Šta je potrebno za dugu vezu?

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Šta je potrebno za dugu vezu?

Faktori koji utiču na dugovečnost veze.



Rezultati istraživanja koje su sproveli naučnici sa Australian National Univerziteta otkrivaju koji su to faktori koji utiču na dug vek veze i braka.

Ustanovljeno je da se četvrtina veza prekida za prvih šest godina, a polovina posle 25 godina. Muškarci i žene čiji roditelji su razvedeni i sami su skloniji tome, a partneri koji su u drugom ili trećem braku rastaće se ponovno čak u 90 posto slučajeva.

Novac je takođe važan faktor za dugotrajnost veze. Svega devet posto parova sa dobrim primanjima se rastalo, dok se 16 posto parova sa lošim primanjima rastavilo. Veze u kojima samo jedan partner puši ili je žena sklonija alkoholu od muškarca takođe imaju manje šanse za dugovečnost.


Izvor: Tea
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Razumevanje, tolerantnost, poštovanje, pravo na intimu. Kako reče jednom neko pametan: "Voleti nekoga znači ostaviti mu dovoljno prostora da raste". Samo tako veze mogu da opstanu dugo i da zadrže kvalitet.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Za dugotrajnu, kvalitetnu vezu potrebna je pre svega ljubav! Vrlo je bitno da nema laži ni prevare, prevare u smislu da se pretvaramo da smo ono što nismo i da nema pokušaja da izmenite partnera!
Moj muž i ja (znam, znam već vidim face u fazonu ona i njen muž na vrh glave su mi) smo za koji mesec 20 godina zajedno od toga 13,5 u braku!
valjda je to neka preporuka da znam o čemu pričam!
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Potrebno je da se dvoje "pronađu" i da se vole i uzajamno poštuju.

P.S. Volim te plavuso moja
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Potrebno je da se dvoje "pronađu" i da se vole i uzajamno poštuju.

P.S. Volim te plavuso moja


yes3, ISKRENO I NESEBICNO VOLJETI!!! :heart:
Naravno, postovati osobu sa kojom si, veoma je vazno provoditi dosta vremena zajedno, i za sekund dobijete dugu vezu!!! smile3

:girl_in_love:
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Ljubav, samo ljubav i jedino ljubav!
Sve ostalo se sadrzi u pojmu LjUBAV!
A kad vec pocnemo da razmisljamo o prevari, verovatno je ljubav prosla...
Ups, Ljubav prosla(?)
Moze li ljubav proci?
E to je neka druga tema, zar ne!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Moze li ljubav proci?
E to je neka druga tema, zar ne!


Paaa, otvorite novu temu, da vidimo sta ljudi misle.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top