spoj NOVI-STARI beton (tehnologija izvodjenja i detalji armiranja)

Član
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
1
Pozdrav mladim inzinjerima i onima koji su na putu da to postanu.
Moje pitanje je sljedece.Sta vi mislite na sta treba voditi racuna prilikom naknadnog betoniranja dijelovo AB konstrukcija.Konkretno, hocu da izbetoniram balkon na vec postojecu medjuspratnu ploču.kako riješiti problem ali bez stubova ispod balkona.....(spoj sa postojećom pločom, armatura i ostalo)
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
prijatelju moj, bojim se da je za tako nešto bez stupova kasno, jer za izradu samonosećeg balkona 1/3 armaturne mreže mora biti u gornjoj zoni balkona a 2/3 armaturne mreže u međuspratnoj ploči, što znači ako ti je balkon širok 1 m onda 2 m armature mora biti u međuspratnoj ploči! do sada sam tako radio i svi balkoni još uvek stoje.
da bi to uradio na već gotovom objektu mislim da ti se nebi isplatilo!
ako ko ima drugo rešenje ja pozdravljam!

nadam se da te nisam razočarao odgovorom sorry
pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
1
MomentFix-om wacko2

Na zalost moram da se slozim sa kolegom gore, stubovi su neminovni!!! Poz!!!
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2012
Poruka
1
U potpunosti se slazem sa kolegama,stubovi su jedini nacin da resite problem.Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
2
ako povrsina ostane ista treba samo u-vrska,tecnost izmegu star nov beton i mreza obavezno za da ne ispuca beton.poz
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Хммммм, па добро. Ако не желите стубове ни по коју цену може да се уради следеће.
Срушите постојећу плочу, отворите кућу са горње стране, па ту плочу прорачуном одредите да има и балкон, казаће вам се колико је разлике у арматури, не само количински већ и положајно, а то је оно што је бит армирања и рачунања.
Сложићете се са мном да је ово нереално да се уради, стога стубови решавају посао уколико се има простора за њих.
позз
 
Natrag
Top