Srbi, njihova kultura i očuvanje pisma

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ne znam za vas, ali sam kao velika većina ovde Srbin Pravoslavac koji voli svoju zemlju kakva god da je, ja drugu zemlju sem nje nemam.
Ali me boli koliko je Amerikanizacija uzela maha u mojoj zemlji.
Svaka druga radnja u mom gradu ima Američko ime, a 90% njih je ispisano latinicom koja je sve samo ne Srpsko pismo.
Roditelji daju svojoj deci imena po likovima iz Španske serije, amerikanizmi su sve češći u Srbiji, polako gubimo sve ono što je izvorno naše.
Svi su oni velike patriote a kad registruju firmu koriste strane nazive? Zbog čega? da bi imali brži prodor u svetu?
Kad pogledam kako Francuzi neguju svoj jezik prosto mi je drago da tako nešto postoji. Bio sam na kanalu "Kvebek" i kad sam počeo da pričam na Engleskom dočekan sam kao najgori neprijatelj. Isto to mi se desilo i na kanalu "France".
Zašto mi, kad smo toliko puni ponosa dozvoljavamo da naš divni Srpski jezik (a ne mali broj puta sam sretao strance kojima se izuzetno dopada Srpski jezik pokazavši zainteresovanost da ga nauče) kvarne Američjke serije?
Zašto na SVAKOM sajtu gde se pojavi vest kako je neki SRBIN preminuo a ljudi počnu da ostavljaju komentare "RIP".
Šta je sa našim "počivaj u miru".

Policija, vatrogasci i hitna pomoć imaju na svojim vozilima latinično pismo. Zbog čega?
Kako je to moguće kad je po Srpskom ustavu ćirilica zvanično pismo naše zemlje?
Zar to nije direktno kršenje Ustava jer su pitanju državne službe???

Srbine, probudi se i razmisli da li stvarno imaš ponos i zapitaj se gde se on nalazi!!!

Ceo život pišem ćirilicom, a ovde kucam latinicom jer sam prinuđen zbog interneta (nema ćiriličnih sajtova a mnogi programi ne prepoznaju ćirilicu)
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Питам се зашто не би могао и овде да куцаш ћирилицом :???:
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Mogu, nego nisam podesio ćirilicu, a i dao sam razlog zbog čega ovde ne pišem ćirilicom jer mi je muka da svaki put menjam iz ćirilice u latinicu
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
3
mi smo kanda poslednji preostali indijanci koji su na tapetu za istrebljivanje,
za 50 godina garantujem da cemo svi zaboraviti srpski ako ne i ranije.
 
Natrag
Top