Спој рожњача и лименог кровног покривача

Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Да ли неко има можда искуства у овој врсти везе, наиме, потребно ми је да ми неко пошаље ако има цртеж споја армирано бетонске рожњаче, која је система просте греде, и лименог кровног покривача. Да ли је добро радити га КПС шрафовима за бетон и да ли се то додатно прорачунава?
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
ako sam dobro skužio, vi bi limene pokrovne ploče stavljali direktno na betonske rogove (rožnjače). mislim da to ne bi bilo pametno jer je jako bitno na kom osnom razmaku su rožnjače, a mislim da je za konstrukciju koja je potrebna za limene pokrovne ploče osni razmak 40 - 60 cm u zavisnosti od vrste i debljine limene pokrovne ploče. ja bih na betonske rogove napravio konstrukciju od štafli (5x8 cm) ili ako vam je ta varijanta skupa može i od letava (3x5 cm) na osni razmak koji preporučuje proizvođač limenih pokrovnih ploča. štafle/letve na betonske rogove spajati KPS šarafima, a limene pokrovne ploče na drvenu konstrukciju šarafima za drvo sa gumicom koja će sprečiti kišu i sneg da prolaze između lima i šarafa!

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Имате ли искуства у овим стварима, потребно ми је ако неко може да ме упути где могу да нађем цртеже са тим решењима, јер су давно та решења изашла "из моде". Није реч о кући, већ о спортском објекту. Определио сам се за "Линдаб" кровне покриваче који су у комаду 1 метар, са грбинама на 33,3 центиметра.
Размак самих рожњача варира од 3 до скоро 5 метара, и прорачуном сам добио утицаје и димензионисао их. Само ми је потребно ако може неко да ми помогне на који начин се спајају, јер у том послу сам први пут, а видим и на великим објектима где је коришћена ова комбинација материјала и елемената то постоји.
Хвала на доброј вољи аваксе22.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
na osnovu onoga što ste naveli da vam je ponegde osni razmak od 3 do 5 m neminovno je da morate raditi dodatnu konstrukciju a pošto su toliki rasponi onda i štafle ispadaju iz igre (letve da ne pominjem) po meni u obzir bidošli jedino metalni profili jer ako bi išli drvetom komadi od 10x12 cm ne bi bili dovoljno debeli za raspone preko 4 m a komadi 14x16 bi bili preglomazni za tako nešto kao što je sportski objekat! pogledajte na dole navedenoj stranici (ako već niste) kolika je gustina rogova kod objekata koji su izgrađeni Lindab pločama (pod Proizvodi ->Sistem hala)

Kod:
http://www.lindab.co.rs/kcms.asp?langref=46&area=38

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Размишљао сам и о лименим плочицама, неким У или Л профилима. Па онда да правим спој некако.
Хвала, још ми рок није истекао.:)
 
Natrag
Top