Sony TV KDL 50W756C crni ekran

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Televizor je iznenada umesto slike, po paljenju širio beli oblak od centra ka ivicama ekrana. Crveno svetlo ispod ekrana se palilo po pet puta, što indicira lošu konekciju od T-Con ploče do LCD panela. Očistio sam ona dva flet kabla i po paljenju umesto pet puta crveno dobio trajno belo svetlo ispod ekrana, ali i skroz beli ekran. Mogao sam da daljinskim palim i gasim televizor.
Uradio sam reset držeći VOL- i POWER dugmad na TV-u pritisnute pre priključenja kabla u struju. Čekao desetak sekundi da se pojavi zeleno svetlo, sve po uputstvu. Na žalost, reset nije prošao. Posle zelene boje, svetlo ispod ekrana se pretvorilo u belo i to je sve. Više čak ni ne mogu da TV ugasim daljinskim. Mogu sa sedam-osam brzih pritisaka na dugme za paljenje na daljinskom da na kratko ugasim TV, ali bi se on opet palio (dajući samo belo svetlo ispod ekrana, i crni ekran). Na drugu dugmad sa daljinskog TV reaguje samo kratkotrajnim promenom intenziteta belog svetla ispod ekrana. Sve to indicira svetlo ispod ekrana, ali ekran je sve vreme crn.
Kako više ne mogu bar da palim i gasim TV ni daljinskim, niti tasterom na TVu, mislim da je sada, nakon neuspelog reseta problem softverski. Izgleda da je TVu sada potrebno instalirati firmware. Ne apdejtovati na postojeći, nego instalirati kao da nikakav i ne postoji.
Kako se to radi? Skinuo sam sa SONY sajta firmware udate. Fajl ima oko 1,5GB i ekstenziju pkg. Stavio na FAT32 USB, ali TV to ignoriše. Izgleda da je potreban i neki još boot loader ili slično,
Ima li neko iskustva sa ovim problemom i kakvo je rešenje?
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=uYl3ShC-T3Y
Video sam ovo, ali to je update softvera na ispravan televizor.
Meni treba postupak kao kod kompjutera na kome je hard disk prazan i tek treba da se prvi puit instalira Windows, a ne da se na postojeći instaliran Windows radi update..
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Fazon je da je pre mene bio u Sonijevom servisu i nisu ništa uradili. Posumnjao sam da su se igrali i sa softverom, i zato sam se odlučio da radim reset. Kako nije uspeo, bojim se da je to njihovom greškom.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.384
Televizor je iznenada umesto slike, po paljenju širio beli oblak od centra ka ivicama ekrana. Crveno svetlo ispod ekrana se palilo po pet puta, što indicira lošu konekciju od T-Con ploče do LCD panela. Očistio sam ona dva flet kabla i po paljenju umesto pet puta crveno dobio trajno belo svetlo ispod ekrana, ali i skroz beli ekran. Mogao sam da daljinskim palim i gasim televizor.
Uradio sam reset držeći VOL- i POWER dugmad na TV-u pritisnute pre priključenja kabla u struju. Čekao desetak sekundi da se pojavi zeleno svetlo, sve po uputstvu. Na žalost, reset nije prošao. Posle zelene boje, svetlo ispod ekrana se pretvorilo u belo i to je sve. Više čak ni ne mogu da TV ugasim daljinskim. Mogu sa sedam-osam brzih pritisaka na dugme za paljenje na daljinskom da na kratko ugasim TV, ali bi se on opet palio (dajući samo belo svetlo ispod ekrana, i crni ekran). Na drugu dugmad sa daljinskog TV reaguje samo kratkotrajnim promenom intenziteta belog svetla ispod ekrana. Sve to indicira svetlo ispod ekrana, ali ekran je sve vreme crn.
Kako više ne mogu bar da palim i gasim TV ni daljinskim, niti tasterom na TVu, mislim da je sada, nakon neuspelog reseta problem softverski. Izgleda da je TVu sada potrebno instalirati firmware. Ne apdejtovati na postojeći, nego instalirati kao da nikakav i ne postoji.
Kako se to radi? Skinuo sam sa SONY sajta firmware udate. Fajl ima oko 1,5GB i ekstenziju pkg. Stavio na FAT32 USB, ali TV to ignoriše. Izgleda da je potreban i neki još boot loader ili slično,
Ima li neko iskustva sa ovim problemom i kakvo je rešenje?
Kada sam imao jedan problem(doduse kod mene je bio tesla u pitanju) dobio sam predlog od prijatelja a on je serviser da odem na ovaj forum i postavim konkretno pitanje za model.Na ovom forumu se okupljaju veliki majstori i razmjenjuju iskustva sa kojima su se susretali.Meni su konkretno pomogli oko smanjenja napona na pozadinsko osvjetenje i detajlno pojasnili,Ostavicu ti link foruma sa zeljom da ces i ti rjesiti svoj problem.
Kod:
http://website.informer.com/visit?domain=dioda.net&source=domain-visitlinktop&cid=desktop-302e323831393634303020313635353438343836362031373734303631353037&from_dv=1&site_hit=13963385
PS: Da nezaboravim pozdraviti jednog clana naseg foruma kloji mi je dao par korisnih savjeta na moju temu.
2022-06-17-190043.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Kupio sam preko Aliexpres novu T con ploču, ali nije ista verzija. Kinez je oglasio da je za moj TV, ali kad je stigla video sam da model nije isti do poslednjeg slova. Po uključenju dobijem sada SONY logo, ali posle toga pet puta crveno svetlo znači opet T con. Treba mi firmware za T con tt5550t20c20. (Dobio sam tt5550t23c03).
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Zajednički naziv te T-con ploče za SONY televizore je T550HVN08.2 CTRL BD 55T23-C03, a onda ide oznaka tt5550t20c20 prema određenom TV-u. Firmware se nalazi u i2c čipu 25L3206E.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ispalo je na kraju da je nova t con ploča skroz kompatibilna i da je crkla glavna ploča, tj. memorija na njoj. Tražim ploču BMX F6000 2A. Ista je za više modela, od KDL 43WXXX do KDL 65WXXX.
 
Natrag
Top