Sta rade mrtvi ljudi?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Toliko se mole mrtvima i ništa. Mega crkve, a stanje u svetu sve gore.

Znači krive religije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ukratko.
Mrtvi ljudi spavaju. bas kao sto je Isus rekao za lazara.
Isus nece sve probuditi iz tog sna,za mnoge ce to biti vecni san...
Druge ce opet vaskrsnuti na nebo,njih 144000,a sve one druge koji se nadju u knjizi zivota vaskrsnuce za zivot na zemlji.
S tim sto se prvo vaskrsavanje za nebo pocelo desavati od kako je Isus preuzeo davidovu krunu ,a zadnji ce vaskrsnuti ostatak od tih 144000 pred samu veliku nevolju.odnosno bice "probrazeni",da ne kazem uzneti malte ne zivi .
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sv. Vasilija Ostroški ne kazni Mila. Dakle ne rade ništa.

Po pravoslavnim vernicima trebao je Mila odavno spaliti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sv. Vasilija Ostroški ne kazni Mila. Dakle ne rade ništa. Po pravoslavnim vernicima trebao je Mila odavno spaliti.
Isus nije kaznio rimljane sto su pobili Hriscane! Znaci, Isus ne radi nista..

Vrh teologije!

_______________________________________

Sto se tice ucenja da "mrtvi ne rade nista", vec je odgovoreno milion puta!

Solomun jeste napisao da "mrtvi ne znaju nista" ali u nastavku govori da mrtvi "VISE NIKADA NECE IMATI UDELA NI U CEMU STO BIVA POD SUNCEM" i "DA IM NEMA PLATE" (sto je suprotno Hriscanskom ucenju o nagradi i vecnom zivotu) i da je "bolje zivom psu nego mrtvom lavu"!

Govorio je dakle, da treba uzivati u ovom zivotu "jer to je coveku sve", a da posle toga nema nista!

Ali to je iz njegove ljudske opservacije..

Ako je on ovde iznosio doktrinu po vama, zasto onda ne prihvatite i to da nema vaskrsenja ni buduceg zivota, da nema nagrade? Da ovaj zivot treba maksimalno iskoristiti? - Jer sve je to Solomun rekao!

Pa nije Solomun ovde iznosio doktrinu, vec je ukazivao na besmisao ljudskog zivota.

Cela njegova knjiga ukazuje na besmisao ljudskog zivota! On se zalio sto "pravedniku isto biva kao bezbozniku"! (a kako to ovde nije znao za konacnu nagradu vaskrsenjem?).

Pa gotovo svi filozofi se bave 'besmislom ljudskog zivota' (tastinom). Ti koji se hvalis poznavanjem filozofije bi trebalo da razumes sta on pise!

On se cak odavao uzivanjima kako sam tvrdi - "odlucio sam da pustam telo svoje na pice..", da bi proverio donosi li to ikakvo zadovoljstvo..

Na kraju je otkrio da je smisao jedino u Bogu i da ce on na kraju nagraditi svoje verne (u buducnosti).. I to je poruka njegove knjige!

Sve ostalo su njegove licne opservacije, koje vi zloupotrebljavate kao dogmu!

Znaci koriscenje reci - "mrtvi ne znaju nista.. " je zloupotreba njegove licne opservacije i vadjenje van konteksta..

Vi njega uopste ne razumete!

Mrtvi ljudi spavaju. bas kao sto je Isus rekao za lazara.
Izraz 'san' nije dokaz da je covek nakon smrti bez svesti! Ljudima se cinilo dok su posmatrali umrle, gledajuci njihova lica, da oni samo spavaju. Zato su koristili taj izraz. Ali to nije dokaz da covek zaista spava..

Na primer cak ce i pravoslavni svestenik za mrtvog reci da se "upokojio" (zaspao), ali time nece misliti da je on u dubokom snu bez svesti.

Zasto bismo mi trebali misliti, da je Isus koristeci ovaj narodni izraz mislio drugacije?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa nije Solomun ovde iznosio doktrinu, vec je ukazivao na besmisao ljudskog zivota.

Još je gore, jer ne shvataju da je Solomon ukazivao na besmisao svog života. Svog. Kada je to pisao, bio je duboko razočaran samim sobom.

Na kraju je otkrio da je smisao jedino u Bogu i da ce on na kraju nagraditi svoje verne (u buducnosti).. I to je poruka njegove knjige!

Nego u čemu je drugo smisao nego u Bogu? A Bog, hteli mi to da priznamo ili ne, ima svojih načina da čoveku stavi do znanja da je bez Njega čovek ništa. Slika ne može da živi, nije potpuna bez Izvora.

Sve ostalo su njegove licne opservacije, koje vi zloupotrebljavate kao dogmu!

Blaga je reč zloupotrebljavaju. Previše blaga za blasfemije i laži kojima oni "kite" Sveto Pismo.

Vi njega uopste ne razumete!

Hajde što ne razumeju Solomona, nego što Boga ne razumeju, što ga maloumnikom predstavljaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus nije kaznio rimljane sto su pobili Hriscane! Znaci, Isus ne radi nista..

A kaznio je Ananiju i Sapfiru? Ko kaže da nije kaznio nekada i Rimljane?

Solomun jeste napisao da "mrtvi ne znaju nista" ali u nastavku govori da mrtvi "VISE NIKADA NECE IMATI UDELA NI U CEMU STO BIVA POD SUNCEM" i "DA IM NEMA PLATE"

Pa nemaju do vaskrsenja. Nema plate do tada. I nemaju udela u onome što biva.

Pa ovo baš osporava tvoju nauku koja kaže da imaju udela, javljaju se, savetuju.

i da je "bolje zivom psu nego mrtvom lavu"!

A vi kažete da je još bolji život nakon smrti.

Ali to je iz njegove ljudske opservacije..

Ma da kada ti ne odg. nauka. Od koga je SVO Pismo dato?

Pa nije Solomun ovde iznosio doktrinu, vec je ukazivao na besmisao ljudskog zivota.

Ma da sada nije doktrina. Zar Biblija uči besmisao života?

Cela njegova knjiga ukazuje na besmisao ljudskog zivota! On se zalio sto "pravedniku isto biva kao bezbozniku"! (a kako to ovde nije znao za konacnu nagradu vaskrsenjem?).

Jov se još više žalio, znači i Jov mudruje.

Pa gotovo svi filozofi se bave 'besmislom ljudskog zivota' (tastinom). Ti koji se hvalis poznavanjem filozofije bi trebalo da razumes sta on pise!

On se cak odavao uzivanjima kako sam tvrdi - "odlucio sam da pustam telo svoje na pice..", da bi proverio donosi li to ikakvo zadovoljstvo..

Na kraju je otkrio da je smisao jedino u Bogu i da ce on na kraju nagraditi svoje verne (u buducnosti).. I to je poruka njegove knjige!

Sve ostalo su njegove licne opservacije, koje vi zloupotrebljavate kao dogmu!

Znaci koriscenje reci - "mrtvi ne znaju nista.. " je zloupotreba njegove licne opservacije i vadjenje van konteksta..

Vi njega uopste ne razumete!

Pa ti filozofiraš. Solomon filozof? To još nisam čuo. Filozofija je satanska nauka po Bibliji.

Znaci koriscenje reci - "mrtvi ne znaju nista.. " je zloupotreba njegove licne opservacije i vadjenje van konteksta..

Ovo obavezno kopiram.

Vi njega uopste ne razumete!

I ovo kopiram.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa ti filozofiraš. Solomon filozof? To još nisam čuo. Filozofija je satanska nauka po Bibliji.

Čuj, filozofija je sotonska nauka po Bibliji!?!?!?!? A gdje to u Bibliji piše?

Riječ filozofija dolazi od grčkih riječi „philos“, što znači prijatelj, ljubitelj, i „sophia“, što znači mudrost. Dakle, filozofija je "mudroljublje" - ljubav prema mudrosti. A što je M(m)udrost u Bibliji? Evo:

Ps 37,30: Pravednikova usta mudrost kazuju a jezik njegov govori pravo.

Lk 7,33-35: Doista, došao je Ivan Krstitelj. Nije kruha jeo ni vina pio, a velite: 'Đavla ima!' Došao je Sin Čovječji koji jede i pije, a govorite: 'Evo izjelice i vinopije, prijatelja carinika i grešnika!' Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom."

Dakle, u duhu Biblije, mudrost je dar Božji čovjeku, i još više, Mudrost je u Bibliji sam Bog.

I dok, kako čitamo u Bibliji, "pravednikova usta mudrost kazuju a jezik njegov govori pravo", usta trovatelja istine ludost kazuju, a jezik im laži bljuje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čuj, filozofija je sotonska nauka po Bibliji!?!?!?!? A gdje to u Bibliji piše?

Zato ja kopiram vaše koment. a ne vi moje i ja ih širim a ne vi.

Ps 37,30: Pravednikova usta mudrost kazuju a jezik njegov govori pravo.

Lk 7,33-35: Doista, došao je Ivan Krstitelj. Nije kruha jeo ni vina pio, a velite: 'Đavla ima!' Došao je Sin Čovječji koji jede i pije, a govorite: 'Evo izjelice i vinopije, prijatelja carinika i grešnika!' Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom."

Dakle, u duhu Biblije, mudrost je dar Božji čovjeku, i još više, Mudrost je u Bibliji sam Bog.

Šta si gore naveo filozofija ili samo sophia?

I ovde dokazuješ da si formalista. Ja ti kažem Biblija osuđuje filozofiju i prikazuje je kao satansku nauku.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čuj, filozofija je sotonska nauka po Bibliji!?!?!?!?

On ne zna šta govori, Kao što to ni jedna od sekti i kultova nastalih u SAD nezna.

Riječ filozofija dolazi od grčkih riječi „philos“, što znači prijatelj, ljubitelj, i „sophia“, što znači mudrost. Dakle, filozofija je "mudroljublje" - ljubav prema mudrosti. A što je M(m)udrost u Bibliji? Evo:

Ps 37,30: Pravednikova usta mudrost kazuju a jezik njegov govori pravo.

Lk 7,33-35: Doista, došao je Ivan Krstitelj. Nije kruha jeo ni vina pio, a velite: 'Đavla ima!' Došao je Sin Čovječji koji jede i pije, a govorite: 'Evo izjelice i vinopije, prijatelja carinika i grešnika!' Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom."

Ne vide oni to, jer su im oči i pristići zalepljeni na Danielu i Apokalipsi, a kada ih odlepe uzimaju kalkulator u ruke da računaju ono što se izračunati ne može.


Dakle, u duhu Biblije, mudrost je dar Božji čovjeku, i još više, Mudrost je u Bibliji sam Bog.

Opet ponavljam, ne zna on to, niti može znati. Umesto pravog dara Duha Svetoga, izabrao je "dar" "duha proroštva" iz Maine-a SAD, udarenog kamenom u glavu.


I dok, kako čitamo u Bibliji, "pravednikova usta mudrost kazuju a jezik njegov govori pravo", usta trovatelja istine ludost kazuju, a jezik im laži bljuje.

Drugačije i ne može biti, naime kazna za HULU NA DUHA SVETOGA, a to je upravo prihvatanje laži i debilnosti "duha proroštva" iz Maine-a SAD stiže kako na onome svetu, tako i na ovom. Na onom u paklu pripremljenom sotoni i njegovim sledbenicima (dakle i Ellen Gould Harmon White), a na ovom govorenjem budalaština, laži i maloumnosti.
 
Natrag
Top