Srpkinje i kajmak zaludeli goste Univerzijade i Exita

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Srpkinje i kajmak zaludeli goste Univerzijade i Exita
10.07.2009. - 01:00

Da je lepota Srpkinja izuzetna, potvrdili su i studenti iz Meksika Felipe Hesus (24), Huan Servantes (26) i Hose Luis Lopes (21), koji učestvuju na Univerzijadi u fudbalskoj ekipi Meksika...

Univerzijada u Beogradu i Exit u Novom Sadu doveli su turiste iz celog sveta. Stranci su prijatno iznenađeni energijom na beogradskim ulicama, a posebno lepotom Srpkinja. Oduševljavaju ih srpski kulinarski specijaliteti: prebranac, kajmak, pljeskavica i burek, posebno ako to zaliju našim pivom.

kajmak.jpg


ENERGIJA - Kejti Li (30) je iz Koreje došla u Srbiju zbog Exit festivala, za koji je čula da je najbolji muzički događaj u Evropi.
– Prvi put sam probala srpsku hranu i postala veliki ljubitelj prebranca – kaže nam Li.
Srpskom kuhinjom oduševljen je i student iz Slovenije Jan Klemenčić (24).
– Beograd me po arhitekturi dosta podseća na Zagreb, mada su ovde ljudi mnogo prijatniji. Sviđa mi se Skadarlija i splavovi na Savi, ali najveći utisak je na mene ostavila lepota Srpkinja, koje su uvek doterane i našminkane – kaže Jan za „24 sata”.
Da je lepota Srpkinja izuzetna, potvrdili su i studenti iz Meksika Felipe Hesus (24), Huan Servantes (26) i Hose Luis Lopes (21), koji učestvuju na Univerzijadi u fudbalskoj ekipi Meksika. Na njih je utisak ostavio Kalemegdanski park i stari izgled dorćolskih ulica, ali im nedostaju pikantna meksička hrana i klima, jer se, kako kažu, u Beogradu tokom dana promeni tri godišnja doba. Exit je u Srbiju doveo i studentkinje Velan Kalamu (21) sa Havaja i Njujorčanku Noru Esmail (22), koje ovo leto provode putujući po Balkanu.
– Srbi su potpuno opušteni i komunikativni. Izgleda kao da su ljudi iz celog grada izašli na ulicu da se dobro provedu. Dosta se razlikuje od užurbanog Njujorka i to mi prija – kaže nam Nora.
Njenoj prijateljici se dopada Knez Mihailova ulica zbog raznovrsnog sadržaja.
– Tu možeš pronaći sve: od prelepih arhitektonskih ostvarenja, preko galerija, do prodavnica i divnih kafića, a najinteresantnije je što na svakom ćošku naletiš na zgodnog mladića – kaže Velan.
Novinar Ajna Sipa (39) je iz Beča na biciklu došao u Beograd. Od vožnje se, kako kaže, najbolje okrepi uz odlično srpsko pivo.

ANEKTA 24 SATA: Šta vam se sviđa u Beogradu?
Sviđaju mi se beogradski klubovi, posebno što u mnogima može da se čuje dobra džez muzika.
Velan Kalama (21), studentkinja, Havaji

Probala sam srpske specijalitete, a omiljen mi je burek uz čašu jogurta. Grad je miran i tih, i ljudi
su druželjubivi.
Nora Esmail (22), studentkinja, Njujork

Fasciniran sam tvrđavom na Kalemegdanu i prelepim pogledom na ušće Save u Dunav. Jako je romantično!
Huan Servantes (26), student, Meksiko

Prijatno me iznenađuje ljubaznost ljudi i osmesi na njihovim licima. Deluje mi da po ceo dan samo zbijaju šale.
Čarli Kuper (21), Engleska

Izvor: 24sata
 
Natrag
Top