Smirujuci znaci kod pasa

Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
1
Ja bih zelela nesto da vam kazem,nesto jako bitno,sto neki koji imaju psa moraju znati.Kazem vam,trebace vam to,jako.

Hocu da vam kazem da kada ste ljuti na svog psa,njemu je jos vise zao,on vas voli,postuje kao svog vodju,iako sigurno imate ogrebotine na rukama od njegovih kandza ili zuba ne znaci da vas mrzi(sto neki ljudi misle),psi su odani,mnooooogo vise od ljudi,i zato nije fer da ako uradi nesto sto nije trebalo grubim glasom vicete na njega.Prvo:mogu se osecati jako,ali stvarno jako tuzno jer sigurno nisu ocekivali tako nesto od vas.Drugo:iako vam je odan mozda,ali SAMO MOZDA bi vas i ugrizao(to se SIGURNO nece desiti,ali ima malihh sansi,moli vas,ne rizikujte).Nije problem da mu kazete da nije trebao to da uradi,ali ozbiljnim glasom,ako primetite da vas gleda,onako tuzno ili ispod oka to je jedan od znakova da dolazi u miru.I umesto da se derete na njega,vi skrenite pogled,jer je to jos jedan znak koji ce on razumeti da ga necete dirati,i naravno,docice do vas.Ali nemojte t da iskoristite da bi ga naglim trzajem povukli i stali da ga grdite,zbunice se i nece znati da li sme da dodje do vas.I ja sam svog psa,Brona,koji ima 5 meseci,grdila jer je obavio WC na pograsnom mestu,bas sam ga grdila,gledao me je tuzno,sa sporim disanjem,kad sam ga zvala nije hteo da dodje jer sam ga,opet grubim glasom,zvala.Jedva sam ga uhvatila i sa mamom odvela kod veterinara i posavetovao me je kako da postupam sa njim.Pokusala sam da kad mu kazem gresku(ozbiljnim glasom,naravno)skrenula sam pogled i prisao mi je.

Zato,molim vas,iskoristite ovo,pokusacu da ga prosirim
(Usput,ja sam devojcica,imam 10 god.,ne znam mnogo o psima,ali ih volim,ovo sam govorila iz srca,sve bih ucinila za pse)
 
Natrag
Top