Šta izabrati: "iPhone 4" ili "android"?

Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Otkako se pojavio "iPhone 4", postavilo se pitanje kako se on kotira u konkurenciji s ostalim smartfonovima na tržištu, pre svega "android" modelima.
46059_ajfon-4-crni-beli01-ap-paul-sakuma_f.jpg


Stručnjaci ocenjuju da bitka između "iPhone 4" i "androida" počinje da liči na bitku između "mekintoša" i "PC-ja", ali na polju tržišta smartfonova.

Evo poređenja specifikacija "Eplove" nove uzdanice i "HTC EVO 4G":



"iPhone 4":
46061_ajfon-4-poredjenje01-afp-ryan-anson_hf.jpg

  • Veličina displeja: Retina Display od 3.5 inča
  • Rezolucija displeja: 640x960
  • Procesor: Apple A4, 1GHz
  • Kamera: 5 megapiksela
  • Memorija: 16 ili 32 GB
  • Dodatna memorija: nema
  • Baterija: 420 minuta razgovora, stendbaj 300 sati
  • Težina: 137 grama
  • Dimenzije: 115.2mm x 58.6mm x 9.3mm
  • Cena u SAD: 16GB 199 dolara; 32GB 299 dolara


HTC EVO 4G:
46064_htc-evo01-ap-isaac-brekken_hf.jpg

  • Veličina displeja: WVGA OLED od 4.3 inča
  • Rezolucija displeja: 480×800
  • Procesor: Qualcomm QSD8650, 1 GHz
  • Kamera: 8 megapiksela
  • Memorija: 8 GB
  • Dodatna memorija: 32 GB microSD
  • Baterija: 360 minuta razgovora, stendbaj nepoznato koliko
  • Težina: 170 grama
  • Dimenzije: 121.9mm x 66mm x 12.7mm
  • Cena u SAD: 199.99 dolara
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
3
Iphone 4 vs. Android

Iphone 4 i ako android ima bolju spec. aplikacije i o.s. radi bolje na iphone'u :) ps: prijatelj moj ima android, kada smo ih uporedili: iphone pravi bolje slike, ima bolji ekran, tanji je... kada smo uporedili vreme koje uzme da otvori neke slicne aplikacije: iphone 4 je bio brzi... a apple store ima preko 50,000 aplicacija za iphone4 i svaki dan dobija nove!
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
2
Zavisi sta te interesuje vise. Jednostavnost upotrebe iphona , games i broj aplikacija u app store ili bolja specifikacija na htc telefonu.Ja imam iphone a prijatelj koristi evropski ekvivalenant htc desireHD i moram ti reci da oba telefone imaju svoje prednosti i mane ali iphone je za mene za sada pobednik.(pitam se koliko dugo jer posle igranja sa win 7 telefonom-htc mozart mislim da ce moj sledeci telefon biti win7, samo da windows resi multitasking)
Ooooo da, jos jedan stvar customer service sa applom je fantasticna,posle 3 meseca upotrebe imao sam problem sa home button i posle zakazanog sastanka i odlaska u apple store zamenili su mi telefon za novi na licu mesta.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
3
u svakom slucaju Iphone, imao sam priliku da prbam android... i moj 3gs ne bih menjao nikako... cetvorka pogotovu... ali uglavnom ne vredi govoriti ... najbolje je iz licnog iskustva da vidis o cemu pricam ... jbga :) pozz...
 
Natrag
Top