Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Razmisljam o kupovini nekog SSD - a pa me interesuje sta i ste preporucili posto vidim da ima novih od 120GB za 2000+...dinara.
Imam 8GB rama,ploca je Gigabyte GA-MA770T-UD3 (rev. 1.5).
Da li mi treba i neki adapter u koji bi se stavio SSD da bi se pricvrstio u kuciste(Chieftec BH-01B-B-OP)
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Nema potrebe da trošiš novac na bilo kakve adaptere i slično.
SSD nema pokretne, mehaničke dijelove kao HDD, ne stvara vibracije i neuporedivo je lakši od HDD-a, tako da ga možeš postaviti u bilo kojem položaju.
Iskoristi ležište za Floppy Disk, zavrni 2 šarafa sa jedne strane i to je sve.
Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Nisam mislio na posebno za njega nego u kucistu imam ventilatore za hladjenje Hardova a SSD ako stavim na mesto za flopi onda ventilatori "ne biju" u njega.
Evo na slici zeleno je gde su ventilatori i gde idu hardovi a crvena strelica pokazuje gde ide flopi.
Da li onda SSD sme na mesto flopija ili je bolje dole gde su HDD-ovi i gde je direktno na "udaru" ventilatora?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    310,9 KB · Pregleda: 9
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
SSD se praktično i ne grije, zanemarljivo, tako da nema potrebe da ga postavljaš ispred ventilatora i razmišljaš o temperaturi.
Ukoliko kućište nema fabrički predviđeno ležište za SSD, uglavnom se koristi ležište namijenjeno za Floppy, ali gdje god da ga montiraš potpuno je svejedno.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Hvala.
Interesuje me jos oko marke sta je bolje Kingston,Crucial ili silicon power?
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ova tri sam nasao u jednoj prodavnici za po 2500 din,silicon power je od 128gb dok su prva dva od 120gb
 
Natrag
Top