Sta sve ljudi pitaju one koji popravljaju kompjutere? (prica iz Microsoft-a)

Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
372
- Podrska: Kakav kompjuter Vi imate?
- Korisnik: Beli...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Korisnik: Dobar dan, ja sam Marta, ne mogu da stampam. Svaki put kada pokusam pojavi se poruka "Ne mogu da nadjem stampac". Cak sam podigla stampac i stavila ga ispred monitora, ali kompjuter jos uvijek kaze da ne moze da ga nadje...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Korisnik: Imam ogroman problem. Kolega je postavio skrinsejver na moj kompjuter, ali svaki put kada pomjerim mis, on - nestane!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Korisnik: Moja tastatura ne radi uopste.
- Podrska: Da li ste sigurni da je utaknuta u kompjuter?
- Korisnik: Ne. Ne mogu da vidim zadnju stranu kompjutera.
- Podrska: Podignite tastaturu i napravite 10 koraka unazad.
- Korisnik: OK
- Podrska: Da li je i tastatura posla sa Vama?
- Korisnik: Da.
- Podrska: To znaci da tastatura nije prikljucena. Ima li tamo jos jedna tastatura?
- Korisnik: Da, ovdje je jos jedna tastatura. Aaaa...ova radi!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Korisnik ne moze da se "nakaci" na internet.
- Podrska: Da li ste sigurni da koristite ispravnu lozinku?
- Korisnik: Da siguran sam. Vidio sam da je i moj kolega unio istu.
- Podrska: Mozete li da mi kazete koja je vasa lozinka?
- Korisnik: Pet zvezdica.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Kliknite na ikonicu "My computer" na lijevoj strani ekrana.
- Korisnik: Vase levo ili moje levo?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Dobar dan. Kako Vam mogu pomoci?
- Korisnik: Zdravo... Ne mogu da stampam.
- Podrska: Hocete li da klikcete onako kako ja budem i...
- Korisnik: Slusaj drugar; nemoj da pocinjes strucno sa mnom! Nisam ti ja Bil Gejts!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Korisnik: Imam problem da stampam u crvenoj boji...
- Podrska: Da li imate kolor stampac?
- Korisnik: Ne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Sta je sada na vasem monitoru gospodjice?
- Korisnik: Meda koga mi je moj decko kupio u supermarketu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: A sada pritisnite F8.
- Korisnik: Ne radi.
- Podrska: Sta ste tacno uradili?
- Korisnik: Pritisnuo sam F taster 8 puta, bas kao sto ste mi rekli, ali se nista ne desava...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Vasa lozinka je malo slovo j kao jabuka, i veliko slovo V kao Viktor, i broj 7.
- Korisnik: Da li je 7 velikim ili malim slovima?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Koji antivirusni program koristite?
- Korisnik: Netscape.
- Podrska: To nije antivirusni program.
- Korisnik: Jao, izvinite...Internet Explorer.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Majkrosoftova tehnicka podrska, mogu li Vam pomoci?
- Korisnik: Dobar dan! Cekao sam vise od 4 sata na vas. Mozete li mi reci koliko dugo treba da cekam prije nego sto budete mogli da mi pomognete?
- Podrska: Uff..? Izvinite, ne razumem Vas problem?
- Korisnik: Radio sam u Word-u i kliknuo na help dugme prije vise od cetiri sata. Mozete li mi reci kada cete konacno moci da mi pomognete?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Podrska: Kako Vam mogu pomoci?
- Korisnik: Pisem svoj prvi e-mail.
- Podrska: U redu, i, kakve vrste je vas problem?
- Korisnik: Pa, napisao sam pismo, ali kako da ga ubacim u postanski sanducic?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ha-ha, mnogo dobar tekst! Stomak me boli od smejanja... Ako pođem od pretpostavke da su ova "pitanja" postavljali Amerikanci, onda mi više "vuče" na tragikomično...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ovakve odgovore jedino od "najdemokratskijih" ljudi na planeti mozes i da ocekujes.
Sajberija,Serbia,Siria,ma sve ti je to isto.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nije loše, dobra su bila i pitanja korisnika Mobtelovom kol centru, svojevremeno je to objavljeno u nekom njihovom časopisu, ne znam da li sad ima negde da se nađe
 
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
969
- Korisnik ne moze da se "nakaci" na internet.
- Podrska: Da li ste sigurni da koristite ispravnu lozinku?
- Korisnik: Da siguran sam. Vidio sam da je i moj kolega unio istu.
- Podrska: Mozete li da mi kazete koja je vasa lozinka?
- Korisnik: Pet zvezdica.
hahahahahh...odlicno:rofl:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tip nazove tehničku podršku i kaže da mu je kompjuter neispravan.

- Šta je problem?
- Dimi se iz kutije sa napajanjem.
- Onda treba da kupite novo napajanje.
- NE! Treba samo da promenim startup fajlove!
- Gospodine, napajanje vam je neispravno. Morate ga zameniti.
- Ma ne dolazi u obzir! Neko mi je rekao da je dovoljno da
promenim startup fajlove! Samo hoću da mi kažete šta da otkucam.
Posle deset minuta ubeđivanja tehničaru se smučilo od objašnjavanja.
- Ah, da. Izvinite. Mi obično ne kažemo ovo svojim korisnicima, ali postoji nedokumentovana DOS naredba koja će popraviti problem.
- ZNAO SAM!
- Samo dodajte liniju LOAD NOSMOKE.COM na kraju CONFIG.SYS. I nazovite me da čujem je li to pomoglo.
Posle deset minuta:
- Ne vredi. Napajanje se i dalje dimi.
- A koju verziju DOS-a imate?
- MS-dOS 6.22.
- To je onda problem. Ta verzija ne podržava naredbu NOSMOKE. Nazovite Microsoft i tražite patch koji će vam instalirati fajl. Nazovite me posle da čujem šta ste uradili.
Jedan sat kasnije:
- Treba mi novo napajanje.
- Otkud vam takav zaključak?
- Pa nazvao sam Microsoft. I onda su me ispitivali kakvo je to napajanje, ko ga je proizveo...
- I šta su vam rekli?
- Da moje napajanje nije kompatibilno sa naredbom NOSMOKE.
 
Natrag
Top