Software {Chat}

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
kolega "salempek" isprazni svoje PP sanduce kako bih mogao da ti posaljem poruku...
 
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
26
Pomoc oko instaliranja WINDOWS XP

Da li neko hoce da mi pomogne tj da mi kaze sta trebam da iskljucim u F2 ili Delete setapu da bih mogao da instaliram operativni sistem,pokusavao sam sve moguce nista nisam uspeo,googlao i o5 i to probao ali nista. Stvarno ne znam sta da radim chak sam i ovde toliko strana procitao i ni na jednij ne pise nista oko toga.
hvala onome ko se odluci da pomogne.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne treba nista da iskljucis vec da podesis boot order, u boot sekciji postavi cd kao first boot device, snimi podesavanja i restartuj komp, nakon toga ce ti butati sa cd-a OS, treba samo da kada pokaze press any key to boot from cd, imas 5 sekundi da pritisnes enter, ako ne pritisnes podice se stari win, uglavnom stisnes enter dok traje natpis i uci ces u instalaciju win-a, ako ti ne pokaze ovaj tekst znaci da ili nisi u BIOS-u dobro namjestio first boot device tj. nisi stavio da se cd rom prvi boota ili ti win koji imas na disku nije butabilan
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Da li neko hoce da mi pomogne tj da mi kaze sta trebam da iskljucim u F2 ili Delete setapu da bih mogao da instaliram operativni sistem,pokusavao sam sve moguce nista nisam uspeo,googlao i o5 i to probao ali nista. Stvarno ne znam sta da radim chak sam i ovde toliko strana procitao i ni na jednij ne pise nista oko toga.
hvala onome ko se odluci da pomogne.
Treba da isključiš AHCI i prebaciš na IDE. Verovatno je to ako na instalacionom XP-u nisu integrisani drajveri AHCI, a u BIOS-u AHCI podešen po DEAFAULT-u...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.354
Treba da udjes u BIOS da namestis pokretanje sistema sa CD ili DWD rooma,zavisi sta imas,a drugo HDD na koji hoces novi sistem.I reci nam malo vise podataka o komu da znamo sigurno kako da ti pomognemo.
 
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
26
Ok,sve sam to uradio i nista nece da pokrene citac je ispravan.. hdd ispravan sve ali i dalje pise kao da diska nema.
 
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
26
jel ima neko ko zna gde mogu da skinem dobar windows xp iz 2002 .. ja sam trazio po ruskim sajtovima nista nisam nasao.. ako zna neko sa torenta da mi posalje bootabilan windows xp koji nije integrisan da skinem bio bih zahvalan jako
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.354
Jesi li formatirao taj HDD,t.j. jeli je bilo nesto pre nego sto si probao da instaliras novi OS.
 
Natrag
Top