Spas u jednoj rečenici...

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Hahahaha genijalno :yea:


BTW ne znam zašto bi te spaslo da te najlepša ubije?
Dok bi "odlučile" koja je najlepša-pobile bi se same! Baciš "kosku", sedneš u 'ladovinu, i ako nisi dobio najlepšu-onda jesi bar najjaču (ili najmudriju), jezik za zube i nastavi da pecaš ribu i osmatraš pučinu... :dance2:
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Rek'o sam ja odma' - zavadi,pa vladaj! :dance2:

P.S:Ko o čemu - baba o uštipcima! :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
1.832
a ako je najlepsa-najjaca-najludja pa uradi ono... mislim, ubije te?
bez obzira na to sto ste na pustom ostrvu i sto si jedini?
kako si dosao ti doci ce i neko drugi!:fool:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Zanimljivo....ali ako su se one vec dogovorile da te ubiju, bez obzira sto si jedino musko na ostrvu, verovatno bi se vrlo brzo i dogovorile i koja je najlepsa......yes3
 

end

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
131
Istina, kao što sam i pretpostavio, pitanje nije formalnologičke prirode, već se dobrim delom oslanja i na intuiciju (intuitivnu logiku). Te tako imamo hipotetička račvanja, zahvaljujući logičkim rupama koje tekst nosi sa sobom. Da me ubije najlepša, jeste želja koja nosi najveću verovatnoću da ćete biti spaseni. Jer, ako se osvrnete, tekst prvo tvrdi da se na ostrvu nalazi 50 lepih žena. Zatim, dolaze i saopštavaju vam da se uzrok njihovih neslaganja. Tu je ključni problem, ustanoviti uzrok. Uzrok može biti u vašoj muškosti, te sam zato prvo predložio kastraciju, koja takođe može biti jedan od alternativnih odgovora. Ali, tada sam shvatio da sam na pogrešnom tragu. Nije problem u muškosti, mogu sve biti zadovoljenje. Problem je, ni manje ni više nego u ženskosti. Ako su sve lepe (50 lepih žena), najbitnije je da se ustanovi koja je najlepša, verovatno zbog toga dolazi do sukoba. Dakle, stojim pred smrtnom presudom. Klin se klinom izbija. Pojačaću efekat uzroka moja osude na smrt, kako bi izazvao krajnju tačku ključanja. Udariću u epicentar problema i napraviću još veći potres, čije će oscilacije zahvatiti ćeliju njihove grupe. Devojke bi se našle u totalnom kolapsu u sled nemogućnosti imenovanja najlepše, a ja bih u međuvremenu ostao živ. Tj. ostao bih živ, jer bi proglašenje najlepše nosilo sa sobom rizičnije konsekvence od mog ubistva, ili one to ne bi shvatile i došlo bi do secesionistički težnji i sukoba unutar grupe, a ja bih bio zapostavljen. Byk, imaš pravo sa zavadi, pa vladaj. Ali, ovde nije ključna težnja ka vlasti, nego spasavanju sopstvene glave (zavadi, pa se spasi), a nisi ni precizirao želju, tj. nisi formulisao inicijativnu formulu. No, pošto je pitanje intuitivno-logičke prirode, moguće je poći i nekom drugom, manje efikasnijom alternativom. Ostaje diskutabilno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Spas u jednoj rečenici...


Zamislite da ste na jednom ostrvu usred okeana....i sticajem okolnosti živite sa 50 lepih žena.....:yea:

Jednog dana dolaze do vaše kolibe i jedna od njih vam saopštava da ste postali uzrok loših odnosa među njima....te su odlučile da to prekinu time što će vas ubiti...sorry..i to je svršena stvar ( neće menjati odluku )...yes3

Pre nego vas ubiju ....ispuniće vam poslednju želju....yes3

Šta ćete poželeti.....a, da se pri tom i " spasite ".....:dntknw::dntknw::dntknw:

Prvo što bih rekao je da mi nikakva želja ne treba yes3 ...a onda...
"Ta vaša odluka vam samo loše može doneti, koji god muškarac da je ovde bio bi problem, zato što je jedan jedini. Možete da se složite i organizujete kako god hoćete ali bez muškarca ste niko i ništa. Zato vaša odluka i dalje neka stoji ali nastavićemo i dalje po starom, makar neko vreme, da vam dokažem da sam u pravu yes3
Ali odsad nema više muvanja, dvosmislenih rečenica a kamoli nešto više (trudio bih se da se ne smejem), sve dalje što budem radio biće isključivo u interesu održanja i opstanka zajednice yes3"

A u stvari bi krijući nastavio da se viđam sa nekima od njih, možda samo jednom ali ne verujem i postepeno pravio pometnju u njihovim redovima sa jednim ciljem ili da budem šef ili da me nema... Ali 50 devojaka, mnogo je, baš, tako da bi me kad-tad provalile... ali nema veze, makar bi onom koji dođe posle mene bilo lakše jer sam siguran da bi na kraju shvatile da bez muškarca kakav je da je, ne mogu :dntknw:
 
Natrag
Top