila sam na čas... Profesor me je upitao:'' Pa dobro zašto si zakasnila''?

Ja sam mu odogovorila, da ne dolazim autom u školu, nego peške (kroz šalu), zato sam zakasnila.

Onda mi je on odgovorio:'' Pa ko' ti je kriv, kada si izabrala skroman život''.

Međutim ja sam u svoj skroman život uključila i auto... i putovanja... i solidnu garderobu...i još mnogo toga...

Šta za vas znači skroman život?


Svako ima svoju viziju "skromnog" života. Po meni tvoja vizija već spada u solidan život srednje klase. Skromni život ne podrazumijeva auto, putovanja, solidnu garderobu i još mnogo toga, već plaćene režije, nešto malo u frižideru, ljetovanje kod familije na selu, oblačenje na buvljaku ili rasprodajama i eventualno par eura sa strane. Ako ti ne crkne veš mašina pa i to malo ode na popravak.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Tačno. Za mene skroman život podrazumeva i putovanja i solidan auto i sve ono što meni čini zadovoljstvo. I za takav sam se izborila. Naravno čovek teži da ima više, ali i da bude zadovoljan sa onim što ima.
Ko ima nasleđe naravno da će pokušati da ga iskoristi na najbolji mogući način, to nije za osudu.
Ovde se sada nalazimo u istoj poziciji i pričamo o onome čemu težimo...
Kroz posao kojim se bavim upoznala sam ljude različitih profila. Malo je onih kojima znači neko lepo putovanje, lepa knjiga, lep izlazak... i mnogo nekih sitnih stvari koje život znače i koje produhovljuju i daju čoveku energiju za dalje...smile3
Ne može se živeti u 3 kuće istovremeno, mislila sam pre svega na one ljude koji svo bogatstvo sveta vide u građevinskim objektima, a da pri tome ništa nisu prošli, videli, ali nekako kada imaju više na broju osećaju se sigurno...Nema pravila, danas imaš, sutra nemaš...Pa bar je rat dokazao da je to tako...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
171
i ja bih ziveo skromno uz mesecna primanja od 250k dinara! majke mi ne bih se qrcio i vozio 3 auta i ne bih svima pokazivao slike sa cetvrte ovoletnje morske destinacije na kojoj sam bio a svoju vespu od 250 ccm vozio bih po svom rancu koji se prostire iza sedam brda na 15 ha gde me niko ne vidi....itd...

covek je proklet i nikada mu nije dosta (pa verovatno zbog toga i postoje naucna i tehnoloska dostignuca)

zar ne smatrate da zeljko mitrovic ne zivi skromno??? pa njegova jahta vredi samo 7 miliona eura!!! sa njegove tacke gledista je to verovatno skromno jer ima onih cija jahta vredi 20-30-50-150 miliona eura!!!

mozda da se prvo slozimo oko toga sta rec "skromno" predstavlja pa cemo dalje lakse ovim putem
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Netrazis puno imas srednju kucu zenu ni lepu ni ruznu izmedju siromasnog i bogatog ti je skromno
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
i ja bih ziveo skromno uz mesecna primanja od 250k dinara! majke mi ne bih se qrcio i vozio 3 auta i ne bih svima pokazivao slike sa cetvrte ovoletnje morske destinacije na kojoj sam bio a svoju vespu od 250 ccm vozio bih po svom rancu koji se prostire iza sedam brda na 15 ha gde me niko ne vidi....itd...

covek je proklet i nikada mu nije dosta (pa verovatno zbog toga i postoje naucna i tehnoloska dostignuca)

zar ne smatrate da zeljko mitrovic ne zivi skromno??? pa njegova jahta vredi samo 7 miliona eura!!! sa njegove tacke gledista je to verovatno skromno jer ima onih cija jahta vredi 20-30-50-150 miliona eura!!!

mozda da se prvo slozimo oko toga sta rec "skromno" predstavlja pa cemo dalje lakse ovim putem

Mozda treba definisati iznos u parama...dokle sa smatra da je skromno.

Ali sigurno nije ...kako kaze Bogoljub Karic: Ja zivim prilicno skromno, plata mi je samo 200.000 evra...
 
Natrag
Top