Sta je sve potrebno za hakovanje i krekovanje ?

Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
17
Nemojte me u startu pogresno shvatiti da zelim da mi neko napise sve o hakovanju i krekovanju, nego mi samo nije jasno sta se sve treba znati da bi znao da hakujem i krekujem. Prvenstveno radim to da bih stekao znanje o samom racunaru, ne da bih naneo nekome stetu. Iskreno, bolje bi bilo kada bi mi neko napisao sta sve treba da se nauci da bi to radio, a ne da me nauci da hakujem, zato sto cu ovim putem, kojim ja zelim nauciti, saznati vise stvari. Mnogo hvala onom ko mi kaze.:)
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
hakeri su ustvari programeri .e sad oni se dijele na postene i nepostene .prvi su ljudi koji prave programe igrice i zastite protiv upada onih nepostenih tj onih koji prave krekove , viruse i sl. da bi stekao znanje o samom racunaru netreba da budes haker nego knjigu u sake. da bi bio haker moras znati programske jezike i da ti nenabrajam vise , znaci moras uciti , uciti , i uciti. za kratko vrijeme nemozes postati haker. i jos nesto na os windows ni nepokusavaj da hakujes i sl nego je za te stvari najbolji os linux . eto jos malo stiva za ucenje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2011
Poruka
3
Pa sam si rekao sta ti treba...a to je da poznajes racunar u dusu...SAMO UKLJUCI MOZAK
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2009
Poruka
10
Pozz

Pazi bitno je da krenes od linuxa tacnije da instaliras neki linux na racunar i da o njemu naucis sto vise i da naucis osim nekog programskog jezika i bash scripting kako bi mogao da pravis razne skripte za linux sisteme. Kada naucis to onda kreces da ucis ozbiljne programske jezike tipa C,C++, Perl ili Python e kada to naucis onda se prebacis na Backtrack linux distribuciju koja je za pentest koji sadrzi hakerske alate ili se potrudis da te alate instaliras na svom linuxu ali pre nego bilo sta pocnes da radis moras da shvatis da sve ovo sto sam ti nabrojao moze da potraje nekoliko godina jer realno nije to lako nikome a i jos jedna stvar sve ovo nema veze sa web hakovanjem tacnije hakovanjem mail account-a ili tako necega ili sajtova ovo je ono ozbiljnije hakovanje i linux nema premca za to. E da i jos jedna stvar kada instaliras linux zavisno od toga kakvu masinu imas instaliraj VirtualBox i u njemu neki windows i instaliraj metasploit i njega pocni da ucis i on je dosta koristan za hakovanje. Sve ovo sto sam ti ukratko vrlo ukratko rekao moras da iskoristis u dobre svrhe nikako zlonamerne. I da napomenem ja nisam haker ja sam samo neko ko voli pomalo da se informise o njima. Pozz again :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
14
sve je to lako kad se prica ali neko treba i da sedne i da ugreje stolicu.a vecinu njih to mrzi.svi bi hteli na brzinu.mislim uglavnom svi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Lameri su uglavnom klinci, koji nisu nista otkrili i koji takodje nanose stetu drugima, obicno da bi ukrali neku sifru za Internet ili unistili nekome disk koristeci trojance, viruse, pa cak i exploite, koje su crackeri napisali. Oni su gotovani, nauce kako se koriste trojance i onda prave stetu postenom svetu, misleci da su hakeri. Mnogi od njih ne znaju cak ni kako funkcionise Internet. Cilj im je samo da naprave neku pakost koristeci izum nekog crackera. NEMOJ TO DA BUDES I TI?
 
Natrag
Top