Šta je život?

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Svi mi tezimo savrsenstvu, i svima nam je cilj da otkrijemo sta je cilj ovoga zivota. Mnogo nam je lakse da skrenemo sa pravog puta, nego li da se odreknemo mnogih negativnih postupaka koje smo u toku zivota u porodicnom krugu stekli. Kroz zivot mozemo doziveti i videti mnoge nepravde, mnoge bolove srca. Nema duse koja je rodjena a da nije sveta, ne smemo nista raditi sto nije dobro, sve je sveto, i malo i veliko, sve je to zivot.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Za mene je život: Pusti da se dešava...A ako se nešto loše desi, ''Loše je za nešto dobro''...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Život je kombinacija zajebancije i bola. U kojoj razmeri, e to zavisi od nas samih...
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Šta je život?

Nekad se to cenilo.. sad ispada k'o kazna da je... :mrgreen:
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Zivot je borba od danas do sutra.

Prvo se boris da tvoj spermic pobedi, boris se da opstanes i odrastes 9 meseci, onda ugledas svetlost dana i krece borba za zivot, odrastanje, skolovanje, zaposlenje, porodica,deca, unuci..............borba do sudnjega dana. Zato zivi zivot kao da je svaki dan poslednji (to ne znaci da treba da varas partnera i prijatelje i ostale gluposti da pravis).
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Život je voda koja teče od izvora kao potočić, pa poraste u potok, pa u rječicu, pa u rijeku. Koja na kraju negdje ponire. U nepoznato. Možda.
O mnogo faktora ovisi kakova će tvoja rijeka biti. Da li će biti bistra, da li mutna? Da li će imati brzace i virove, da li će imati miran tok? Imao sam sreću ( a nešto je valjda i do mene) da je moja rijeka bistra i polagano, smireno teče svome cilju. Pa vidim sve što se dešava na obali. Nastojim razumjeti, i nastojim uživati u onom lijepom kuda prolazim.
Jedan od faktora koji su mojoj rijeci doprinijeli su i moji dragi prijatelji.
Neki i sa ovog foruma.
Hvala im.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gde treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voleti sve, da je sposobnost da osećamo, ono što daje vrednost i i lepotu našem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Lepota nije ništa, vidio sam lepe muškarce i lepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj lepoti. Ni zdravlje nije sve, svako je zdrav ko se tako oseća, bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je negovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvek bila tamo gdje je neko umeo da voli i živeo za svoja osećanja, ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruža radost onome ko je poseduje, već onome ko ume da je voli i da joj se divi…
Herman Hese
Toliko istine u mudrim mislima Hermana Hesea svaka rec ali svako slovce je prepuno istine,kada bi se posvetili ovakvim mislima vezanim za zivot ucinili bi ga mnogo kvalitetnijim.
 
Natrag
Top