Smrtna kazna u Srbiji. Da ili ne?

Uvodjenje smrtne kazne?

  • DA!

    Votes: 54 75,0%
  • NE!

    Votes: 16 22,2%
  • Nemam posebno mišljenje!

    Votes: 2 2,8%

  • Total voters
    72

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ma razumem te ja, ali nije baš sve to tako jednostavno, šta kad nije smrtni ishod, šta kad je ovako ili onako...brojni su slučajevi...taj bolesnik je upropastio jedan život ili život jedne porodice...ima onih koji su upropastili mnogo više a i dalje nose kravate i mnogi im se dive - kaže se i oni bi se nakrali isto tako da su bili na njihovom mestu... nadam se da znaš šta hoću da kažem ;)

Da... Tužna istina,na žalost...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Stalno se priča ali je zaista tako, kad se u jednom društvu ne prepoznaju osnovne vrednosti kako onda kažnjavati... i onda naravno ide da li je jedna kazna adekvatna, da li je pravedna u odnosu na neku drugu za drugo krivično delo...i tako stalno u krug...
Sad kad ovo pišem Serbian Movie mi je klasična komercijala wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Kazu da je smrtna kazna dno demokratskog drustva,ali glasam DA.Drzava treba da kazni krivce a ne da ih stavlja u zatvor na racun poreskih obaveznika do svoje smrti.Sta imaju od toga zrtve -NISTA.Krivce treba jednostavno pocistiti sa lica zemlje,zapleniti im imovinu i pokusati koliko toliko nadoknaditi stetu porodici zrtve.Mislim da ce svako razmisliti bar 2x pre nego sto uradi nesto lose nekome.Siluju decu,napadaju ljude nikrive ni duzne ,ubijaju za 100 din. ko od sale,pljackaju.Razmislite sta je bolje da ste zrtva ili krivac u sadasnjem vremenu,kao zrtva vas nema ,a kao krivac zivi stei mozda cete izaci iz zatvora ali zivi ste.A porodica zrtve ima spomenik na groblju i secanje na voljenu osobu +traumu za celi zivot... Odlucite sami. :(
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Da treba uvesti smrtnu kaznu,ali ne ubiti gada jednostavno"metak u celo",vec ga treba stavita na velike muke i na kraju ga maljem ubiti,ili mu jednostavno ubrizgati neki zeznut virus i pusiti ga da polako umire u mukama.Ovo nije humano,ali nije humano ni to sto su oni uradili nekom drugom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Smatram da treba da postoji,pa onda logicno,ubica sleduje mu smrtna kazna,i to je to. oko za oko,zub za zub. Samo ne znam da li to pravilo da se primenjuje i za silovatelje...:grin:
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
58
diskusije su jedno, osecanja drugo...Bila sam protiv smrtne kazne, ali sve vise je pedofila oko nas i daleko bilo, strasno mi je i pomisliti, imam dvoje maloletne dece, mislim da bih ubila kada bih samo posumnjala da su ugrozeni, ja koja ne volim nasilje i truc, truc.
Moze drzava da takve kaznjava zatvorom, ali bio bi moj ili bozji verujte mi...Mislim da takve osobe ne vredi leciti, neizlecivi su.
 
Natrag
Top