Srbin na čelu Lestera, ne strahuje od hapšenja

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Srbin na čelu Lestera, ne strahuje od hapšenja

00017208.jpg


Prethodnih dana Engleskom je kružila priča da je srpski biznismen i prvi čovek Lester sitija Milan Mandarić osumnjičen za utaju poreza u periodu od 1998. do 2006. godine, dok je obavljao funkciju predsednika Portsmuta.

Osim njega, za isti slučaj sumnjiči se i Hari Rednap, čovek koji je od 2002. do 2004. godine vodio Portsmut. U razgovoru za „Alo!", Mandarić je izneo svoju verziju slučaja, u kojoj je u potpunosti demantovao sve što su engleski mediji objavili.

- Engleska štampa je sve pogrešno protumačila. Smešno je ono što se piše. Moj prijatelj Hari Rednap i ja smo apsolutno čisti - rekao je na početku razgovora gospodin Mandarić.

Znači, nije istina da ste vi i Rednap utajili porez?

- Naravno da nije!

Pa za šta vas onda sumnjiče?

- Pomogao sam još ranije Hariju da uloži novac na berzu. Kasnije je on odlučio da proda akcije, a državi je zaboravio da plati porez i zbog toga je nastala čitava ova zbrka. Kažem vam, nema govora o utaji poreza, niko nije imao nameru nikoga da prevari, već je sve stvar tehničke prirode.

Koliku sumu državi nije prijavio Rednap?

- Nije bio u pitanju veliki novac. Rednap je uložio na berzu 50.000 evra i zaradio još toliko.

Zbog čega se onda u tolikoj meri na Ostrvu pominje vaše ime u negativnom kontekstu?

- Kao što sam vam već rekao na početku, sve je to velika zabuna. Pa ja sam već 45 godina u svetu fudbala i uživam ogromnu reputaciju, baš kao i Hari Rednap. Zar mislite da bismo dozvolili da zbog tako male količine novca završimo na sudu ili nešto slično... Da na naše karijere budu stavljene crne mrlje, to nipošto.

Kakav rasplet događaja očekujete?

- Nemam razloga da strahujem. Slučaj još nije završio na sudu i smatram da za tako nešto nema osnovane sumnje, a ni potrebe. U svakom slučaju, šta god da se dogodi, moj advokatski tim je spreman.

Šta će biti sa Rednapom, njega sudski organi imaju za šta da terete?

- Ono što pouzdano znam je to da će morati državi da plati takse i penale u iznosu od oko 10.000 evra, ništa strašno - rekao je na kraju razgovora Mandarić.
 
Natrag
Top