Šta za vas znači ''skroman život''?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Kada sam bila IV godina gimnazije(početkom devedesetih), profesor Filozofije me je pitao:'' Kakav bi život želela kada postaneš svoj čovek''?

Ja sam mu odgovorila:''Želela bih skroman život''.

Sledećeg jutra zakasnila sam na čas... Profesor me je upitao:'' Pa dobro zašto si zakasnila''?

Ja sam mu odogovorila, da ne dolazim autom u školu, nego peške (kroz šalu), zato sam zakasnila.

Onda mi je on odgovorio:'' Pa ko' ti je kriv, kada si izabrala skroman život''.

Međutim ja sam u svoj skroman život uključila i auto... i putovanja... i solidnu garderobu...i još mnogo toga...

Šta za vas znači skroman život?
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Na to pitanje mogu da odgovorim sa tri razlicita odgovora .... U pravu si, to sto ti zelis, na jedan nacin jeste skroman zivot i iz mog ugla posmatranja ali imam jos dva .....
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Da se dičim,veličam i podržavam Slobodana Miloševića,Vojislava dr. Šešelja,Koštunicu Vojislava,Tomislava Nikolića i slične... :yaeh:
Hleba i igara...

Podaj lebac!
Zena+Sloba.jpg

120902-original-yon3h.jpg


Može li skromnije?
 
Poslednja izmena od urednika:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Na to pitanje mogu da odgovorim sa tri razlicita odgovora .... U pravu si, to sto ti zelis, na jedan nacin jeste skroman zivot i iz mog ugla posmatranja ali imam jos dva .....

Tema je više postavljena sa materijalnog aspekta...Naravno, skroman život može da uključi i još što, šta...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Skroman zivot je ziveti s onim sto imas , a teziti da imas vise, a kad imas vise, biti zadovoljan s tim koliko imas....:dntknw:
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Skromno može da bude širok pojam. Pa evo recimo da poplaćam sve račune, povremeno da obnovim garderobu, pokupujem sve za kuću, odem bar na letovanje............
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Skroman zivot je zivot bez luksuza koga mnogi ne mogu da se odreknu... ali ima i pristojan zivot u kome ima luksuza ali u razumnoj meri i prema budzetu kojim se raspolaze.
Ima jos gradacija na tu temu...
 
Natrag
Top