Sta to znaci auto je cipovan?

Učlanjen(a)
20.09.2019
Poruka
129
Prodavac auta mi je rekao da je auto cipovan a ja neznam sta to znaci? Jel se to moze proveriti? Jeli korisno da ga neko neukrade? Sta to znaci tacno molim vas recite mi
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2011
Poruka
29
To znači da je automobil softverski (i hardverski) poboljšan. Može biti da mu je povećana snaga, optimizovan menjač, potrošnja goriva i sl..
 
Učlanjen(a)
05.03.2013
Poruka
15
Neki kazu da su cipovani a u biti i nisu jer cipovanje nije cipovanje neko to samo odradi softverski ubaci odredjenu mapu tj dobijes vise konja a dok postoji i fizicki dio cip koji se ugradjuje u auto.....
 
Učlanjen(a)
08.01.2014
Poruka
24
a taj fizicki chip ti ja nebi preporucio posto samo "laze" Motor da bi se vise zraka ili goriva ubzgalo i povacaje pritisak u turbu da bi dobio vise snage.
 
Učlanjen(a)
01.12.2016
Poruka
25
Bas kao sto ste i rekli,da na taj nacin laze motor.Nije dzaba proizvodjac propisao tu snagu motora koja vec jeste.
I ja sam posedujem auto koji sam kupio sa cipovanim motorom i mislim da mu je turbo nesto vise opterecen.
 
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Licno sam se uvjerio koliko je stetno za auto. Kada sam to uradio samo sam imao probleme.
Auto je bio sa dizel motorom.
 
Učlanjen(a)
21.10.2021
Poruka
35
Konkretno to znači da je neko uvacio ko zna kakvu mapu u kompjuter automobila koja može da spali motor u kratkom roku. Dobre tjuninng kuće to pristojno odrade i naplate ali iza njih stoje godine iskustva. Po meni ja to nikada nebi uzimao.
 
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
I ovo je bila dobra tjuning kuca koja se nalazi u Francuskoj, Belgiji i Luksemburgu ali ipak problemi. Kada su na moj zahtjev vratili na fabricke postavke koje su bile prije tjuninga svi su problemi nestali. Na kraju su mi morali vratiti novac koji sam platio posto sam sve zabiljezio na telefonu.
 
Natrag
Top