Sta vas to muci danas ?

Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Probaj da napravis balans koji tebi odgovara i onda ga kontrolisi. Nemoj previse da se forsiras bez obzira koliko ti se posla nagomilalo. Sto vise budes zurila da zavrsis, to ces manje posla uraditi. Ako bvudes radila polako i strpljivo, zavrsices sve yes3


Moj problem je neresiv. Ne vredi ni pricati o njemu.


Ne vrijedi se ni "jesti" zbog bilo kakvog problema... ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
E prijatelji ova tema mi je danas dosla kao porucena!
Verovatno vas ima koji radite,neko odmara,neko sutra na posao itd.I vi imate u preduzecu sindikat i znate za sta sluzi! Odnosno trebalo bi da sluzi:da se bori za prava radnika,bolje uslove rada,bolju platu,veci topli obrok i sve ono sto radniku poboljsava uslove zivota i rada.I tako je i kod mene ,dane i dane smo proveli podesavajuci,koeficijente po sistematizaciji,da se plata poveca linearno! I naravno dosao je i taj dan predstavnik koji zna nase stajaliste,poslednji put je upozoren da se ne odstupa ni od zareza,klima glavom: Ma razumem,sve ok znam i ode........
Vraca se i vidimo da bas nije sve....tamo amo elem kao pritisli ga morao je pristati na procentualno povecanje!??
To je drasticna razlika od onog sto smo trazili,linearno bi svi za odredjeni iznos povecali startne osnove a ovako ko je imao malo malo ce i dobiti a ko mnogo zna se! I kako sad izaci pred ljude i reci,sta reci?Prvo kako se ljudi mogu tako prodati i tako nisko pasti i jos te gleda u
oci?Danas malo kome mozes verovati, ljudi su potkupljivi,obeca im se bolje radno mesto,zaposlice mu clana porodice i odma peva drugu pesmu. Drugo ko me nezna reci ce ma svi ste vi isti samo sebi grabite!Ma dodje mi da kazem ljudima sve ali znam da ih ima koji bi se
zadovoljili sa bilo kakvim povecanjem,samo nek se ide gore.A bilo kakva itervencija bi usporila sve,i dovela u pitanje,za sta bi naravno opet ja bila kriva!

Balzak je bio u pravu kad je rekao:
Covek nije ni dobar ni rdjav, radja se sa nagonima i sposobnostima, drustvo ga cini savrsenijim i boljim ali tada interes strahovito razvija njegove rdjave sklonosti!
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ja mislim da vi tog svog sindikalca treba da našopate solju (toga bar imate) i da mu ne date vode kasnije. On će ječati i drečati, kukati i zapomagati. Kada vam dosadi njegova kuknjava a vi ga lijepo bacite u Modrac nek svu vodu popije.

Đubre jedno sindikalno, kako vas izradi.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Vraca se i vidimo da bas nije sve....tamo amo elem kao pritisli ga morao je pristati na procentualno povecanje!??
To je drasticna razlika od onog sto smo trazili,linearno bi svi za odredjeni iznos povecali startne osnove a ovako ko je imao malo malo ce i dobiti a ko mnogo zna se! I kako sad izaci pred ljude i reci,sta reci?
Da ima nas koji radimo :)...
Da budem iskrena, nisam član sindikata...., ali sticajem okolnosti znam mnogo o radu pojedinih sindikata.
Predsednik sindikata jedne velike kompanije nije čak ni na regularnom platnom spisku sa ostalim zaposlenima, već prima ugovorenu zaradu zajedno sa direktorima (to su zarade koje ne zavise od sistematizacije radnih mesta i znatno su više), radnici u to sumnjaju, ali su toliko preplašeni da ne smeju to ni da izgovore...Teška su vremena, lako se ostaje bez posla, a teško je doći do istog...Taj isti predsednik sindikata je inače VKV električar, ali to nije smetalo da bude čak i član upravnog odbora jedne direkcije za izgradnju...Zatim, taj isti predsednik sindikata je i neka ’’čivija’’ u Savezu samostalnih sindikata...Njemu radnici ne smeju da se zameraju...

PYC je potpuno u pravu, za takve je ’’motka’’ kompliment, ali džaba niko se ne usuđuje...

Vrlo često se ugovara zarada, tako što stručno lice obračuna maksimum sa kojim preduzeće može normalno da funkcioniše, a onda se direktor i sindikalni predsednik, kao dogovaraju i to više deluje teatralno, da ispadne da se sindikalac izborio za nešto...

Što se tiče povećanja, uglavnom se realizuje povećanje na zarade procentualno, nikada linearno,jer se ide na to da radna mesta koja su po sistematizaciji, definisana kao stručnija i odgovornija, treba da dobiju više...To je uglavnom pravilo...

I naravno, svako ko dođe u poziciju člana neke Skupštine sindikalne organizacije, odmah očekuje ’’nešto’’ i na tome i radi...(veća zarada, da zaposli nekog...bilo šta)...To nije ništa čudno.

Probem sa kojim si ti suočena, je opšti problem ovog društva....Ovo sam ti namerno ispričala, da ti ukažem na to, da i od goreg ima gore...Prema tome, nema mesta razočarenju...

Inače, mene ništa ne muči...:)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
U pravu ste,na slican nacin funkcionisu sve firme,Danas neko ko se bori za interes radnika,pa taj im je sumnjiv i pokusavaju prvo da zaplase,pa da podmite,pa tek kad nije to urodilo plodom ,i da ga saslususaju,reda radi,a tek zena,to je tek vic! Ma trebam im biti zahvalna,tako se ponasaju vidis im na licu,sto eto gube svoje dragoceno vreme slusajuci zenu.Izgleda da je vreme da menjamo taktiku a ovo sto rece PYC je najpravednije.Bit ce i gore kad nam nedodirljivi kroje sudbinu.Laku noc sutra je novi dan i nova nada da ce biti bolje..
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruka
670
Muci me ovo vreme, najpre lepo suncano a onda se naoblaci pa grmljevine i pljuskovine i muka mi vise od toga.Boli cela glava i tezko disem...Eto sta me muci! :(
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Imam los predosecaj u vezi ovoga ... Kao da mi je iznenada proradilo culo za koje sam mislio da je mrtvo odavno ... Hmmm :thinking:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
neda ukraden

Bit ce i gore kad nam nedodirljivi kroje sudbinu.Laku noc sutra je novi dan i nova nada da ce biti bolje

Bice onako kako covijek bude cinio, trudio se...:D
Da li bi ovi nedodirljivi uopste postojali, pa i da postoje, jel bi njihova jacina manipulisanja nad covijekom bila tolika kolika je, ako covijek ne bi sve cesce odustajao od borbe? :dntknw:
 
Natrag
Top