Šta je sreća?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kao što ne postoji univerzalan odgovor na pitanje šta je život, isto tako ne postoji takav odgovor ni na pitanje šta je sreća. Vjerovatno svako od nas ima svoju definiciju sreće i svoj specifični doživljaj tog osjećanja. Nekoga će usrećiti i vedro sunčano jutro, cvrkut raspjevanih ptica, a drugoga noć puna mjesečine... Kažu da sreću čine male stvari...
Kako vi doživljavate osjećaj sreće i kako bi definisali ovaj pojam?
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Po meni je sreca kad se osecam ispunjeno u zivotu,ne mogu da sad sta me cini srecnim,jer nisam materijalista,svakako da novac nije presudan za srecu,ima mnogo vaznijih stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Cvrkut ptica i lepa mesečina ili miris lepog cveća možda izazivaju radost kod nekoga.
Mislim da to nije sreća.
Što se mene tiče, sreća je nešto što me zaobilazi već par godina unazad.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Misliš, kad te promaši zalumfani autobus za 2 cm?
2 cm je baš, baš malo.. :blum3:
Jeste, to je npr. sreća...
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
ne znam nisam siguran,možda kad osjetim da mi se dešava nešto između sna i jave ali što ne dolazi od mene,već od nečeg čudnog.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Odlično znam šta je sreća u nesreći...kada si na ''ivici'', ali nekim čudom ostaneš živ i nastaviš dalje...kao da ništa nije bilo...
A sreća je relativna stvar...Neko naizgled ima sve, ali iz njegove perspektive, on oseća da nema ništa...

Sreća ne zavisi ni od koga i ni od čega...Sreća je jednostavno dobar osećaj...i želja da se taj osećaj zadrži...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Sreca nije u sreci vec u njenom postizanju"
Mislim da je osecaj srece inividualan i da ga je tesko definisati.Sloboda,sigurnost,polozaj u drustvu,materijalna dobra,unutrasnji mir,stanje u kojem ljudi ponasanjem dolaze do suprotstavljanja spoljasljim okolnostima koje bi dovele do nesrece.To da je sreca u malim stvarima je vecina nas zaboravila a i to je relativno jer ono sto je za nekoga malo nekome je mnogo...
 
Natrag
Top