Srbski jezik - Čudo Božijeg Stvaranja

Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Kad sam video ovo "srbski" nisam imao snage dalje da čitam. Da ne pominjem to što se svaka stvar stavlja u religiozni kontekst.

Bravo kralju ! potpuno se slažem.
Ovo je kao "Leteći cirkus Monti Pajtona".


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Kakva neopisiva gomila boleštine i budalaštine na jednom mestu. Više nije ni želosno samo je smešno....

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Iz neke morbidne znatiželje nastaviću još malo da pišem na temi.

Због чега молићу? Да није због Неписмености? Можда? О да толико је писмености данас и сви смо ми модератори..Ово и јесте профил, Религија тако да мора и бити везано за њу, ако хоћете на граматику и језички форум изволите малко више су постови са тим темама!!
А ваше С Р П С К И , уопште не иде у овај контекст!! Ми причамо о изворном језику пре модификација и осталих граматичких промена!!

И Србски је на свом месту, јеси ти срПин или Србин? Осим што си наравно много писменији од нас неуких и неупућених у то да постоји Једначење сугласника по звучности?

Da, upravo zbog nepismenosti. Ali ne zbog one slučajne i iz neznanja, nego zbog namerne nepismenosti. Ne razumem ako već kažete Srbski, dakle velikim početnim slovom i sa b umesto p (2 greške), zašto onda ne kažete babski, robski itd. A ovo ti je posebno dobro: "Ми причамо о изворном језику пре модификација и осталих граматичких промена!!". Pa dobro, o kom vremenu pričamo? O modifikacijama koje je Vuk napravio? Kojim se jezikom pričalo pre i kakvo bi bilo pismo da ga Vuk nije modifikovao? Pitam naravno retorički, odgovor je jasan. Budi dosledan i drži se pisma i gramatike pre modifikacije, nemoj samo da to primenjuješ na reč Srbski.
I naravno da sam Srbin, ali moj jezik je srpski, nije Srbski. ;)

E, sad - što je Vuk Karadžić bio masončina koja je iz Glagoljice izvukla srž - a to je Božija slovna poruka (o kojoj mogu i reći nešto - otom potom -ako nekog zanima) - i koji je uveo pravilo kom se naša jezička tradicija iz korena
SRB ~ pretvara u SRP

Da ponovim pitanje: A zašto onda koristiš i poštuješ druga pravila koja su potekla od te "masončine"?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Mene npr. zanima - otkud ona davidova zvezda - pod br. 19, koja je njena numerička vrednost i koje joj je značenje - s' obzirom da se može kao simbol naći još u egipatskim piramidama a u kontekstu sa njihovim bogom RA - kog pak Pravoslavni poistovećuju sa palim Luciferom?

I da - ne znam tek - cenim da narod možda nije u baš rasprostranjenom broju bio pismen - pa čak ni u ta prastara vremena.

Stoga verujem da je sam jezik - koji ima najdalekosežnije pamćenje - čuvar istine i istorije.

I ono - sa kolena na koleno prenošeno u vidu narodnog predanja.
Da ne bi bili off-topic, odgovor sam napisao na topic-u "Religija- rasprave i nedoumice"
LINK --> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-14.html#post406916 <-- LINK

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Mene npr. zanima - otkud ona davidova zvezda - pod br. 19, koja je njena numerička vrednost i koje joj je značenje - s' obzirom da se može kao simbol naći još u egipatskim piramidama a u kontekstu sa njihovim bogom RA - kog pak Pravoslavni poistovećuju sa palim Luciferom?

I da - ne znam tek - cenim da narod možda nije u baš rasprostranjenom broju bio pismen - pa čak ni u ta prastara vremena.

Stoga verujem da je sam jezik - koji ima najdalekosežnije pamćenje - čuvar istine i istorije.

I ono - sa kolena na koleno prenošeno u vidu narodnog predanja.
Da ne bi bili off-topic, odgovor sam napisao na topic-u "Religija- rasprave i nedoumice"
LINK --> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-14.html#post406916 <-- LINK

Dodato posle 4 Sati 51 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Iz neke morbidne znatiželje nastaviću još malo da pišem na temi.
Da, upravo zbog nepismenosti. Ali ne zbog one slučajne i iz neznanja, nego zbog namerne nepismenosti. Ne razumem ako već kažete Srbski, dakle velikim početnim slovom i sa b umesto p (2 greške), zašto onda ne kažete babski, robski itd. A ovo ti je posebno dobro: "Ми причамо о изворном језику пре модификација и осталих граматичких промена!!". Pa dobro, o kom vremenu pričamo? O modifikacijama koje je Vuk napravio? Kojim se jezikom pričalo pre i kakvo bi bilo pismo da ga Vuk nije modifikovao? Pitam naravno retorički, odgovor je jasan. Budi dosledan i drži se pisma i gramatike pre modifikacije, nemoj samo da to primenjuješ na reč Srbski.
I naravno da sam Srbin, ali moj jezik je srpski, nije Srbski. ;)
Da ponovim pitanje: A zašto onda koristiš i poštuješ druga pravila koja su potekla od te "masončine"?
Ja se iskreno izvinjavam sto upadam u vasu strucnu lingvisticku raspravu.
U pravu ste obojica :)
Nije se govorilo ni srbski ni srpski vec serbski :)
A sto se samog Vuka tice, naucna cinjenice govore u korist tome da je revizijom serbskog pisanija napravio papazjaniju za medalju.
Zivi smo svedoci primera od nekoliko godina u nazad kad su Hrvati "revidirali savremeni hrvatski jezik" wacko2
Ovo zna svaki iole ozbiljniji lingvista ili oligofrenolog ;)
Izvinite jos jednom sto prekidoh strucnu raspravu inspirisanu morbidnim porivima :roll:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
dokaz verbalne kreativnosti

*
Za početak - da se razumemo:

Niti protiv koga ovde nemam ništa lično i ne želim da se neko nađe uvređenim - daleko od toga.

Tek, naravno - ima onih kojima je religija mrska - iz njima znanih ili neznanih razloga - s' tim nemam ništa i oni imaju pravo na to.

Ali - mislim da i ja imam pravo da ispovedam svoj stav - koji se eto - poklapa sa Pravoslavljem.

S' obzirom da ja npr. ne dajem sebi tu ''slobodu'' da ''proganjam'' osobe čiji su stavovi nalik stavovima MarkaNS - u dodatnom cilju da im (iz kakve frustracije ili šta već) dodeljujem epitete sa donekle uvredljivim konotacijama i to na osnovu njihovih uverenja - ne vidim - s' kojim pravom i slobodom - neko to sebi uopšte dopušta kada je negde tema Pravoslavlje.

Nisu Pravoslavci već katolici vodili krstaške ratove!

E, sad - postoji tema:

http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava.html

~ i na osnovu nje mene zanima - da li je osoba poput MarkaNS - posebno averzirana isključivo prema pravoslavlju ili njegove tj. njihove komentare možemo naći i na temama po pitanju recimo kulta tj. u narodu popularnije nazvano - sekte - kao što su Jehovini svedoci?

To jest - da li se te - takve osobe sa takvim stavovima - podjednako izjašnjavaju - sa istim žarom - i na temama po pitanju drugih religija - ili je njihovo bogoboraštvo isključivo koncentrisano na diskredibilitet (da ne kažem ''CIA'' :roll:) Pravoslavlja.

Naravno - iz pomenute teme - osim što je valja pogledati - se da zaključiti - ko je ko i kako šta u koordinatnom sistemu zbunjenosti - kao i odkud sad pa... :acute:

Na konktretnoj stranici - osim posta 10. uvid u tajnu šambale - onako - polušaljiv ali škakljiv je i onaj drugi :)

http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-post319421.html#post319421


Što se tiče onih - ''pismenih'':

Kad vas profesori Srbskog i engleskog jezika budu želeli objavljivati na osnovu vašeg pisanog stvaralaštva - kao što su mene - tada možda i uvažim zamerku.

Inače - postoji nešto naspram kvazi-pismenosti - a to se zove Srbski INAT :beee:

U tom duhu - sebi dozvoljavam da malim slovima pišem sve ono što je na Srbina i protiv Srbina ustalo - i da sve što je Srbsko - pišem velikim slovom.

Čast svaka svakome - poštujem ja kulturu (ali ne i nekulturu) i tuđina - ali - nakon odrastanja u zemlji Srbiji - koja je 90 ako ne i 100% mog ovozemaljskog vremena bila napadana spolja ali i iznutra - i nakon onih bombi koje što ne ubiše onda već ubijaju nas sad - naknadno - zračenjem - mislim da imam na to svako pravo.

I da - povremeno poštujem pravopisna pravila jer su me tokom školovanja (organizovanih po masonskim i eugenističkim principima) tako indoktrinirali i treba makar toliko vremena da bi moje deprogramiranje prošlo uspešno.

A i - navika je čudo.

I - osim što je na poslednjoj stranici gore pomenute teme postavljen post kao čar na dar pojedincu - sada ću ga preporučiti i ostalima - s' obzirom da se tiče konkretno ove teme:

http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-post319524.html#post319524


U prilog tradiciji - i ideji da sam ja deo naroda - prevashodno - pa tek onda individua a ne pokondirena tikva Fema koja će se dičiti nekim svojim šatro nametnutim znanjem - i to u svrhu izdizanja naspram većine čiji sam prevashodni delić - priložiću i :

w0545i.jpg


Nacrt-pecata-1841.jpg


grammar38.jpg


fjktis.jpg


ljetopis_matice_srpske.gif


28ivvhh.jpg


2cwx1s.jpg




 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
nešto čitam..pa se preispitujem da li se kaže srbski ili srpski jezik....jer ako idemo jednačenjem suglasnika po zvučnosti onda B-P znači trebalo bi Srbija -srbski_tj srpski jer imamo
B,G,D,Đ,Ž,Z,Dž,
P,K,T,Ć,Š,S,Ć.C.H,F
ovo su suglasnici koji se jednače po zvučnosti(ovo smo učili u VI razredu osnovne škole).....Svadba....svat.....nisam sigurna ???bilo bi dobro da se neki lingvista uključi ili profesor srpskog jezika!!! da presudi..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
SRPSKI se kaže SRBSKI a Vuk Karadžić je mason koji je zatrovao jezik...

c c c , j...ni bolesnici, strašno, kakva narko-dilersko-patriotska propaganda...
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Jako je interesantno videti da neki na ovaj forum izlaze da bi se smejali...a posebno na temu pravoslavlja..i drugog..blago tebi kad si našao mesto gde se tako slatko možeš nasmejati(mislim na MARKONS)...ali mnogi nisu tu da bi se smejali i izvrgavali sve smehu i podsmehu....ovo su različiti uglovi posmatranja i lepo je razmeniti mišljenje i poglede...za mene je tema interesantna..i čovek je pametan i načitan....a to što se u temu ubacila druga tema ,a to je pravopis i novi jeci na ovim prostorima tu je JURIVAKA da popravi stvar ali evo nešto spava na ovoj temi...??

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA VAŠU BOLEST NEMA LEKA

thumbnail.php
Možda bi tetovaža bolje pristala...po mogućnosti da zahvati celo telo....ukusi su različiti..jer tetovažu ne možeš da skineš...ne odvajaš se od nje....:yea:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
"ovo su različiti uglovi posmatranja i lepo je razmeniti mišljenje i poglede...za mene je tema interesantna..i čovek je pametan i načitan...."

Neviđeno "pametan" i "načitan". Divota jedna...

:) :) :) :) :)
 
Natrag
Top