Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
105
SolydXK je rađen u deban 8...dali su vrlo lepe video tutorijale...neki od njih...



više o svemu na linku

Kod:
https://solydxk.com/get-support/tutorials/

Linkove stavljaj u code
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
"samo prvih 100"?!,dobar si druže i očito imaš vremena na pretek.po mom nekom skromnom mišljenju treba se držati prve tri distre po distrowatch,ostalo je handrmolja,vjeruj mi.ne kužim kako ih distrowatch rangira al sama činjenica da neku disitru proba ili ima na računaru nekih 100-200( na cijelom svijetu) korisnika dovoljan je pokazatelj.a sve je to"u 5 dkg"što bi reko naš narod.ako ne valja Mint,sa svojim inačicama,Ubuntu,Fedora,nećeš se usrećiti ni sa ostalim
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.796
po mom nekom skromnom mišljenju treba se držati prve tri distre po distrowatch,ostalo je handrmolja,vjeruj mi.

Nije tačno brate, ima dobrih Linux distribucija, iako su recimo na 80 mestu na toj listi... Evo npr. "Peppermint" se nalazi na 33 mestu, a garantovano je dobar i stabilan sistem, koji radi na najvećim krševima što postoje. ;) :) Znači, koliko koja distribucija ima korisnika, to uopšte nije bitno, jer broj korisnika (dokazano) nije nikakav pokazatelj kvaliteta iste. ;) :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
ne kažem da nema.znaš,uvijek me zanimalo,a i sam si to sigurno primjetio da kad neko objavi recenziju neke distre obično ide ono"disribuciju održava mala grupica vrijednih developera".e,to me zanima,ko su ti ljudi,mladi,stariji?da imaju znanje to je fakat al čemu se patiti ako će tu distribuciju probati nekih stotinjak znatiželjnih korisnika diljem svijeta.možda u toj rascjepkanosti leži i boljka Linuxa pa još uvijek nije prešao onu magičnu cifru od 1-2% kolača kad su OS u pitanju.i sam bih volio da je Linux prisutniji na kompjuterima.uvijek govorim bolje je i Linux nego neki krekovani Windowsi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.796
možda u toj rascjepkanosti leži i boljka Linuxa pa još uvijek nije prešao onu magičnu cifru od 1-2% kolača kad su OS u pitanju.

Brale, gledaj to sa lepše strane, sve dok je takvo stanje, Linux će ostati nezanimljiv piscima virusa... A mi koji ga koristimo, ostaćemo i nadalje bezbedni, a to je najvažnije od svega. ;) :) Uopšte ne želim da Linux doživi popularnost Windowsa, jer to bi značilo da mu želim zlo, smatram da bi to definitivno bio kraj Linuxa, onakvog kakvog svi volimo i poznajemo. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
da,tu si u pravu,teško je dva dobra sastaviti.sa jedne strane nema virusa a sa druge manjak mnogih programa(o igama da ne govorim) zbog kojih je Linux mnogima još dugo nezanimljiv.dobro je da postoji neka alternativa windowsima al,eto ja bih volio da Linux doživi neku expanziju,da se tvorci tih silnih linux distribucija nekako ujedine i naprave nešto zajedničko al mnogo jako.meni se čini da svi kontaju po onoj"bolje je biti glavni u svojoj nego stoti u nekoj zajedničkoj distri".valjda će doći i to vrijeme....
 
Natrag
Top