SSD stvarni kapacitet

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Pozdrav
Kupio sam eksterni SSD (tako bar pise), kineski od - pazi sad 20 TB. Nesto sam materijala i pohranio i citko je i upotrebljivo. Nakon par dna i GB materijala desio se problem. Kopiranje ide i dalje, ali cim se disk odjavi i drugi dan ponovo usteka u kompjuter taj materijl jucer prebacen ne postoji. Folder je tu, ali prazan. Imate li ideju sta je problem?
Ja nesto mislim da njegov stvarni kapacitet nije kao u opisu. Kako da to provjerim? Kojim alatom? Windows uredno prijavi 20 TB. Ili imate drugu ideju sta bi moglo biti.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Prvo moraš nekim alatom proveriti diskove kao i sa partition managerom ovako:
2023-03-28 22_21_52-Window.png
2023-03-28 22_18_06-Window.png
2023-03-28 22_20_57-Window.png
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Evo ga i mislim da je uredno sto se prostora tice.

1680035409637.png
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    301,2 KB · Pregleda: 3
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
A CrystalDiscInfo ga uopste ne vidi???

1680035603249.png

Ovo gdje pise paznja nije taj disk i znam da nije OK.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da da zato sam rekao da probaš različite alate jer ako je disk ispravan svi alati moraju da ga uredno vide ovako jedan čita jedno i vidi ga ali drugi čita nešto drugo i ne vidi ga. Moraš da instaliraš i onaj sentinel makar i demo varijantu da ga probaš testirati. https://www.hdsentinel.com/ Nisam pažljivo pročitao ali ako je externi disk ja zaista nisam imao sreće sa njima kupio samsungov ako se sećam brzo je crkao u garanciji dobio drugi ni taj nije radio kako treba ni nedelju dana.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Bespotrebno komplikujete :)

Na (njegovu) žalost, član se zaleteo.
AliEkspres i slični sajtovi prepuni su USB fleševa i SSD-a ogromnih, često i nepostojećih kapaciteta po niskim cenama. Naravno, u pitanju su prevare, ali iznenađujuće je koliko ljudi se upeca i kupuje takve primerke (širom sveta). Neki meni bliski ljudi takođe, nisu hteli da mi veruju ili su se vodili logikom ma neće to meni da se desi, možda imam sreće :)
Onaj ko ima sreću, za male pare kupi flešku/ssd malog kapaciteta ali bar funkcioniše
Onaj ko nema sreće, dobije neispravan uređaj.
Prevaranti nekada toliko dobro odrade posao da se uređaji prikazuju kao silni terabajti kada ih priključute. Problem nastaje kada pokušate nešto da nasnimite na njih.

Da ne komplikujem tehničkim objašnjenjima kako ovo izvode, potencijalni kupac trebao bi iole da se informiše pre kupovine.
- da li uopšte postoje toliki kapaciteti
(SSD od 20TB ne postoji, jedva da ima par standardnih hard diskova tog reda; a postoji samo jedan model USB fleša od 2TB, btw)
- koje su im regularne cene u inostranstvu i kod nas
(jeste često u inostranstvu jeftinije, može da bude i duplo u nekim slučajevima, ali 10 i više puta svakako nije)

Edit:
Ovakve prevare nazivaju se 'scam", a ko želi može i trebalo bi da pročita kako se to izvodi, npr ovde
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Bespotrebno komplikujete :)

Na (njegovu) žalost, član se zaleteo.
AliEkspres i slični sajtovi prepuni su USB fleševa i SSD-a ogromnih, često i nepostojećih kapaciteta po niskim cenama. Naravno, u pitanju su prevare, ali iznenađujuće je koliko ljudi se upeca i kupi (širom sveta).
Onaj ko ima sreću, za male pare kupi flešku/ssd malog kapaciteta ali bar funkcioniše
Onaj ko nema sreće, dobije neispravan uređaj.

Da ne komplikujem tehničkim objašnjenjima kako ovo izvode, potencijalni kupac trebao bi iole da se informiše pre kupovine.
- da li uopšte postoje toliki kapaciteti
(SSD od 20TB ne postoji, jedva da ima par standardnih hard diskova tog reda; a postoji samo jedan model USB fleša od 2TB, btw)
- koje su im regularne cene u inostranstvu i kod nas
(jeste često u inostranstvu jeftinije, može da bude i duplo u nekim slučajevima, ali 10 i više puta svakako nije)

Edit:
Ovakve prevare nazivaju se 'scam", a ko želi može i trebalo bi da pročita kako se to izvodi, npr ovde
Mislim da si 100% u pravu. Evo veceras sistem uopste ne prepoznaje disk. A i sam sam nesto razmisljao oko tih diskova i kapaciteta i stvarno djeluje nestvarno ssd od 20 TB. Ali povuce te niska cijena i komentari zadovoljnih kupaca, I slazem se da je bolje bilo da sam kupio od 1 ili 2 TB i zasigurno bi radio.
Hvala na pomoci svakako i evo savjeta i za ostale koji misle u avanturu kupovine kod kineza.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da bolje je da uzmeš jedan od 2 TB kao ja i to ili WD RED ili WD Ljubičasti. Oni su sporiji 5400 obrtaja ali zato odlični za skladištenje podataka. Sve ono što ti služi za čuvanje filmovi slike muzika programi samo za čitanje to staviš na njih i miran si.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Da bolje je da uzmeš jedan od 2 TB kao ja i to ili WD RED ili WD Ljubičasti. Oni su sporiji 5400 obrtaja ali zato odlični za skladištenje podataka. Sve ono što ti služi za čuvanje filmovi slike muzika programi samo za čitanje to staviš na njih i miran si.
Tako cu i uraditi.
Hvala na odgovorima drustvo.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Mislim da si 100% u pravu. Evo veceras sistem uopste ne prepoznaje disk. A i sam sam nesto razmisljao oko tih diskova i kapaciteta i stvarno djeluje nestvarno ssd od 20 TB. Ali povuce te niska cijena i komentari zadovoljnih kupaca, I slazem se da je bolje bilo da sam kupio od 1 ili 2 TB i zasigurno bi radio.
Hvala na pomoci svakako i evo savjeta i za ostale koji misle u avanturu kupovine kod kineza.
Годинама купујем на Алију и нисам никада добио фалш јер се прво информишем.
Прво, не постоје екстерни SSD од 20tb.
То је свакоме, иоле упућеном, познато.
На жалост, насео си на класичну превару.
Да постоји такав диск, цена би му била пар хиљада €.
Што се тиче чувања података, ја за то користим клауд и екстерни hdd диск.
Сем тога, имам пар кућишта за дискове М.2 који подржавају и SATA и NVMe и они ми служе као флеш меморије.
 
Natrag
Top